Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Гадовете от Мозила

Спам на килограм.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Гадовете от Мозила

Мнение от Валсо »

Ей, тия гадове от Мозила взеха много да наглеят! Миналата година като подеха война с адблокърите и въобще с добавки, които не им харесват, аз им намерих цаката. Обаче сега явно и това вече не върши работа, защото отново ми премахнаха добавка без да ме питат дали може или не!!! Гадове мръсни! :луд:

Ама аз съм упорито магаре и ще имате да вземате, кретени скапани! Хайде сега да ви видя как ще ми проверявате добавките! :evil4: :evil4:

Изображение
Прочетено: 588 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Гадовете от Мозила

Мнение от Mozo »

Затова ползвам Pale Moon и не се занимавам с глупости :съгласен:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Гадовете от Мозила

Мнение от Валсо »

Вече пробвах. Немалка част от добавките, които ползвам, не могат да бъдат инсталирани на него. Сайтът с добавките пише "само за файърфокс", а ръчното им инсталиране (влачене и пускане на .xpi файла) работи, но част от опциите липсват.
Но както и да е - най-накрая намерих къде е настройката за рутера да ограничава домейни и сега колкото и да им се иска, няма да могат да ми махат добавки. А и спамът умря покрай другото... :evil4: :evil4:
Офтопик:
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Гадовете от Мозила

Мнение от Mozo »

Повечето добавки имат стари версии, които работят с PM. В най-лошия случай се използва алтернатива, ако има. Аз пък например съм в обратния вариант - използвам приставка, която работи само при PM, но не и при FF :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Гадовете от Мозила

Мнение от Валсо »

Коя приставка не работи на Лисицата? :shock:
Nikola_
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 940
Регистриран: вт яну 16, 2018 12:16
Репутация: 7365
пол: Мъж

Re: Гадовете от Мозила

Мнение от Nikola_ »

Валсо написа:
вт мар 26, 2019 22:01
Вече пробвах. Немалка част от добавките, които ползвам, не могат да бъдат инсталирани на него. Сайтът с добавките пише "само за файърфокс", а ръчното им инсталиране (влачене и пускане на .xpi файла) работи, но част от опциите липсват.
От firefox отдавна нищо не става.
Добавки Pale Moon
classic addon archive
uBlock
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Гадовете от Мозила

Мнение от Mozo »

Валсо написа:
ср мар 27, 2019 00:41
Коя приставка не работи на Лисицата? :shock:
Например Lazarus :evil3:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Гадовете от Мозила

Мнение от Валсо »

Nikola_ написа:
ср мар 27, 2019 06:03
От firefox отдавна нищо не става.
Добавки Pale Moon
classic addon archive
uBlock
Ако прекараш известно време в about:config и блокираш проверката на добавките, става и още как. А Луната няма как да я ползвам, защото както казах част от добавките не работят като хората (тези, които пробвах, де, не съм ги пробвал всичките), а друга част пък просто ги няма за нея: bitwarden, undo close tab, ip address display, video downloadhelper, elite download manager, popup blocker, fvd speed dial, dark theme for google и enhancer for youtube. Айде, без част от тези някак си ще се справим, но bitwarden и fvd speed dial са ми най-важните и като ги няма тях, този браузър (който и да е той) просто е безполезен за мен.
iva555
Регистриран
Мнения: 5
Регистриран: вт юли 30, 2019 16:32
Репутация: 29
пол: Жена

Re: Гадовете от Мозила

Мнение от iva555 »

Тази Мозила е толкова тежка и неудобна. Защо не си ползвате Хромето или Операта
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Гадовете от Мозила

Мнение от Mozo »

Защото очевидно не знаеш какво е неудобен браузър. По-неудобен и осакатен откъм настройки от Chrome няма. А ти защо не използваш Chromium? Като ще ползваш боклуци, поне ползвай оригинала, а не кражбите на Google :съгласен:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Гадовете от Мозила

Мнение от Валсо »

iva555 написа:
вт юли 30, 2019 16:39
Тази Мозила е толкова тежка и неудобна. Защо не си ползвате Хромето или Операта
Какво значи "тежка", според теб?
На Мухъл Погром (и на Погромиума) без никакви добавки и току-що инсталиран му трябват 20 сек., за да тръгне. Мозилата с 16 добавки тръгва за 3-4 сек.! 3-4 секунди! И това ако е "тежък браузър"... :roll:
А за консумацията на РАМ пък да не говорим: Мозилата между 200 МБ и 1 ГБ в зависимост от настройките, добавките и какво си отворила; Мухъл Погром и Погромиума ядат от 1 ГБ нагоре. 10 процеса за 1 таб, като броят на процесите и заетата РАМ растат в геометрична прогресия с увеличаването на броя отворени табове.
За капак не можеш нищо да правиш елементарни настройки и за такива неща ти трябват добавки, а неща като about:config са просто мираж.
За сравнение - Мухъл Погром, за да го докарам като функционалност и възможности близки до тези на Мозилата, ми трябват 35 добавки и пак не е 100% така, както искам аз да е. А Мозилата, за да мога да я ползвам както аз искам, ми трябват само 16 добавки.
И да, може от време на време да пускаме теми като тази, където да ги понапсуваме за някоя мизерия, но поне имаш възможности като about:config, където ако знаеш какво правиш, мизериите им бързо се изпаряват в пространството. В Погрома и Погромиума няма такъв шанс.
А откакто Майкрософт си сложи мръсните ръчички върху кода на последния, той съвсем за нищо не става. И преди Мозо да каже нещо в защита на Погромиума - кампанията на Зина той не ще да я отваря, само бял екран дава. А Мухъл Погром, който е със затворен код и далеч от ръцете на Микрошит, я отваря моментално. И двата браузъра са прясно инсталирани и без нито една добавка.
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Гадовете от Мозила

Мнение от beggginer »

Firefox за андроид няма алтернатива. Уникален браузър. С noscript, ublock & privacy badger избиваш интернетО.

Puffin за флаш.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11049
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 39781
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Гадовете от Мозила

Мнение от Валсо »

beggginer написа:
вт юли 30, 2019 22:09
Firefox за андроид няма алтернатива. Уникален браузър. С noscript, ublock & privacy badger избиваш интернетО.
О, да, особено с ublock-а! То май това е единственият браузър за андроид, на който могат да му се инсталират добавки.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Гадовете от Мозила

Мнение от Mozo »

И Pale Moon е много добър :p
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Гадовете от Мозила

Мнение от Montoya »

Андроидската му версия е малко куца, затова там ползвам Опера
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Нова тема Отговори

Върни се в “Спам, спам, спам!!!”