Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

препоръчайте готварска печка-малка

Хоби, интереси, съвети
Потребителски аватар
yogle
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2226
Регистриран: чет мар 24, 2016 13:35
Репутация: 22907
пол: Мъж

препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от yogle »

Печката за готвене взе да дава фира. Терма, с един котлон на ток и един на газ:
Изображение
Не че не мога да я направя, но жената взе да дудне, че 35 години и е много на тази печка и все ми праща линкове за подобни. Имам някакви предубеждения към новите печки, затова искам препоръки какво да купя.
Прочетено: 2926 пъти
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Diananet »

Избери такава, която има вграден таймер. Включваш например котлона или фурната, но те не тръгват, докато не зададеш времето на таймера. Моя мисля, че беше за максимум 2 часа. Много удобно.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Tsurugi »

Не давам пари за нещо ново с презумпцията само да ги дам, след като мога да приведа старото отново в експлоатация за значително по-малко пари.Препоръчвам и ти да не го правиш, ако ламарините не са изгнили, емайлът е цял и некомпрометиран и въобще няма някаква значима повреда която да налага цялостна замяна на въпросният електроуред.А, ако искаш да зарадваш жената, то тогава нещата са други, това няма цена.В този случай препоръчвам нещо на Горение, словенците правят много качествени електроуреди на изключително разумни и конкурентни цени.Всичките котлони на три печки, които аз поддържам съм сменил с бързо нагряващи на Горение, като на едната печка "Мечта" на която единственото оригинално нещо от '89г. когато беше закупена са ламарините и четирите котлона работят вече 20-та година :evil3: Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12969
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61920
пол: Жена
Контакти:

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Mouse »

Ако тази работи или й трябва малко ремонт, а и както казва Тсу е със здрава ламарина - остани си с нея. А и по снимката ми се вижда доста читава. Която и да е нова - ще е по-зле и след година-две ще даде фира. Сега всичко така го правят - да сдаде багажа месец след изтичане на гаранцията. :evil3:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
golgel
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1368
Регистриран: съб яну 08, 2011 20:17
Репутация: 3395
пол: Мъж

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от golgel »

Какво и е на печката? По-добре тази отколкото някоя нова китайска - ако собственика все пак реши да я изхвърли, да пусне един пост в кой контейнер ще я паркира, особено ако е в София.
Потребителски аватар
yogle
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2226
Регистриран: чет мар 24, 2016 13:35
Репутация: 22907
пол: Мъж

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от yogle »

Че ще я ремонтирам ще я ремонтирам, две мнения няма. Снимката не е на моята печка, че вчера беше в насипно състояние, но е на същото дередже. Единственото изгнило е по пода на фурната. Благодаря за информацията. И аз не вярвам на новите уреди.
П.С. Плоча, терморегулатор, и една обувка, стана като нова :). Заека ще се изпече тая вечер :headbang: :headbang:
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Nibelung »

Tsurugi написа:Всичките котлони на три печки, които аз поддържам съм сменил с бързо нагряващи на Горение, като на едната печка "Мечта" на която единственото оригинално нещо от '89г. когато беше закупена са ламарините и четирите котлона работят вече 20-та година :evil3: Изображение
На "Раховец" могат ли да се сменят двата котлона (голям и малък) с такива ?
"Мечта" съм ремонтирал, обаче с нови оригинални части. Само топлоизолацията беше моя импровизация.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Tsurugi »

Могат, но има специфики.Не е прост демонтаж, монтаж.Като например ти трябват 7 степенни ключове и още други мурафети свързани с проводниците.Може да се приспособят да работят и с 4 степенни ключове, но ще ти липсват 3 степени, а това си има недостатъците.Генерално, ако не знаеш какво правиш, което както изглежда е така в този конкретен случай щом ме питаш това, то по-добре не пипай, защото това не е шега.Точно по-тази причина не ти обяснявам в детайл, та да не се изкушиш и да пробваш.По-добре си купи необходимия диаметър плочи и викни жичкаджия да ти ги сложи :idea: Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Diananet »

Вие май не си цените свободното време. 100-150лв е една такава малка печка. Няма апартамент да купувате я. И какво толкова ще и изгори? Има няколко реотана, а не интегрални схеми, процесори... че да се кахърите толкова. Щял съм бил да гледам кое било изгнило, че да сменям, хехеееее, глупости.

Не искам никой да обидя, ама понякога се вдетенявате.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Tsurugi »

Това ще се направя че не съм го прочел и ще пропусна да го коментирам по-обстойно, защото ако го направя, то ти ще се обидиш със сигурност.Ценя си времето, но и парите.Който не го прави, остава и без двете.

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Diananet »

... и после що имало безработица. Ами патъркате една печка трийсетина години. Производството замира. Магазините фалират. Търговските агенти нямат пари за ляб :toothy10: А колко хубаво е - отивате цялото семейство в съседния град, купувате си нова печка, изяждате по един сладолед и се прибирате. А вечерта, защото жената е доволна, е приготвила на новата печка някакви дробчета, шишчета или друга вкуснотийка, а мъжа жулва една-две бирички и... щастие в цялото семейство.
Купувайте! Не се цинцарете! :p :toothy10:

Цу, оценявам, че ти лазя по нервите, а ти си мълчиш ама новата ми умнотия ми се видя много смешна и не се удържах...
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12969
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61920
пол: Жена
Контакти:

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Mouse »

Ди, как мислиш: защо се срути руската (съветската) икономика? Те правеха неща, които се ползваха
три-четири поколения. Оше имам едва кафемелачка руска от не знам коя година и бачка като пушка. Виж, японците са умни: дават ти гаранция две-или три години и месец след това купената стока се скапва > съответно отиваш и купуваш нова. Това е новата икономика.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Kotkata68 »

Diananet написа:Вие май не си цените свободното време. 100-150лв е една такава малка печка. Няма апартамент да купувате я. И какво толкова ще и изгори? Има няколко реотана, а не интегрални схеми, процесори... че да се кахърите толкова. Щял съм бил да гледам кое било изгнило, че да сменям, хехеееее, глупости.

Не искам никой да обидя, ама понякога се вдетенявате.
Аз за свободното време няма да говоря, всеки сам избира как да го оползотвори. Нооооо, за печката, с цялото ми уважение към майсторите, но новото си е ново! 2018-ста година сме, това ако някой е забравил. Новите уреди се измислят и правят, максимално да облекчават тези, които ще ги използват, като едновременно с това спестяват и време. Йогле, аз на мястото на женати, ще откажа да готвя на тази печка и ще те бойкотирам. :mrgreen: Говоря от позицията на жена, която готви непрекъснато, като много често по няколко различни ястия и ако не съм със съвременната печка, която използвам за да пъхам вътре по няколко неща, ще си загубя не цял ден, ами два дни.

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Tsurugi »

Кот, с цялото ми уважение, но печката я ползвам аз в 80% от времето... :booty: Изображение :toothy10: :p

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Diananet »

Значи ето го компромиса: Йогъл купува нова печка на жената, а тя му отстъпва дистанционното на телевизора :p
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Свободно време”