Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Какви неприятности ви се случват?

Хоби, интереси, съвети
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12969
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61920
пол: Жена
Контакти:

Какви неприятности ви се случват?

Мнение от Mouse »

Само такава темичка нямахме, но тъй като днес ми е супер каръшки ден, реших да направя.

Напазарувах на майка ми и отидох да я видя. Естествено ми вдигна кръвното.
Реших да си сменя маслото, тъй като винаги го сменям на едно и също място от десетилетия, цената с 35 лв. отгоре, при положения че слагам не скъпо, не евтино, а винаги средна класа. Както гуми и всичко, което купувам гледам да е по средата. Преглътнах го, къде да ходя. Дори смених и въздушния филтър :mrgreen:
Като се прибрах ми блокира чучура на чешмата в кухнята. Отидох, купих си и за мое учудване успях да го монтирам съвсем сама :toothy10:
За да премахна малко от натоварванията и негатива влязох да взема душ и баш с насапунисана коса се скъса маркуча на подвижния душ (нямам стационарен, че банята ми е 2,5 на 1,5). Та се пополях колкото да сваля сапуна, всичко стана във вода. Поизтръсках се и хукнах да търся маркуч. Естествено съм взела по-дълъг защото толкова прецених че е стария (носих го за да видят какво искам). Прибирам се и втори шок: успях да си го монтирам без да викам някой съсед. Че нали съм нация "техническа" и всичко що трябва да се сглоби ми е тъмна Индия.
Сега ме е шубе да си стопля яденето, да не гръмне още нещо :toothy10: :toothy10: Пу-пу-пу O:)
Прочетено: 137 пъти
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284319
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335664
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Какви неприятности ви се случват?

Мнение от Mozo »

Хаха, определено има нещо в днешния ден :toothy10: :toothy10: :toothy10: Аз тръгвам за Люлин, да си оправям един теч на тоалетната, предварително съм си купил гумички и силикон, познайте къде са - в коридора в Дружба :lol: :lol: :lol: Там е и хладилната, чанта, която ми трябваше, че майка ми взела приготвена кайма, да съм бил вземел, ама ѝ се скъса ципът, докато слагах вътре охладителните тела.
Заебах чантата, ходих, взех други гумички и силикон, сега приключих, тръгвам да затапя силикона, че намерих само от онези, които нямат завиваема тапа отгоре, набих му едни клечки за зъби, ама уж се измих, но ръката ми още хлъзгава от силикона, едната клечка ми се заби под нокътя нв показалеца баш на дясната ръка, НЕМА такава болка :toothy10: :toothy10: :toothy10: Та, днес е готин, ден, да, а още не е свършил :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20601
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112217
пол: Мъж

Re: Какви неприятности ви се случват?

Мнение от Montoya »

Mouse написа:
ср ное 22, 2023 14:56
Реших да си сменя маслото, тъй като винаги го сменям на едно и също място от десетилетия, цената с 35 лв. отгоре, при положения че слагам не скъпо, не евтино, а винаги средна класа. Както гуми и всичко, което купувам гледам да е по средата. Преглътнах го, къде да ходя. Дори смених и въздушния филтър
Маслен, горивен, въздушен и филтър на климатик се сменяват всеки път с маслото!
Не разбирам клиентите които не искат смяна на всичките филтри. Имаме един със ситроен Ц5 от 4 години му сменяваме само маслото и масления филтър, той въздушният си го бил издухвал с компресор от време на време или го изтупвал. :evil:
Аз сменявам всички филтри с маслото на мотора, а на тази кола всеки път с мотора сменявам и маслото на скоростната кутия. Не мисля че 4 литра масло биха ме бутнали.

По темата, подкарах фордчето за сина което купих със счупен двигател, даде грешка в преден десен парктроник сензор, намерих един сензор в багажника чисто нов и си викам, ех нещо хубаво. Вдигнах колата свалих подкалника, бронята и се оказа, че датчикът не е същия :toothy10:
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12969
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61920
пол: Жена
Контакти:

Re: Какви неприятности ви се случват?

