Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Булсатком-канали

Актуални новини, въпроси и интересни факти за клетъчни телефони.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Булсатком-канали

Мнение от Montoya »

Да докладвам! Един приятел ми подари конвертор за 4 телевизора, закупих малко ф конектори и снадки и днес започнах издирването на кабелите. В крайна сметка така и не разбрах каква му е била идеята на този който ги е пускал кабелите, но и гадното беше, че имаше и окъсил кабел и първоначално помислих, че е този, който ми трябва, та ми потънаха гемиите. После се почна едно махане на первазки на паркета и търсене на кабели. Купих си и един мултицед или мултимер, не знам точно как се нарича, та с негова помощ прозвънях всичките кабели и прекарах телевизията.
На транспондера на HD каналите успях да докарам 15 децибела сигнал, на останалите 12.40 децибела. През трите снадки, които ми се наложи да правя по кабела в кухнята, където е SD приемник единия сигнал затихва до 13дб, а другия до 10.52
Засега телевизия се гледа перфектно, да видим какво ще е като завали дъжд :mrgreen:
Прочетено: 1528 пъти
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Булсатком-канали

Мнение от Mozo »

Задуха вятър или завали сняг :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Булсатком-канали

Мнение от Montoya »

За вятър няма проблем, тествана е вече трета година.
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Булсатком-канали

Мнение от Inferlin »

Моята е детектор за за ниски дъждовни облаци... След една гръмотевична буря явно се повреди конвертора, защото от тогава е така. Но завали ли повечко сняг (най-вече на конвертора)... пак е зле... :evil4:
Понеже си пускам телевизия веднъж месечно (само давам едни излишни 15лв), не преминавам на нещо по-качествено по кабел, защото и компресията (а също така и звука) за мен лично са под това което смятам за минимум. Тествал съм им всичките HD приемници – не е от тях (по-точно само от тях). :evil4:
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Булсатком-канали

Мнение от Diananet »

Montoya написа:...
На транспондера на HD каналите успях да докарам 15 децибела сигнал, на останалите 12.40 децибела. През трите снадки, които ми се наложи да правя по кабела в кухнята, където е SD приемник единия сигнал затихва до 13дб, а другия до 10.52
Засега телевизия се гледа перфектно, да видим какво ще е като завали дъжд :mrgreen:
На Канал 1 мериш, нали? При HD приемниците, децибелите обикновено са по-малко. Щом си ги докарал до 15, значи си перфектен!
По-притеснително е с тези 10,5dB на SD-то. Всяка снадка намаля с 0,5 до 1dB сигнала. Ако можеш пусни цял кабел. Някои от снадките са некадърни (така ги продават). Огледай ги.
Inferlin написа:Моята е детектор за за ниски дъждовни облаци... :
Некадърно настроена антена или крива, или от старите с пластмасов държач. Имаш право на безплатна замяна. Освен това, може да поискаш от новите HD конвертори. Замяната също е безплатна, а разликата е чувствителна.
Сигнала е нормално да ти прекъсне ако навън е зверски дъжд или антената ти прилича на египетска пирамида. Случайно да има високо дърво пред антената?
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Булсатком-канали

Мнение от Inferlin »

Diananet написа:. Случайно да има високо дърво пред антената?
Ами има... Виж за това изобщо не се сетих... :toothy10: Един клон наистина май пречи и ще трябва да се правя на алпинист... :twisted:
Мисля че антената е добра (на мен ми харесва като качество със скромния си опит) - не изглежда крива, захващането е добро което направиха служители на Булсатком и е към сериозна метална конструкция, като може да има проблем само при изключително силен вятър... Остава само да е дървото... което не бях забелязал, нищо че е 8 метра. :evil4:
Но след падането на гръмотевица в близост (очевидци видели разни бели кълба и се скъсаха да ми звънят да ме питат дали аз съм видял нещо :evil4: ), директно спря да работи (и не само тя - суичове и лан карти колко сменях...) и проблема тогава уж се реши с настройка на антената, като от тогава е зле, затова обвиних конвертора..
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Булсатком-канали

Мнение от Montoya »

Diananet написа:На Канал 1 мериш, нали? При HD приемниците, децибелите обикновено са по-малко. Щом си ги докарал до 15, значи си перфектен!
По-притеснително е с тези 10,5dB на SD-то. Всяка снадка намаля с 0,5 до 1dB сигнала. Ако можеш пусни цял кабел. Някои от снадките са некадърни (така ги продават).
На БНТ1, Нова и Диемите на HD приемника е 12,38 дб. На бтвHD и БНТ HD пак на този приемник са 15 дб.
До сд приемника затихва заради снадките, но нямам шанс да пусна цял кабел, защото съм под наем, а кабелите вече са прекарани и ще трябва да се пазаря с хазяйна за кабел през целия апартамент и няма да стане.
Като за телевизор в кухнята да слушат жените някой готварски канал или TLC докато готвят става перфектно
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Булсатком-канали

Мнение от Diananet »

Inferlin написа:...и проблема тогава уж се реши с настройка на антената, като от тогава е зле, затова обвиних конвертора..
Все пак кажи на техниците да ти сложат от новите конвертори.
Montoya написа:...
Като за телевизор в кухнята да слушат жените някой готварски канал или TLC докато готвят става перфектно
Аааааааа за Ферхунде и аналозите ѝ тези децибели даже са множко :toothy10:
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “GSM новини, проблеми и въпроси”