Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Съвети за самоотбрана!

Хоби, интереси, съвети
Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Съвети за самоотбрана!

Мнение от Rebba »

1. Когато животът ви е застрашен. трябва да бъдете безмилостни в атаката си (Г-н Добрият трябва да бъде оставен за момент. няма място за пощада!)

2. Не причинявайте на атакуващия повече вреда, отколкото е необходимо, за да приключите конфликта и да бъдете в безопасност. ( Изключително трудно е да обосновете убийство с голи ръце в задния двор! Използването на "смъртоносна сила" трябва да бъде напълно оправдано!) - Това означава: СЛЕД като сте обезвредили противника, не продължавайте с побой. Или, ако ви нападне пиян - не го убивайте!

3. Бъдете добре тренирани за всякакъв вид бой - от далечно разстояние, от средно разстояние, от близко растояние, борба. 4. Използвайте подходящи принципи за визуално фокусиране. (Главни: гърло, гърди или слънчев сплит/понякога очите/;второстепенни: глава, колене, лакти).

5. Атакувайте жизнено важните цели веднага! Очи, нос, гърло, слънчев сплит, слабини, седалищен нерв, коляно, пищял, извивка на ходилото и др.)

6. Удряйте бързи, удряйте силно и удряйте първи! 9Веднага след като разберете, че конфликтът не може да се избегне, елиминирайте противника!)

7. Не могат да ударят това, което не виждат! (Бръкнете в очите на противника си.)

8. Разрушете основата и горната част от тялото също умира. (Ритник в коляното, пищяла или седалищния нерв ще изкара от строя опорната система на атакуващия. Не могат да ви ударят, а ко не могат да се доберат до вас).

9. Прекъснете приближаващите атаки в най-ранния възможен момент. (След като противникът ев обхвата ви - ударете го!)

10. Използвайте най-дългото оръжие за най-близките цели - бръкване в окото, страничен удар с крак в коляното и др.

11. Едновременно защитавайте и атакувайте.(Парирайте или блокирайте и удряйте в едно и също време или в следващата секунда, вместо да блокирате и после да атакувате)

12. Защитавайте горнмата част на тялото си с ръце, долната - с крака. (не се навеждайте, за да парирате или блокирате удар с крак, като оставяте главата си незащитена за атака.)

13. Не могат да ударят това, което не могат да достигнат! (Използвайте добре краката си, за да избягвате атаки и да контролирате разстоянието между вас. Опитайте се да стоите точно на ръба на бойната мярка за разстоание, когато се движите или подготвяте атаката си.)

14. Използвайте комбинирани аатаки, (В ситуации на самозащита конфликтите рядко завършват само с един удар! Бъдете подготвени да продължите с атаките, докато противникът е напълно извън играта. Комбинациите ще ви помогнат и ако се биете срещу повече от един).

15. Ако някой ви сграбчи, просто го ударете!Простота! Без загубено време, без излишни движения!)

16. На близко растояние използвайте други оръжия (Силни удари са глава, лакти и колене).

17. Ако противникът ви има нож, пригответе се за възможността да бъдете наранен. (Има шанс и да се случи, затова се пригответе психологически за това, така че да не загубите заради него!)

18. Не позволявайте битката да се пренесе на земята! (Противникът ви може да има приятели наблизо, които с удоволствие ще му помогнат срещу вас!)

19. Ако имате някакво съмнение, удряйте право и силно! (Това е ударът,който може да се повтори най-бързо!)

20. Бъдете подготвени да ударите противника си с крак, когато падне. (Не му давайте шанса да стане и отново да продължи битката.)

21. Дайте му да се разбере!Няма време за размотаване! (Извадете го от играта възможно най-бързо! Не застрашавайте себе си или някой друг с вас по-дълго, отколкото е необходимо!Допълнителното време дава прекалено много възможности за грешка, като например приятели на помощ, достъп до оръжие, нараняване на приятел или любим човек!)

22. Когато всичко свърши - изчезвайте от там! (Не се мотайте наоколо за снимки и автографи!)

23. Ако се срещнете с представители на властта, бъдете учтив и им съдействайте. Уведомете ги, че сте реагирали на момента, защото сте почувствали, че животът ви е в опасност! (Например: "Офицер, страхувах се за живота си! Ако не бях реагирал веднага, можеше да съм мъртъв!")

24. Не си търсете белята, но винаги помнете, че тя е някъде там! (Има, за съжаление и такива които живеят, за да причиняват болка и да предизвикват страх у другите!)