Мнение от Mouse »

Montoya написа:
чет ное 23, 2023 07:10
Mouse написа:
ср ное 22, 2023 14:56
Реших да си сменя маслото, тъй като винаги го сменям на едно и също място от десетилетия, цената с 35 лв. отгоре, при положения че слагам не скъпо, не евтино, а винаги средна класа. Както гуми и всичко, което купувам гледам да е по средата. Преглътнах го, къде да ходя. Дори смених и въздушния филтър
Маслен, горивен, въздушен и филтър на климатик се сменяват всеки път с маслото!
Не разбирам клиентите които не искат смяна на всичките филтри. Имаме един със ситроен Ц5 от 4 години му сменяваме само маслото и масления филтър, той въздушният си го бил издухвал с компресор от време на време или го изтупвал. :evil:
Аз сменявам всички филтри с маслото на мотора, а на тази кола всеки път с мотора сменявам и маслото на скоростната кутия. Не мисля че 4 литра масло биха ме бутнали.

По темата, подкарах фордчето за сина което купих със счупен двигател, даде грешка в преден десен парктроник сензор, намерих един сензор в багажника чисто нов и си викам, ех нещо хубаво. Вдигнах колата свалих подкалника, бронята и се оказа, че датчикът не е същия :toothy10:
Аз винаги сменям с маслото и маслен филтър, задължително. Тъй като нямам климатик въздушния го сменям през година-две.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284319
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335664
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Какви неприятности ви се случват?

Мнение от Mozo »

Ама ги плещиш и ти едни... Маслен филтър така или иначе се сменя задължително при смяна на масло и няма смисъл да го коментираме. Въздушен филтър е този на двигателя, откъдето той взема въздух и е изключително важен и също задължително се сменя на всеки 10К километра, ама задължително, няма мрън-мрън. Този, за който ти говориш се казва поленов или филтър за купе, както го наричат някои.
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12969
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61920
пол: Жена
Контакти:

Re: Какви неприятности ви се случват?

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
чет ное 23, 2023 11:00
Ама ги плещиш и ти едни... Маслен филтър така или иначе се сменя задължително при смяна на масло и няма смисъл да го коментираме. Въздушен филтър е този на двигателя, откъдето той взема въздух и е изключително важен и също задължително се сменя на всеки 10К километра, ама задължително, няма мрън-мрън. Този, за който ти говориш се казва поленов или филтър за купе, както го наричат някои.
Никой не ми е казвал, че има два въздушни. Преди време ме питаха дали е с климатик, отговорих че не е, и те ами тогава няма нужда да го сменяте. Ето сега научих нещо, значи на следваща смяна ще питам и ще го сменям барабар с маслото. Аз 10 хилки навъртам за 3 години. По тази причина го пропусках, не заради пари щото е някакви си 20 лева.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284319
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335664
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Какви неприятности ви се случват?

Мнение от Mozo »

Нямаш два въздушни, един е...
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12969
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61920
пол: Жена
Контакти:

Re: Какви неприятности ви се случват?

Мнение от Mouse »

Този, за който ти говориш се казва поленов или филтър за купе, както го наричат някои.
Това е филтърът за купето, а кой е:
Въздушен филтър е този на двигателя
Или става дума за един и същи филтър, но го наричат по различен начин?
Пак не разбрах :???: Нали е един филтъра?
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11129
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40203
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Какви неприятности ви се случват?

Мнение от Валсо »

Откакто спрях да ъпдейтвам всички пакети на линукса (сега ъпдейтвам само кърнела и лисицата - когато се сетя или има нужда), неприятности вече не се случват, което е вече 3-4 месеца. :lol:

Остана само една неприятност, която мислех, че съм забравил, но наскоро я видях на улицата и ме заля като цунами. За щастие има две неща, които ми отвличат вниманието от тази зми... ъъъ, неприятност: музика с волюмето до дупка и киснене във Фашистбука. :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284319
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335664
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Какви неприятности ви се случват?

Мнение от Mozo »

Mouse написа:
чет ное 23, 2023 15:09
Този, за който ти говориш се казва поленов или филтър за купе, както го наричат някои.
Това е филтърът за купето, а кой е:
Въздушен филтър е този на двигателя
Или става дума за един и същи филтър, но го наричат по различен начин?
Пак не разбрах :???: Нали е един филтъра?
Не, никой не му казва така, казват му въздушен филтър и се има предвид този на двигателя. Онзи, другият, е филтър за купе или поленов филтър. Та, както вече ти обясних по-горе, въздушният филтър е изключително важен и ако не се сменя може да доведе до куп проблеми, включително и по-бързо износване на частите. Сменя се на 10К и точка :thumbright:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Свободно време”