Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Избор на смартфон  [РЕШЕНА]

Актуални новини, въпроси и интересни факти за клетъчни телефони.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20571
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112007
пол: Мъж

Избор на смартфон  [РЕШЕНА]

Мнение от Montoya »

Направо съм в драма. На 1 септември синът ми става на 18 години и викам, някакъв по такъв подарък, обаче за да не му купя нещо, което ще го захвърли още същата вечер го попитах какво иска и шок топки :shock:
Иска точно и единствено въйфон 5s :???: След 2-3 дълги разговора и убеждение от моя страна, че няма да дамо толкова пари за телефон втора ръка и то ай нещо си /струва около 350 лв втора употреба/ и само в емаг го има за 600 лева нов. Но това, първо, че е нещо, което не става за нищо, второ е модел 2013 година и трето си е неизползваемо. Та навих го на друг телефон, но по неговите критерии.
Да е сравнително малък за да му влиза по джобовете, т.е търси се телефон с размер до 4.5 инча и с прилична камера. Не много добра, но прилична. Сега, колкото по хубав процесор и повече РАМ има ще е предимство.
Гледах по интернет и намирам хубави телефони на прилични цени с план към оператор или без план, но всичкото хубаво нещо е с размер на екрана 5 и нагоре инча. Гледах дори и новите Нокия 6, Нокия 3, Хуауей Хонор 8 лайт, Р9 и Р10 лайт, гледах и Y серията, но каквото е с дисплей 4.5 и по малко инча е със стар андроид и гигабайт рам, дву ядрен процесор.
Та съвсем се обърках и ми трябва помощ
Прочетено: 4022 пъти
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Избор на смартфон

Мнение от Kotkata68 »

Пращам темата на Зеро да ти даде съвет, защото единствено на него се доверявам и знам, че мнението му, ще е професионално, без лични предпочитания и изгъзици. PDT_Love_18
Лично моето мнение, без изобщо да разбирам, но си признавам че доста съм разглеждала :mrgreen: бих избрала Huawei. :)

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20571
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112007
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Montoya »

Мдам, проблемът е, че Хуауей нямат много телефони с посочения размер, иначе аз също се надявам на Зеро да помогне.
Седя сега и търся, гледам някакъв Самсунг галакси А3 модел 2017 година с доста добри характеристики и 4.7 инчов дисплей, трябва да го обсъдя, иначе изглежда добре.
1.8 гигахерца 8 ядрен процесор
Вградена памет 16 гб, 2гб рам
Амолед дисплей 4.7 инча
13 и 8 мегапикселови камери
и уж IP68 защита
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Избор на смартфон

Мнение от Mozo »

iPhone #-o :sick:

Prestigio за парите си са идеални, но нямат под 5.0" :???:
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20571
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112007
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Montoya »

Е няма бе, раздумахме се за вайфона. Сега търсим нещо друго
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Nibelung »

Аз си взех 4,5 инча точно с идеята да е малък и сега съжалявам.
Като пиша нещо, клав. и елементите на програмата скриват почти целия екран. А и очите ми се уморяват много бързо. Докато на голям екран по 12 ч. да зяпам, не ме заболяват и не се замъгляват.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24753
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115095
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от шони »

Монти, за децата в повечето случаи от голямо значение е и марката. Докачливи са, обиждат се, искат да са значими, особено като са в преходната възраст. :усмивка1:
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Избор на смартфон

Мнение от Mozo »

Е точно заради това трябва да се срамуват от нагризания телефон :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Избор на смартфон

Мнение от Tsurugi »

Montoya написа:Мдам, проблемът е, че Хуауей нямат много телефони с посочения размер, иначе аз също се надявам на Зеро да помогне.
Седя сега и търся, гледам някакъв Самсунг галакси А3 модел 2017 година с доста добри характеристики и 4.7 инчов дисплей, трябва да го обсъдя, иначе изглежда добре.
1.8 гигахерца 8 ядрен процесор
Вградена памет 16 гб, 2гб рам
Амолед дисплей 4.7 инча
13 и 8 мегапикселови камери
и уж IP68 защита
Тия гадни сапунерки на безбожни цени ги забрави.Айсиктирфоня дори няма да го коментирам...Погледни за нещо на Xiaomi или Meizu, освен вече споменатия Huawei.Два примера на петарки/първия съм го пробвал и е добър, можеш да направиш запитване, ако не те притесняват, тия "модни" напоследък сензорни дактилоскопични идентификатори/:
Xiaomi Redmi 4 Prime 32GB
Meizu M3s 32GB Dual Sim

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Diananet »

Монти, вземи му някой от водоустойчивите. Аз съм много доволен от моя. Ето, избери си от топ поделите -> http://telefoni-bg.com/index.php?route= ... order=DESC

* Май тези са единствените лицензирани дистрибутори, затова към тях ти давам линк. Пък и можеш докато все още е в гаранция да доплатиш и да си вземеш друг модел. Това не го видях в сайта, но на мен ми го предложиха и тъй като тогава исках модел, който го имаше само в зеленикав цвят си взех този сегашния. Обаче пък той ми хареса и стопирах заменянето.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20571
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112007
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Montoya »

Ще ги обсъдя моделите с него и ще решавам. Благодаря ви за предложенията. Ако имате още давайте
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19052
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36477
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Zeroadhesion »

Здрасти, Монти,
Трябва да решите наистина какъв диагонал на екрана ви трябва, защото ако е под 5 инча и към съответния бюджет, единствения адекватен избор в случая е Samsung Galaxy A3 (2017).
Ако скочите на 5 инча, играта се променя.
Също така ако кажеш границата на бюджета за ново устройство, ще бъде полезно за по-адекватни предложения.
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Избор на смартфон

Мнение от Tsurugi »

Montoya написа:Ще ги обсъдя моделите с него и ще решавам. Благодаря ви за предложенията. Ако имате още давайте
Монти, изрових от архивата си, снимка на първият по ред от двата телефона споменати в линковете, снимката датира от 04/05/2017 - 19:36 ч.Просто за да знаеш, колко точно е струвал и да не те пързалят нещо.Заповядай :thumbright:
Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20571
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112007
пол: Мъж

Re: Избор на смартфон

Мнение от Montoya »

В крайна сметка, не успяхме да намерим подходящ телефон по зададените критерии и с оглед малките размери взехме въйфон, само че SE, което е хардуер на 6s набутан в корпус и 4 инчов дисплей на 5s.
В интерес на истината от разни бенчмарк тестове и работа със самия телефон, не работи никак лошо. Конкурентен си е на самсунг S7 примерно и на хуауей хонор.
Та темата е решена де
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Избор на смартфон

Мнение от Mozo »

:плача: :плача: :плача:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “GSM новини, проблеми и въпроси”