Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Рецепти за домашна козметика

Хоби, интереси, съвети
Потребителски аватар
dark_angel
VIP
VIP
Мнения: 10308
Регистриран: нед ное 02, 2008 14:05
Репутация: 749
пол: Жена

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от dark_angel »

Nail & cuticle cream,код: 13610
Прочетено: 59856 пъти
  Of all the things I've lost, I miss my mind the most  
Ivan0v
Машина
Машина
Мнения: 9451
Регистриран: съб дек 15, 2007 17:48
Репутация: 1020
пол: Мъж

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от Ivan0v »

Колко пари е тая гъзария и къде мога да я намеря ?
Потребителски аватар
dark_angel
VIP
VIP
Мнения: 10308
Регистриран: нед ное 02, 2008 14:05
Репутация: 749
пол: Жена

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от dark_angel »

На "Орифлейм" е и е максимум 5лв.Намери си някой дистрибутор и поръчвай :)
  Of all the things I've lost, I miss my mind the most  
Ivan0v
Машина
Машина
Мнения: 9451
Регистриран: съб дек 15, 2007 17:48
Репутация: 1020
пол: Мъж

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от Ivan0v »

добре
sparklet
Регистриран
Мнения: 6
Регистриран: съб юли 31, 2010 09:30
Репутация: 5
пол: Жена

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от sparklet »

Много полезна темичка записвам се и ще чета назад ;)
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от Kotkata68 »


5 маски с домат

Рецепта за омекотяваща маска
Настържете доматите на ренде, добавете към него един яйчен жълтък и една супена лъжица брашно. Разбъркайте добре до получаването на хомогенна смес. Нанесете върху лицето за 10-15 минути, а след това изплакнете с топла вода.

Скраб-маска
Нарежете на дребно един домат, добавете се 1 супена лъжица овесена каша, разбийте с миксер една супена лъжица кисело мляко и 4-5 капки зехтин. Нанесете равномерно обилен слой от маската на лицето за 15 минути. При поставянето лека масажирайте кожата с върха на пръстите за скраб-ефект. Измийте с топла, а после с хладка вода.

За нормална и мазна кожа
Към половин домат прибавете един яйчен белтък и няколко капки зехтин. Всичко смесете добре и нанесете на лицето. При нормална кожа задръжте маската 10 минути. При мазна 20 минути. После измийте с хладка вода.

За мазна кожа с разширени пори
Тази маска се препоръчва за мазна кожа с разширени пори. Просто наложете върху лицето резенчета домат или натрийте кожата с доматен сок. Задръжте 15-20 минути. След това изплакнете със студена вода.

Още една рецепта за мазна кожа
Настържете на ренде един среден домат. Добавете една супена лъжица брашно и една чаена лъжица лимонов сок. Всичко разбъркайте докато се получи хомогенна смес и нанесете на лицето за 15 минути. След като изплакнете с хладка вода.

Козметиката.com

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от Kotkata68 »


5 маски с магданоз

Изображение
Изображение
Рецепта за маска за мазна кожа
Ситно нарежете свежи листа от магданоз, ако е възможно така, че да се получи сок. 1 супена лъжица от получената каша смесете с 2 супени лъжици кисело мляко. Нанесете получената смес на лицето за 15 минути и след това изплакнете с хладка вода. След тази процедура се отстранява излишния блясък на кожата, а лицето леко изсветлява.

Натурална козметика за суха кожа на лицето
Една супена лъжица ситно нарязан магданоз смесете с една супена лъжица заквасена сметана (за много суха кожа се смесва с мазна сметана). Поставете сместа на лицето за 15 минути, след това изплакнете с топла вода.

Маска за мазна кожа
1 супена лъжица ситно нарязан магданоз, разбърква се половин супена лъжица овесено брашно или нишесте, същото количество трици и се добавят 2-3 супени лъжици кисело мляко. Намажете равномерен слой върху лицето и се оставете за 15 минути, след което измийте с хладка вода.

Още една рецепта за мазна кожа
1 супена лъжица магданоз, нарязан предварително на ситно, се смесва с равно количество овесена каша, като част е разбита в мелачка (но не до брашно). Добавя се 1 чаена лъжица лимонов сок, и леко се разрежда с гореща вода, до образуването на течна каша, която се нанася с внимателни масажиращи движения. След 15 минути изплакнете с хладка вода. Ако сте със смесен тип кожа, вместо вода, използвайте мляко.

Натурална козметика за всеки тип кожа
Вземете една купа пресен магданоз, нарежете ситно, залейте с малко количество подварена вода (за суха кожа залейте с мляко), сложете да заври, след това отменете от огъня, прецедете. Получената каша се слага на лицето за 10-15 минути, след което се измива с вода със стайна температура. След такава маска кожата видимо е по-свежа и избелена.

Козметиката.com

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283806
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334300
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от Mozo »

Ако тръгна да се избелвам още, ще започна да прозирам :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
kakavida
Белият рицар
Белият рицар
Мнения: 6911
Регистриран: пон май 05, 2008 16:23
Репутация: 3097
пол: Жена

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от kakavida »

Аз за това си ги хапвам всички козметични зеленчуци и ако моге в количество,е гордея се с това което изглеждам,неям ни една бръчка :p
Коте нищо лично,просто гена ми е такъв,готина съм,така съм се родила,но козметиката ти я препоръчвам където си искам :toothy10: Предполагам че са стрисирани хората от старостта. ;)
И помнете Господ вижда всичко.
Живейте така, че да му е интересно.
Потребителски аватар
nikitta
Академик
Академик
Мнения: 8800
Регистриран: чет мар 19, 2009 22:58
Репутация: 1621
пол: Жена

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от nikitta »


Домашен балсам за устни

Изображение
Студът настъпва и е време да се замислим как да не влияе на устните, които са сред първите зони, които започват да страдат от него. Ако не сте намерили на пазара вашето предпазно средство, то сега ще ви предложим как да си направите такъв вкъщи.

