Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

отново проблем с таблета  [РЕШЕНА]

Актуални новини, въпроси и интересни факти за клетъчни телефони.
ivelina0808

отново проблем с таблета

Мнение от ivelina0808 »

Здравейте, имам проблем с таба който се повтаряше :
1. Проблем с буксата (който гаранционно не се покриваше и искаха от магазина около 250лв за нова платка и баща ми се зае и го оправи за 3дни,но гаранция вече напълно няма )
2. Забива и понякога процесора постоянно прави проблем и един път едвам го спасих като едвам едвам стигнах до настройките от там вече успях да върна фабричните настройки и след това всичко се оправи макар и да се показваше това съобщение с процесора или че спира някой файл понякога
3. Вече последния огромния проблем,който оня ден стана ... Така почвам с историята : както си правех сайта и т.н. и видях че има 15% батерия помислих,че няма да му стане нищо ако се само изгаси (и преди се е самоизгасявал в ръцете ми),но този път освен че се самоизгаси,но и след това веднага го сложих на зарядно остаих го няколко минути и познайте .. включих го и напрао заби от началото и повече не и не неще да се включва стига до надписа lenovo и толкова
Макар че няколко пъти ми изписа нещо "Мета режим" и се изгаси май ... ппс:рестарта го правехме чрез изваждане на батерията обаче вчера от ваденето на батерията и вътрешната букса се счупи и баща ми пак успя да запои там нещицата но вече няма как да се вади батерията защото вече платката е запоена за батерията буквално с останала букса или май такова нещо напраи,но каза вече да не се пипа батерията и вече вместо батерията натискаме едно тайно копче за изключване... Така да продължа стига съм изпадала в обяснения за отделни неща. Така след като изпадна в стрес от товара,който и компа ми е поемал от моя страна (много товаря компа и таба си ...) и четох четох в руските сайтове какво да правя и как да оправя мета режима и мисля че разбрах нещо ама колко е вярно не знам (бележка:не съм баш толкова добра с преводите).. ето какво разбрах
1. Или си въобразявам или Китай имат пръст в проблема с таба защото няколко пъти GPS се пускаше и кат махах картата (Сим) се махаше GPS-са
2. Мисля че пишеше нещо за шпионски софтуер който е .. забравих името му ама той май включвал режима
3. Четох че и или мета режима се появява при претоварване или прегряване или при не знам какво .
Така и забравих да кажа че в сайта пишеше нещо ама ся няма да цитирам от него... Значи пишеше че ако при включване се натиска Volume + се появява нещоси там ... пробвах като натисках волум+ и ми се появиха едни йероглифи мале мале умрех разучих всеки йероглиф (без превод с проби,какво ще стане ... значи един беше за отмерване на време,друг за вибрацията, трети за предна камера,после за задна камера,за заспиване и т.н. а имаше и за GPS отделно и забравих имаше едно пискащо също ...
И после пък пробвах след рестарт пак Volume- и ми се появиха 3 избора тоз път на английски по лесно беше
така ето всичко какво пишеше
Select BootMode:
[VOLUME_UP to select. VOLUME_DOWN is OK.]
И сега изборите
[Recovery Mode] <<==
[Fastboot Mode]
[Normal Mode]
Така да кажем изберем Recovery и подсле показва едно роботче и пише "Без команда"
Там пък има други писаници на английски пак(това беше супеер щот беше по-лесно така) :
Android system recovery <3e>
Volume down to move hitlight;
Volum up to select.
---ето и изборите пак,всяко нещо си превеждах ..
Reboot system now(не подейства рестарта)
Apply update from ADB(това последно натиснах и изписа Now send the package you want to apply to the device with "abd sideload <filename>"... и до там повече не дава достъп )
aply update from sdcard(няма смисъл да каувам за това повече това за ъпдате на сд не ми трябваше но все пак пробвах ...)
Aply update from cache(((((като го натисках изписа
Android system recovery <3e>
Chose a package to instale:
/cache
../
lost+found/ (влиза в нещо като папка и става /cache/lost+found т.е. добавя към горния текст името на файла или квот е )
recovery/ (същото ) )))))
Wipe data /factory reset ((( изписва друг текст пак ... :
Android system recovery <3e>
Confirm wipe of all user data?
THIS CAN NOT BE UNDOPE.
No
No
No
No
No
No
No
Yes -- delete all user data (натиснах това и изписа под менюто,а роботчето беше вече друго и пишеше "Изтрива се"
А пък др писание беше
--wiping data...
Formatting /data...
Formating /cache...
Data wipe complete. )
No
No)))
wipe cache partition(кат го натиснах изписа
--wiping cache
Formating /cache...
Cache wipe complete. )

