Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Проверка на газови бутилки

Хоби, интереси, съвети
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12953
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Проверка на газови бутилки

Мнение от Mouse »

Някой знае ли къде може да се направи проверка на газова бутилка, тип "къмпингова"?
Ровичках в Гугълчо, но ми даде само едно място в Модерно предградия, ул. 2019 - демек на обратната страна на географията.
Едно време си спомням, че извършваха тази услуга на газостанцията във Връждебна, но сега не я намирам в нета, може и да я няма вече.
Имах три, но успях да намеря само една, която е преседяла 25+ г. в мазето. По тежест мисля, че има доста газ в нея. От момиче готвя само на газ и никога не съм имала шубе от това, но сега нещо ме гложди да я пробвам аз дали работи (тя си е с котлончето отгоре).
Та моля за помощ. Може и аз да не задавам правилно въпроса в Гугъл и за това да не намирам адекватен отговор.
Благодаря на отзовалите се!
Прочетено: 198 пъти
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284062
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335023
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проверка на газови бутилки

Мнение от Mozo »

И аз щях да те пратя при онези, щото само тях знам :mrgreen: Не съм газаджия и не ги разбирам тея неща, та съвети не давам, опасно е :sick:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12953
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Проверка на газови бутилки

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
нед юли 23, 2023 11:22
И аз щях да те пратя при онези, щото само тях знам :mrgreen: Не съм газаджия и не ги разбирам тея неща, та съвети не давам, опасно е :sick:
Аз само защото е преседяла толкова години. Иначе само на газ съм. Дано Монти види и той, нали е близо до Враждебна, поне да каже дали там все още има такъв пункт за проверка. По-лесно ми е да го намеря от онова предградия, дето нищо не ми говори :toothy10:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Ivaylo Dimov
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1025
Регистриран: вт яну 06, 2015 19:42
Репутация: 7571
пол: Мъж
Местоположение: Shumen, Bulgaria

Re: Проверка на газови бутилки

Мнение от Ivaylo Dimov »

Трябва да се види винтила дали уплътненията му не са се разсъхнали .Ако бутилката е имало газ в нея не би следвало да са се прецакали .Инак се проверява лесно дали изпуска със сапунена вода.
HP Elitebook 6930P T9600 4 gb ram Arch Mate 64 bit
Seat Toledo 1.8 20V petrol/LPG
Renault Laguna 1995 1.8 mi petrol/LPG

Samsung A5 2017 Rize-Q Android 10 Lenovo Vibe K5 Lineage OS 8.1 Alcatel Pixi 4 9003 6.0.1 Arcas Njoy CianogenMod 12.1
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12953
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Проверка на газови бутилки

Мнение от Mouse »

Ivaylo Dimov написа:
нед юли 23, 2023 12:40
Трябва да се види винтила дали уплътненията му не са се разсъхнали .Ако бутилката е имало газ в нея не би следвало да са се прецакали .Инак се проверява лесно дали изпуска със сапунена вода.
Знам за това със сапунената пяна, но ми беше изхвръкнало от акълЯ. Утре ще я пробвам за това дали изпуска от винтила и ако не - да си я доизползвам ли? Мислех си вътрешни наранявания в структурите на стените, за тях мислех да проверяват, ако изобщо някой проверява за такъв възникнал с времето дефект.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12953
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Проверка на газови бутилки

Мнение от Mouse »

1. Къде е чафката в първия пост, че темата е приключила?
2. Защо чакам по две минути, за да ми зареди станица на форума?
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284062
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335023
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проверка на газови бутилки

Мнение от Mozo »

В този раздел няма опция за решена тема.
Питай доставчика ти.
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Проверка на газови бутилки

Мнение от Montoya »

Никой не проверява бутилки вече, всъщност отдавна не се проверяват, по лесно е да се сменят с нови. проверка на газова бутилка с налягане струва от 100 лв нагоре, а машина за това май има една или две в държавата.
Принципно ако има нещо на бутилката няма да има газ в нея, пускаш, проверяваш с пяна за течове на газ и готвиш ако няма теч

Не знам изобщо във Враждебна къде има такава фирма за газови бутилки, кажи къде е била да ти кажа какво има сега там.
Mouse написа:
ср юли 26, 2023 23:33
1. Къде е чафката в първия пост, че темата е приключила?
Кажи как е приключила за да има смисъл от приключването, иначе нема никакъв смисъл
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12953
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Проверка на газови бутилки

Мнение от Mouse »

Оки Монти. Прав си, че след като е почти пълна, значи си държи газ. Не ми се купуват нови бутилки и за това ще я сапунисам и ще си я ползвам така. Без това няма да е в къщата, а на терасата.
Да, може да приключим темата.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12953
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61810
пол: Жена
Контакти:

Re: Проверка на газови бутилки

Мнение от Mouse »

Montoya написа:
пет юли 28, 2023 07:44
Никой не проверява бутилки вече, всъщност отдавна не се проверяват, по лесно е да се сменят с нови. проверка на газова бутилка с налягане струва от 100 лв нагоре, а машина за това май има една или две в държавата.
Принципно ако има нещо на бутилката няма да има газ в нея, пускаш, проверяваш с пяна за течове на газ и готвиш ако няма теч
Насапунисах я обилно, няма мехурчета, има доста газ в нея, работи. Колкото за цената и аз като я видях и се отказах. Сега остава да намеря и другите две, но те са така затрупани в мазето, че шансът ми клони към 0. Защото са затрупани със милион неща, които дори да успея да ги сваля, няма никакъв шанс отново да ги върна както са.
Така че въпроса за тубите и проверките > отпада.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Свободно време”