Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Най- обичам влюбени в соца хорица, които се мъчат в някоя държава от лошия капиталистически Запад...

Спам на килограм.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284061
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334943
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Най- обичам влюбени в соца хорица, които се мъчат в някоя държава от лошия капиталистически Запад...

Мнение от Mozo »

:съгласен: :съгласен: :съгласен:
Прочетено: 189 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5127
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34707
пол: Мъж

Re: Най- обичам влюбени в соца хорица, които се мъчат в някоя държава от лошия капиталистически Запад...

Мнение от Shaker »

Бозата беше 6 ст., а сега е над 1 лв.
Ами билетчето за градския? Пак толкова стотинки, а сега е 1.60 лв.
При тези цени как да не е "При Бай Тошо беше по-добре".
Колкото до мнението ми, за някои хора наистина е било по-добре. Който е имал връзки и е лизал задници - има всичко. Като апартаменти и вили в тузарски квартали, бизнес със съмнителен стартов капитал и т.н.
Съдейки по родителите ми, преди 89 г. бяха добре, защото имаха връзки. След 90-та - постъпи пълен крах и ние с брат ми изтрадахме много от това, заради тези връзки, но поне си поехме сами по пътя, без да сме наследили нещо или ни давали някакви пари.

Ето и една снимка по темата:
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284061
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334943
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Най- обичам влюбени в соца хорица, които се мъчат в някоя държава от лошия капиталистически Запад...

Мнение от Mozo »

Shaker написа:
ср фев 10, 2021 15:56
Бозата беше 6 ст., а сега е над 1 лв.
Ами билетчето за градския? Пак толкова стотинки, а сега е 1.60 лв.
При тези цени как да не е "При Бай Тошо беше по-добре".
Не съм съгласен, защото и заплатите бяха по 100-200 лева, та сега билетчето всъщност е по-евтино на 1500 лева заплата. Да не говорим как един цветен телевизор, при това пълен боклук, струваше 10 заплати и други нямаше. Как би звучало сега най-евтиният телевизор да е 15 000 лв.?
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12953
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Най- обичам влюбени в соца хорица, които се мъчат в някоя държава от лошия капиталистически Запад...

Мнение от Mouse »

bdenkov написа:
съб фев 06, 2021 21:34
Какво изобилие,какви 5 лева?!?В магазините се продаваха два вида сирене- овче и краве и същите видове кашкавал.Пет вида салам на кръст и то ако го има .По това време съм работел в хранителен магазин,та много добре зная.Чакал съм по три денонощия /ДЕНОНОЩИЯ!!! / за хладилник,а също така и за телевизор,правеха се списъци и през два часа проверки,който го няма -отпада.И като чакаш,не ти гарантира ,че ще купиш,десет години чакаш за кола.И не ми говорете за екологично земеделие,спомнете си колко години след останалия свят спряха да пръскат с ДДТ.Разправяйте ги тези глупости на някой,който не е живял тогава.

Проверете и за следните кризи - 1957-60, 1977, 1985-89, 1990-91 и естествено - 1995-97 - все под мъдрото ръководсво на "другарите".
Не съм влюбена в соца. Може да е имало два вида сирена, но бяха от мляко. Без палмово. Саламите бяха няколко, но от месо. Не от чоФки и пера+Е-та. И до сега никоя фирма не можа да докара вкуса на онази гадна соц луканка :mrgreen:
Shaker написа:
ср фев 10, 2021 15:56
Бозата беше 6 ст., а сега е над 1 лв.
Ами билетчето за градския? Пак толкова стотинки, а сега е 1.60 лв.
При тези цени как да не е "При Бай Тошо беше по-добре".
Колкото до мнението ми, за някои хора наистина е било по-добре. Който е имал връзки и е лизал задници - има всичко. Като апартаменти и вили в тузарски квартали, бизнес със съмнителен стартов капитал и т.н.
Съдейки по родителите ми, преди 89 г. бяха добре, защото имаха връзки. След 90-та - постъпи пълен крах и ние с брат ми изтрадахме много от това, заради тези връзки, но поне си поехме сами по пътя, без да сме наследили нещо или ни давали някакви пари.
Майка ми беше касиерка, баща ми - геолог. Никога не са били връзкари или лизали задните части на някого. Ама събраха пари да купят тристаен апартамент (не отричам след 14 г), Запорожец, който смениха с Москвич, постоиха вилата, където сега живея.