Сега влизам в второто от главното меню а то е
[Fastboot Mode] <<==
И изписа
=> FASTBOOT mode...
И сега в третото и последно от главното английско меню
[Normal Mode] <<==
Което е за рестарт и ич не ми помогна


Сега знам че е много дълго всичко но за да не ме питате и да изпадам пак в обяснения сътворих това "кратичко" и малко може би неясно с какво искам да ми помогнете,но дано да разберете малко поне защото таба ми е важна част от мен!!!!!! Ако имате отделни въпроси все пак питайте ;)
Прочетено: 2668 пъти
ivelina0808

Re: отново проблем с таблета

Мнение от ivelina0808 »

Ай разприказвах се ама забравих марката или по точно модела на таблета да кажа :D Lenovo Ideatab A 3000
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20589
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112127
пол: Мъж

Re: отново проблем с таблета

Мнение от Montoya »

Код: Избери всички

Wipe data /factory reset ((( изписва друг текст пак ... :
Android system recovery <3e>
Confirm wipe of all user data?
THIS CAN NOT BE UNDOPE.
No
No
No
No
No
No
No
Yes -- delete all user data (натиснах това и изписа под менюто,а роботчето беше вече друго и пишеше "Изтрива се"
А пък др писание беше
--wiping data...
Formatting /data...
Formating /cache...
Data wipe complete. )
No
No)))
wipe cache partition(кат го натиснах изписа
--wiping cache
Formating /cache...
Cache wipe complete. ) 
Ако това не ти е помогнало да стартира таблета, остава само да свалиш ADB на сд карта и да стартираш обновяването от файла пак през рекавъри моуд
или това което не ти се иска

Код: Избери всички

Така да кажем изберем Recovery и подсле показва едно роботче и пише "Без команда"
Там пък има други писаници на английски пак(това беше супеер щот беше по-лесно така) :
Android system recovery <3e>
Volume down to move hitlight;
Volum up to select.
---ето и изборите пак,всяко нещо си превеждах ..
Reboot system now(не подейства рестарта)
Apply update from ADB(това последно натиснах и изписа Now send the package you want to apply to the device with "abd sideload <filename>"... и до там повече не дава достъп )
aply update from sdcard
Друг вариант не знам, освен купуването на някой китаец са стотина пари нов и те така
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
ivelina0808

Re: отново проблем с таблета

Мнение от ivelina0808 »

Монтоя, ще пробвам чрез смартфона си да изтегля ADB и след това да прехвърля картата и ще съобщя какво е станало ;)
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20589
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112127
пол: Мъж

Re: отново проблем с таблета

Мнение от Montoya »

Ама гледай да е за точния модел, да не го бахтисаш тотал таблета. А и е хубаво да изчакаш Зеро да се включи, Янко също ги чатка андроидите като гледам
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
ivelina0808

Re: отново проблем с таблета

Мнение от ivelina0808 »

Ама не гледах :) и показа грешка а беше универсален дриве... ся тегля специално за таба ми че наистина май ще го прецакам :)
и ок ще ги почакам и в същото време ще пробвам с оригинала на драйвера
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: отново проблем с таблета

Мнение от Nibelung »

Taблетите и смартфоните са устройства за потребяване на информация, а не за създаването й.
Дано след тия проблеми го осъзнаеш. И дано имаш късмет да се оправи машинката.
Не пипай нищо, преди Зеро да си каже тежката дума (както би казал Васко А. :lol: )
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
ivelina0808

Re: отново проблем с таблета

Мнение от ivelina0808 »

