Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Избор на гуми

Хоби, интереси, съвети
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20599
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112177
пол: Мъж

Re: Избор на гуми

Мнение от Montoya »

Стига сте ме хвалили че ще ми поникнат крила на плешките. Имал съм възможност, купил съм 4 гуми, нищо работа PDT_Love_18
Прочетено: 1025 пъти
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12960
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61850
пол: Жена
Контакти:

Re: Избор на гуми

Мнение от Mouse »

Montoya написа:
пет окт 13, 2023 20:07
Стига сте ме хвалили че ще ми поникнат крила на плешките. Имал съм възможност, купил съм 4 гуми, нищо работа PDT_Love_18
За теб, а и за много други може да е нищо. За мен е голямо нещо. Когато човек не може да се справи сам и приятел му помогне - доброто не трябва да се забравя и се помни.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12960
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61850
пол: Жена
Контакти:

Re: Избор на гуми

Мнение от Mouse »

Нали бабешката си водя бележки за по-важните неща, които купувам и сменям, че нещо не помня вече както едно време .... :toothy10:
Гумите, които сега смених, са били на 9 години, 7 от които са търкаляни целогодишно. Не зная колко са стрували (не купувам никога нито скъпо, нито евтино). Придържам се към златната среда, но при всички случаи съм им избила парите :evil4: :evil4:
Още дорде карах такси с комбито си спомням, че когато си смених веднъж гумите, беше останал грайфер колкото на китайска коприна :toothy10: Та не ми е сефте :angel4: Сега ги смених защото отказаха да държат и спирачният ми път отиде някъде към Млечния път :lol: Аз натискам педала, АБС чука, но на сух асфалт се пързалям все едно съм на лед. Това ми подсказа, че са до тук. И добре че е Монти, иначе не зная какви гуми щях да напазарувам. А сега съм топ, че и по-висока със сантиметър \:D/
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Избор на гуми

Мнение от Mozo »

Без коментар :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12960
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61850
пол: Жена
Контакти:

Re: Избор на гуми

Мнение от Mouse »

Имама още едно питане към Монти. Става дума за гумите. Това че смених цолажа на гумите от 60 на 65 ти ми каза, че ще се отрази на скоростомера, което не е важно за мен. Но отразява ли се на изминатите километри и разхода на гориво.
1. Когато сменях маслото преди месец хлапето без за ме пита каза, че нулирал някакъв дневен километраж и от 71 хиляди и нещо скочих от раз на 98 хилади и нещо :shock: Имам предвид оня големия километраж, по който си засичам разхода на гориво. Принципно зная, че има и някакъв дневен, но и идея си нямам как да го нулирам или да си играя с него щот са някакви копчета и не пипам като не разбирам.
2. Когато смених гумите си засякох и записах и днес като зареждах и си направих сметката. Излезе харчене на гориво на 100 от 5,76 - три пъти го смятах. До сега винаги разхода на 100 ми е бил около 7 - 7 и малко. Може ли да почне да харчи по-малко, което със стареенето на колата ми се вижда абсурдно?
3. Възможно ли е километрите от дневния километраж да се прибавят към големия и за това да се е получила тази огромна разлика от две хиляди и кусур километра? Или просто километража е развален и не отчита изминатите километри точно?
Като при мен не може да се говори баш за градско шофиране. Може би по-точно е виладжийско защото независимо на къде тръгна спускам и после качвам или обратното: качвам и после спускам.
Та отворих ви работа и то основно на Монти да обяснява. Ама гледайте да е с простички думи като за първокласник :toothy10: :toothy10:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Избор на гуми

Мнение от Mozo »

Mouse написа:
чет дек 28, 2023 15:57
Но отразява ли се на изминатите километри и разхода на гориво.
Естествено :lol: :lol: :lol: Щом се отразява на скоростомера, дали се отразява и на изминатите километри, м :booty:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12960
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61850
пол: Жена
Контакти:

Re: Избор на гуми

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
чет дек 28, 2023 22:31
Mouse написа:
чет дек 28, 2023 15:57
Но отразява ли се на изминатите километри и разхода на гориво.
Естествено :lol: :lol: :lol: Щом се отразява на скоростомера, дали се отразява и на изминатите километри, м :booty:
Не те разбрах :???:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Избор на гуми

Мнение от Mozo »

След като се отразява на скоростомера, това означава на 100%, че се отразява и спрямо отчитането на изминатото разстояние :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12960
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61850
пол: Жена
Контакти:

Re: Избор на гуми

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
пет дек 29, 2023 11:09
След като се отразява на скоростомера, това означава на 100%, че се отразява и спрямо отчитането на изминатото разстояние :thumbright:
До толкова разбрах, но защо става така ми обясни.
Карам със 100 км/ч. примерно, скоростомерък отчита 96 км/ч. , но разстоянието от 1 км. си остава 1 км.
Т.е. показателят за разстояне може ли вместо 1 км. да отчете 960 метра? Или обратното - да отчете 1069 м.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6341
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33104
пол: Мъж

Re: Избор на гуми

Мнение от beggginer »

Ако гумата и джантата са по спецификации на производителя, няма проблем. Иначе, има отклонения. Имах една Ц класа с по-голяма гума от стандартната и даваше голяма разлика в изминатите километри. За скорост не съм обръщал внимание. Сега с бмв-то 17-ки джанти със зимни гуми с по-голям профил и 18-ки с летни с нисък, не дават и километър разлика отклонение. И за изминати километри, и за скорост (засечено и проверено от КАТ, докато карах на темпомат :lol: ).
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Избор на гуми

Мнение от Mozo »

Mouse написа:
пет дек 29, 2023 13:19
Mozo написа:
пет дек 29, 2023 11:09
След като се отразява на скоростомера, това означава на 100%, че се отразява и спрямо отчитането на изминатото разстояние :thumbright:
До толкова разбрах, но защо става така ми обясни.
Карам със 100 км/ч. примерно, скоростомерък отчита 96 км/ч. , но разстоянието от 1 км. си остава 1 км.
Т.е. показателят за разстояне може ли вместо 1 км. да отчете 960 метра? Или обратното - да отчете 1069 м.
Е, верно ли не можеш да си го представиш :-s Спомни си как по-малката ролка на касетката (или магнетофона) се върти по-бързо, а по-голямата - по-бавно :p Ако, например, производителят е изчислил, че твоята гума има обиколка от един метър и при завъртане отчита определено разстояние, то ти, ако сложиш 90 сантиметра гума, на всяко едно завъртане ще имаш отчетени 10 сантиметра разлика - дали ще е повече или по-малко, зависи от това дали гумата ти е с 10 сантиметра повече или по-малко от референтната стойност.
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12960
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61850
пол: Жена
Контакти:

Re: Избор на гуми

Мнение от Mouse »

Явно съм адски тъпа и пак не го разбрах :???: Ясно ми е, че по-малката ще се върти по-бързо от голямата. Това като принцип ми е ясно. Питането ми беше за разликата в километража на колата. Избягвате от конкретиката на въпросите ми.

Сега отчита, че съм изминала по-малко или повече километри, след смяната от 60 от 65? Само с конкретен отговор "повече" или "по-малко".
И дневния киломреж като се нулира прибавя ли се към общия? Нали и общият ми се върти, нали по него си засичам разхода на горивото при всяко зареждане? Не ми давайте примери с касетки, а ми кажете точно по питанията ми, простичко.
Как така изведнъж километражът ми стана от 71 хиляди и кусур на 98 хиляди и нещо си?

И да уточня: на всяко зареждане си записвам в настолния календар кога, колко съм заредила, на какви километри съм заредила (по големия километраж), цена на литър бензин и обща платена сума. Така че няма как аз да съм се объркала. Разрових си календара от началото на годината и си засякох всичките зареждания за 12 месеца.
Тази година съм зареждала общо 7 пъти.
м.11.2022 на 68390 км.
50 лв. на 69839 км.
пълен на 70129 км.
пълен на 70625 км.
пълен на 71077 км.
на 28.10. - пълен на 71563 км.
и сега на 26.12 - пълен на 98054 км.
Те тази разлика от октомври до декември да ми я обясните, моля!
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284158
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335233
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Избор на гуми

Мнение от Mozo »

Е, как да ти обясня тая разлика, да не я карам аз тази кола?

Нищо не се добавя от временния километраж, той основният не спира, двата работят паралелно.

С новите гуми ще ти показва по-малко изминато разстояние, а ти реално ще минаваш повече.
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12960
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61850
пол: Жена
Контакти:

Re: Избор на гуми

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
пет дек 29, 2023 19:33

Нищо не се добавя от временния километраж, той основният не спира, двата работят паралелно.

С новите гуми ще ти показва по-малко изминато разстояние, а ти реално ще минаваш повече.
Е, те това исках да разбера. Благодаря за точния отговор PDT_Love_18 PDT_Love_18

За другите неща ще чакам @Montoya
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20599
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112177
пол: Мъж

Re: Избор на гуми

Мнение от Montoya »

Прав е мозо, с новите гуми заради различният диаметър разликата е някъде около 3 км на 100, ще ти показва 97, реално караш със 100.
Относно километражите, не знам как скочи на 98 от 70 хиляди, я го снимай да го видя какъв е тоя километраж
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Свободно време”