Сега имате банани, нали? Кво ревете? Пътувате (пардон, пътувахте :p :p ) зад граница да бачкате. Имате сто вида сирена (никой не знае от какво направени) и още толкова вида салами от Лидл (останали от белите страни), да не говорим за изпраното и центрофугирано месо по хиперите (ама е евтинджос :toothy10: ) Купуват се апартаменти на зелено със заробващи до живот заеми в квартали където няма улици и блоковете са на ями, както при мен. Кал до шия ама е скъп апартамент :toothy10: :toothy10: Разкошотия, няма да ви разправям, са тези капиталистически апартаменти. Що не теглих заем да си купя една боксониерка за близо 80 бона вместо да живея на рахат и чист въздух в планината до гората. Щура работа.

Така и не разбрах bdenkov от къФ зор пуска такива теми, демек вижте ме колко знам :toothy10:

Колкото до кво беше при соца и кво е сега мисля, че сте малки за да направите обективно сравнение. Не подкрепям нищо и никого. Просто факти.
Кефете си се на "свободата" си, щот вярно преди имаше телени огради по границите (не съм ги виждала, но съм чела за тях). Не е въпросът до бозата за 4 ст. и билетчето за 6 ст. Въпросът е какво имате сега драги ми капиталисти. Мен не ме бройте, аз съм фира вече :evil4: :evil4:
Ей, много ме кефят подобни тъпи теми :p :p
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284061
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334943
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Най- обичам влюбени в соца хорица, които се мъчат в някоя държава от лошия капиталистически Запад...

Мнение от Mozo »

Фактите аз съм ги дал, другото са празни приказки :съгласен: И нека сметнем - тристаен апартамент беше 20 000 лева. Със заплата от 100 лева, колко години ти трябват да го купиш? Сега били заробващи, преди не били. Луканка и сега има от месо, при това мога да си купя МНОГО повече от нея със сегашната заплата, докато преди можеше да се купят точно 8 кила луканка с една заплата. И нека не говорим за коли, защото е гротескно:

https://www.pan.bg/view_article-68-5182 ... nimki.html

Айде стига, че е смешно вече.
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12953
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Най- обичам влюбени в соца хорица, които се мъчат в някоя държава от лошия капиталистически Запад...

Мнение от Mouse »

Слаба съм по математика за това ще те оставя ти да сметнеш.
Пенсията на баба ми беше 34 лева и пътуваше за 6 ст. билета. Моята е 418 и пътувам за .... нямам и на идея колко са сега билетчетета (не че тя е пътувала или аз). И това е сбор от моята и полагаемото ми се от съпруга ми. Не се оплакам, но ти си сметни.
Аз сега съм доволна само да ме оставят на спокойствие. Да не ми казват кога и къде да си разхождам кучето, кога и къде да ходя, да не ме насилват да се ваксинирам и ако тръгна на някъде да ме пуснат без ПСР глупостта. Страхотна свобода имате сега, да ви се ненарадва човек :toothy10:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5127
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34707
пол: Мъж

Re: Най- обичам влюбени в соца хорица, които се мъчат в някоя държава от лошия капиталистически Запад...

Мнение от Shaker »

Mozo написа:
ср фев 10, 2021 18:13
Shaker написа:
ср фев 10, 2021 15:56
Бозата беше 6 ст., а сега е над 1 лв.
Ами билетчето за градския? Пак толкова стотинки, а сега е 1.60 лв.
При тези цени как да не е "При Бай Тошо беше по-добре".
Не съм съгласен, защото и заплатите бяха по 100-200 лева, та сега билетчето всъщност е по-евтино на 1500 лева заплата. Да не говорим как един цветен телевизор, при това пълен боклук, струваше 10 заплати и други нямаше. Как би звучало сега най-евтиният телевизор да е 15 000 лв.?
Това го написах на майтап :)
Не съм бил роден по това време, ама виждам резултатите от хората. Шуробаджанащина до n-та степен...
А колкото до сега - прав си. Може да работиш каквото си искаш, може да пътуваш до където искаш и т. н
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284061
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334943
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Най- обичам влюбени в соца хорица, които се мъчат в някоя държава от лошия капиталистически Запад...

Мнение от Mozo »

Mouse написа:
ср фев 10, 2021 21:07
Слаба съм по математика за това ще те оставя ти да сметнеш.
Пенсията на баба ми беше 34 лева и пътуваше за 6 ст. билета. Моята е 418 и пътувам за .... нямам и на идея колко са сега билетчетета (не че тя е пътувала или аз). И това е сбор от моята и полагаемото ми се от съпруга ми. Не се оплакам, но ти си сметни.
Аз сега съм доволна само да ме оставят на спокойствие. Да не ми казват кога и къде да си разхождам кучето, кога и къде да ходя, да не ме насилват да се ваксинирам и ако тръгна на някъде да ме пуснат без ПСР глупостта. Страхотна свобода имате сега, да ви се ненарадва човек :toothy10:
Никой не ни стреля на границата, когато искаме да излезем ;)
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Спам, спам, спам!!!”