Мхм знам ама аз съм инатесто човече и като си наумя нещо и бум компа ми е ходил около 7пъти на ремонт за тва и е излязъл златен тей че дали ще го осъзная тва не се знае освен ако мойте не ми конфискуват нещата както манаха нета от компа :D xD и пробвах драйвера специално за модела на таблета дето изтеглих и паак не стана пак Грешка пише ..
И ся чакам Зеро :) дано дойде по скоро ;)
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19057
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36507
пол: Мъж

Re: отново проблем с таблета

Мнение от Zeroadhesion »

Само префлашване на системните дялове ще го оправи, но ще ти напиша инструкции 1-2 януари, че сега съм далеч от вкъщи :thumbright: :thumbright: :thumbright:
ivelina0808

Re: отново проблем с таблета

Мнение от ivelina0808 »

А добре значи ще чакам инструкции на 1-2януари ;)
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19057
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36507
пол: Мъж

Re: отново проблем с таблета

Мнение от Zeroadhesion »

1. Свали това:
http://dox.bg/files/dw?a=2d341a01e2

2. Разархивирай, вътре имаш:
Drivers_v1.2 by Azam (All MTK - Complete).zip - това са ти драйвърите, които ти трябват за да влезеш в Download mode и да ти види устройството.
SP_Flash_Tool_v5.1352.01.zip - това ти е Флаш туул-а.
Другите 3 папки са ти файлове, които ще се флашнат на таблета.

3. Разархивирай SP_Flash_Tool_v5.1352.01.zip и вътре имаш файл flash_tool.exe - десен бутон на него и го пусни като администратор.
Като ти се отвори програмата не цъкай на бутони, които не знаеш какво са. Първо избери Scatter-loading:
Изображение

Ще ти се отвори прозорец и трябва да влезеш от главния архив в папка target_bin и от нея избираш файла MT6589_Android_scatter_emmc.txt.
Изображение

Увери се в програмата, че тази опция е чекната: DA DL All with check sum
Изображение

Сега изключи таблета, приготви USB кабела и в програмата кликни на DOWNLOAD бутона.
Ако излязат някакви съобщения за грешка, цъкни на FIRMWARE->UPGRADE бутона.
Изображение

След това изчакай 5-10 секунди програмата и свържи таблета с кабела и компютъра.
Жълтия бар долу ще показва, че се флашва:
Изображение
Ако не започне да се флашва влез в Device manager и търси нещо Lenovo или MTK и на този неразпознат дивайс му инсталирай драйвърите от архива Drivers_v1.2 by Azam (All MTK - Complete).zip. Тогава трябва да го намери и да тръгне да се флашва.

Не пипай нищо, докато не завърши операцията. Всичко ще е готово, щом на екрана ти излезе един зелен кръг:
Изображение

Извади кабела и включи таблета. Ако имаш късмет, ще ти зареди. Първото зареждане след флашването отнема повече време, така че бъди търпелива, изчакай го 5-10 мин, без да пипаш таблета и да рестартираш нищо.
ivelina0808

Re: отново проблем с таблета

Мнение от ivelina0808 »

Okи благодаря ти Зеро ;) като се прибера ще опитам инструкциите и ако ще кажа какво е станало
ivelina0808

Re: отново проблем с таблета

Мнение от ivelina0808 »

Зеро, има проблемче как да разархивирам .bin файла като не знам,коя програма го разархивира :)
И още едно проблемче таблета не може да се свързва с компа (USB-то не работи,а само зарежда) .... при първото прецакване от тогава не мога да свържа таба с компа при ремонта (домашния)
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19057
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36507
пол: Мъж

Re: отново проблем с таблета

Мнение от Zeroadhesion »

Никъде не съм писал, че трябва да разархивираш .bin файл.
Кажи на баща ти да се пробва да презапои и пинчетата за data на USB конектора, надявам се да не са изкъртени пистите от платката?
Иначе няма как да стане.
ivelina0808

Re: отново проблем с таблета

Мнение от ivelina0808 »

Е как така тогава ще стане,защото компа/таба не могат да отворят файла
.. Как да му обесня какво е пинче обачe :lol: .. и той каза,че пистите са били изкъртени и са въстановени с медни жички (тънки) и при запояването каза,че може нещо да е изпуснал
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “GSM новини, проблеми и въпроси”