Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Съвети за самоотбрана!

Хоби, интереси, съвети
YoanaYordanova
Регистриран
Мнения: 9
Регистриран: съб юли 29, 2017 18:06
Репутация: 60
пол: Жена

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от YoanaYordanova »

В неопитни ръце едно огнестрелно оръжие може да създаде повече неприятности, отколкото сигурност. Пък и ако нямате сериозни причини да имате пистолет, едва ли ще получите разрешение за ползване, за което ще трябва да минете психо тест и разпити защо ви е нужно такова оръжие. Медицински преглед, свидетелство за съдимост, но най-трудното е да убедите ГДОП или началника на съответното РПУ да ви издаде разрешителното. Като цяло е скъпо ( след това също за обучение евентуално и каса задължително, както и декларации за амуниции )и изисква време, ако сте под 30 години и не представите основателна причина, просто забравете.
А става доста сериозен проблем ако въпросното оръжие изчезне или го загубите.
Прочетено: 4932 пъти
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Montoya »

Така е, вадиш ли оръжие, трябва да стреляш, иначе ще те бият и ще ти го вземат.
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
YoanaYordanova
Регистриран
Мнения: 9
Регистриран: съб юли 29, 2017 18:06
Репутация: 60
пол: Жена

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от YoanaYordanova »

Montoya написа:Така е, вадиш ли оръжие, трябва да стреляш, иначе ще те бият и ще ти го вземат.
Това са митове :) . Колко пъти не си изпълнявал разпореждания от човек с пистолет срещу теб?
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Montoya »

4 години военно училище, 4 години на границата и петнайсетина години бях полицай, случвали са ми се разни работи, включително и бомбардировките в Сърбия. Та не е мит, имах някъде и една история за един, който извадил пистолет, ама паднал в несвяст в багажника на колата си. Една жена я разправяше по форумите, търсейки кой е младежът за да му благодари
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Tsurugi »

Какво ще кажеш, а Монти, митове...Изображение
ЕДИТ/добавено/:Изпревари ме, еййййй :booty:

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Montoya »

Ми аз лично счупих приклада на автомата от войник, който по модата тогава беше заредил патрон в цефта и показваше на новобранеца, колко е добър с обирането на мекия спусък.
Имаше щастието, точно тогава да мина на проверка и да го засека, та го потроших малко. 2 месеца след това, на друга застава по същия метод едно старо куче, уби с изстрел в носа този който беше наряд с него
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
YoanaYordanova
Регистриран
Мнения: 9
Регистриран: съб юли 29, 2017 18:06
Репутация: 60
пол: Жена

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от YoanaYordanova »

В днешно време ако някой не е обилно пиян / дрогиран, дълбоко се съмнявам субекта да не слуша разпореждания от човек с насочено оръжие срещу него. Къде си учил? След като си служител дори и бивш, мисля че ме разбираш за оръжието какво имам впредвид.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Montoya »

Велико Търново сержантско училище
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Mozo »

То пък много трудно да отидеш в найстата охранителна фирма и да си извадиш писолет :booty: У нас имаме три :evil4: :evil4: :evil4:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61780
пол: Жена
Контакти:

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Mouse »

Уауу, много ми хареса темата. Жалко, че толкова късно я видях.
Монти е прав: извадиш ли оръжие трябва да си готов да го използваш, никога само за заплаха.
По т. 2
Не причинявайте на атакуващия повече вреда, отколкото е необходимо, за да приключите конфликта и да бъдете в безопасност. ( Изключително трудно е да обосновете убийство с голи ръце в задния двор! Използването на "смъртоносна сила" трябва да бъде напълно оправдано!) - Това означава: СЛЕД като сте обезвредили противника, не продължавайте с побой. Или, ако ви нападне пиян - не го убивайте!
имаше няколко промени в НК. Веднага след "демокрацията" се въведе, че не можеш да нанасяш вреда с по-"висш" тип оръжие > нападат те с ръце/тояга - не можеш да извадиш нож, нападат те с нож - не можеш да използваш пистолет/пушка. Т.е. самоотбраната не трябва да "превишава" нападението. Аз за това вече не нося пистолет (да не говорим от кога не ми е подновявано разрешителното). Най-добре е да се владее ако не изцяло някое бойно изкуство, то поне 5-6 заучени удара - вършат невероятна работа. И никога паника! Панираш ли се си победен още в този момент. А заучаването на тези 5-6 удара не се забравя, като карането на колело. Да не говорим, че първата ви реакция е да блокирате. Блок с ръка или крак спират не само устрема на удара, но и психически блокират нападателя, смятайки те за по-опасен от него.
Умно е и да се бяга, ама и мен ме мързи. Пък и си падам малко побойник и дори ми е кеф да наритам някого :toothy10:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Mozo »

Това с оръжието е висша сила и от години подскачам на място от яд :tard:
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Montoya »

Честно казано не знам дали оръжието трябва да отговаря на оръжието на нападението и дали нямаш право да ползваш нещо по сериозно от това с което те нападат, но не ми се вярва да е така. Май в момента си важи само правилото за неизбежна отбрана, правило, написано само да може айдукатите да си го интерпретират както им е кеф. Правило, което освен айдукат, друг не би успял да наизусти, въпреки, че е само 4-5 реда. Дори и наизустено, едва ли като те нападне някой с цел да те бие, убие, дори и да го знаеш, имаш време да помислиш дали ще превишиш правата си или не.
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284021
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334853
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Mozo »

Важи това с оръжието, при това от години. Ако те нападнат с нож, нямаш право да го стреляш с пистолет. Трябва и ти да му излезеш с нож. Дори можеш да го помолиш да изчака, за да намериш подходящ еквивалент :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Montoya »

Това са дивотии в които не вярвам. Текст от закон искам да видя
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61780
пол: Жена
Контакти:

Re: Съвети за самоотбрана!

Мнение от Mouse »

Монти, години наред следях промените в НПК. Веднага след 93-та дори имаше алинея към члена, че ако те нападнат с нож трябва да се защитиш ако е навлязъл на повече от 4 см в теб. Този абсурд беше официално написан в ДВ. Интересно какво да направиш: да кажеш на нападателя "стой да премеря с шублера, за да знам дали мога да се защитя". После излезе това, което и Моз ти каза. Едва преди месец се заговори за промяна в членовете и алинеите за "неизбежна самоотбрана".
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Свободно време”