25. Основното и най-важното: По-добре да се пробваш срещу 12, отколкото да те носят шестима! (По-добре да се изправиш срещу 12 съдебни заседатели, отколкото да те носят шестима твои приятели в траурна церемония в твоя чест)


сп. "Пътят на бойните изкуства", бр.6/2002
Прочетено: 4933 пъти
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
Атараксия
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 331
Регистриран: съб юли 21, 2007 01:50
Репутация: 19
пол: Жена
Местоположение: тук някъде
Контакти:

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Атараксия »

Темата ме накара да си спомня за онази жена, която била изненадана в тъмното от някакъв тип и в страха си вместо "Помощ!" креснала: "Ура!", което го прогонило на момента.
Номерът е да не викаш: "Помощ!", защото тогава всеки се скатава. Виж, ако изревеш с всички сили "Крадат кола!", всички в махалата ще наскачат да видят дали някой не е чопнал точно неговия таралясник. От опит знам, че висват по прозорците и ако чуят: "Пожар! Пожар!" Българинът си е сеирджия преди всичко. :lol:
(Тия методи дали не ги бях споделила и преди време някъде тук?... :-k )
Нямам особена вяра на психично здравите!...
Изображение
Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Rebba »

Не знам дали си го писала друг път, но е много вярно за радост или за съжаление!
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Потребителски аватар
Атараксия
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 331
Регистриран: съб юли 21, 2007 01:50
Репутация: 19
пол: Жена
Местоположение: тук някъде
Контакти:

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Атараксия »

sentinel написа:По точка 5 - ами ако е гей (за седалищният нерв) :mrgreen:
Е, ако е гей, няма да скочи точно на мен, нали?! :) По-скоро ще се наложи да се заема с отбраната на гаджето при такова положение. :-k
Нямам особена вяра на психично здравите!...
Изображение
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Kotkata68 »

Ей, това е много готино и полезно! Най ми хареса т. 7, много е добра за начало. =D>

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
machine_shot
ни чул, ни видял
ни чул, ни видял
Мнения: 4169
Регистриран: нед дек 02, 2007 13:35
Репутация: 523
пол: Мъж

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от machine_shot »

цялата философия на самоотбраната е да го изриташ в топките и тва е
" С една ръка държа Вашата снимка, а с другата си мисля за Вас..."
Потребителски аватар
krilit
Начинаещ
Мнения: 139
Регистриран: чет авг 02, 2007 16:18
Репутация: 0
пол: Жена

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от krilit »

machine_shot написа:цялата философия на самоотбраната е да го изриташ в топките и тва е
Вярно е :смех:
ironcross
Почетен член
Почетен член
Мнения: 1770
Регистриран: вт апр 15, 2008 01:29
Репутация: 652
пол: Мъж

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от ironcross »

Има много сладурести дамски газови патлачета, които се побират в шепата. Не са скъпи. Точен модел не се сещам, защото си падам по големите ютии, но ако искате погледнете тук:
http://gunman.biz/about.html
Потребителски аватар
killer_girl
Лудетина
Лудетина
Мнения: 7166
Регистриран: съб ное 24, 2007 16:45
Репутация: 1857
пол: Жена

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от killer_girl »

Тук за наемни убийци ли става въпрос? :razz: Niiiiiiiice! :съгласен:
Спорът е способ да затвърдите у противниците си техните заблуждения.
Ivan0v
Машина
Машина
Мнения: 9451
Регистриран: съб дек 15, 2007 17:48
Репутация: 1020
пол: Мъж

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Ivan0v »

Едно точно премерено и право круше и завъртате в другата посока ! ;)
Потребителски аватар
kobi13
Доктор
Доктор
Мнения: 4697
Регистриран: ср юли 16, 2008 01:08
Репутация: 59
пол: Жена

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от kobi13 »

А бе, каквото и да си пишем-страшно е.На мен преди години ми откраднаха дамската чанта.Мислите ли ,че не съм си мислила, ако ми се случи как ще се защитя?Повярвайте, в такъв момент нямаш време за действие всичко се развива светкавично-(сега си с чанта--след секунда-без)
Нещата не винаги са такива, каквито изглеждат-но понякога, сами се нареждат.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284023
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334863
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Mozo »

Така е, определено. А тези дето дето носят пистолети за самозащита, после ги бият с въпросните пистолети :lol: .
Изображение
Потребителски аватар
BURN5
Жител на Wonderful Life
Жител на Wonderful Life
Мнения: 6815
Регистриран: ср юни 25, 2008 18:15
Репутация: 9003
пол: Мъж
Местоположение: СОФИЯ

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от BURN5 »

Кофти случка ... Рядко човек е в състояние да реагира адекватно в такъв случай . Нужна е подготовка и някаква тренировка . Все пак това трябва да е нещо като инстинкт . А стане ли инстинктивна реакцията , ще е минало много време . Нищо чудно да се мине през нещо като параноя първоначално . Да очакваш всеки момент нападение -- може и да се шашнеш и станеш за смях на гугутките .
Потребителски аватар
kobi13
Доктор
Доктор
Мнения: 4697
Регистриран: ср юли 16, 2008 01:08
Репутация: 59
пол: Жена

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от kobi13 »

Не го очаквам всеки момент-не се движа по тъмно ........вече- :sleepy2:
Нещата не винаги са такива, каквито изглеждат-но понякога, сами се нареждат.
Ivan0v
Машина
Машина
Мнения: 9451
Регистриран: съб дек 15, 2007 17:48
Репутация: 1020
пол: Мъж

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Ivan0v »

Лютив спрей най-добре ще ви ходи.Малки са и са на достъпни цени.В дамската чана съвсем спокойно се побира и може да си окаже ценна помощ в дадена ситуация. ;)
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Свободно време”