Едно от важните условия е състава да бъде прецизно подбран, защото част от балсама, който поставяте на устните си, ще го "изядете" по време на разговори, хапване, целувки. Именно затова маслата, които подбирате за него трябва да са с най-високо качество.

Освен това изкуствени оцветители се използват крайно рядко. Идеалните оцветители са канела,какaо на прах (придава на балсама шоколадов вкус и лек аромат), екстракт от зелен чай (заздравява раните, възстановлява липидната бариера), настой от лайка, шафран, невен (отличен антисептик), масло от морски зърнастец или други, за които се сетите.

Според сезона подбирайте и своята рецепта
За летния балсам е необходим повече пчелен восък. За зимния (на който сега му идва времето), процентът на восъка трябва да се сведе до минимум.

Възстановяващ балсам "Ментова свежест"
1 ч.л. масло от шеа
1 ч.л. масло от какао
1 ч.л. масло от кокос
½ ч.л. палмово масло
½ ч.л. масло от грозде
¼ ч.л. масло от бадем
5 капки етерично масло от мента
7 капки етерично масло от чаено дърво
1 пръчица кристален ментол
½ ч.л. пчелен восък
За украса е подходящ ситно смлян сух магданоз. Той оцветява състава в приятно бледо зелено.

Подхранващ балсам "Шоколадово блаженство"
1 ч.л. масло от какао
1 ч.л. масло от кокос
½ ч.л. палмово масло
1 ч.л. масло от шеа
½ ч.л. масло от пшенични зародиши
¼ ч.л. масло от прасковени костилки
7 капки етерично масло от ванилия
½ ч.л. козметичен какаов прах
½ ч.л. натурален пчелен восък

Начин на приготвянето на балсамите
Разтопете на водна баня восъкът и твърдите масла, свалете от огъня и добавете течните масла и оцветяващите съставки. При завършващия стадий добавете етеричните масла и разлейте в кутийки. Балсамът е готов.



Козметиката.com
Дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием.
Изображение

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283806
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334300
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от Mozo »

Някой да пробва и да каже дали си струва, че аз карам на купешки :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от MalamiR »

Mozo написа:Ако тръгна да се избелвам още, ще започна да прозирам :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Пхахахахахахаха... :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Иначе тези маски с домат и магданоз... Бляяяя.. :гади ми се:

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283806
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334300
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от Mozo »

Че ти не го ядеш бе, слагаш си го на кожата :p И не ми казвай, че не ядеш доматено пюре, защото то е именно с магданоз :p
Изображение
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от MalamiR »

Mozo написа:Че ти не го ядеш бе, слагаш си го на кожата :p И не ми казвай, че не ядеш доматено пюре, защото то е именно с магданоз :p
Ям, много ясно.
Но да си ги слагам тези неща на кожата не си го представям някак си. 8-[

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Рецепти за домашна козметика

Мнение от Kotkata68 »


Маски за отпусната кожа

Маските са едни от най-ефективните козметични процедури и те действат на кожата по-енергично от което и да било друго козметично средство. С тяхна помощ ние можем да подхраним и изгладим релефа на кожата, а също така и да я тонизираме. Ако кожата ви изглежда отпусната, може да използвате маски, които да възвърнат добрия й вид. Тук ще ви дадем няколко идеи.

Маска с мая

Необходими са ви 10 гр. мая, 2 супени лъжици прясно мляко и 1 ампула витамин А. Затоплете леко млякото и размийте маята в него до получаването на рядка каша. Добавете ампулата витамин А и разбъркайте. С леки масажни движения нанесете сместа върху кожата. След това се отпуснете удобно и изчакайте 20 минути за да подейства маската. Изплакнете лицето с хладка вода.

Маска с картоф

Сварете добре един средно голям картоф и го пасирайте. Добавете към него 2 супени лъжици пшеничено брашно /може да се замести и с нишесте/, 2 лъжици прясно мляко, жълтъкът на едно яйце, 1 чаена лъжица зехтин и 2 чаени лъжици розова вода. Всички продукти трябва да се разбъркат добре, до получаването на хомогенна смес. Маската се нанася върху предварително почистената кожа и се изчаква 15 минути. Изплакнете лицето с хладка вода.

Маска с белтък и лимонов сок

Към белтъка от едно яйце добавете 1 чаена лъжичка прясно изцеден лимонов сок и разбъркайте добре. Маската трябва да престои на лицето ви, докато засъхне. Освен, че действа добре на отпуснатата кожата, тази маска е чудесна и като средство за избелване на лицето.

Маска с хума и мед

Към 1 супена лъжица хума добавете 1 чаена лъжица мед и малко неварено прясно мляко, така че да се получи каша с подходяща гъстота. Нанесете маската върху лицето и изчакайте да се стегне. След това изплакнете с хладка вода, подсушете лицето и го овлажнете с тампон, напоен в розова вода.

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Свободно време”