Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

препоръчайте готварска печка-малка

Хоби, интереси, съвети
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Kotkata68 »

Тсу, с цялото ми уважение и от мен, както и респект, че знаеш как да използваш готварската печка, но по никакъв начин не можеш да ме убедиш, че една печка от време оно, ще ми пече с еднакво качество и време всичко, което ще ми изпече една печка с венилатор в която мога да пека едновременно различни видове ястия, като например основно и сладкиш. Както и пак пример, козунак на едно ниво, картофи на второто и баница на третото ниво. Със сигурност тази печка на Йогле има още живот, но дайте живот и свободно време и на жена му, да готви с кеф, без да мисли колко време ще загуби закотвена в кухнята. :booty:
Прочетено: 2928 пъти

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12972
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61950
пол: Жена
Контакти:

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Mouse »

Diananet написа:Значи ето го компромиса: Йогъл купува нова печка на жената, а тя му отстъпва дистанционното на телевизора :p
Ти да не гледаш "Семейни войни" :toothy10:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
yogle
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2226
Регистриран: чет мар 24, 2016 13:35
Репутация: 22907
пол: Мъж

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от yogle »

Всеки в къщи си имa дистанционно ;). Колкото до бързонагряващите плочи винаги съм ги връзвал с пет степенен ключ, че няма да отговаря на писането на печката, a и котлона се ползва само на едно или на 4. Просто трето и четвърто краче на плочата се дават на късо линк
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12972
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61950
пол: Жена
Контакти:

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Mouse »

Kotkata68 написа:Тсу, с цялото ми уважение и от мен, както и респект, че знаеш как да използваш готварската печка, но по никакъв начин не можеш да ме убедиш, че една печка от време оно, ще ми пече с еднакво качество и време всичко, което ще ми изпече една печка с венилатор в която мога да пека едновременно различни видове ястия, като например основно и сладкиш. Както и пак пример, козунак на едно ниво, картофи на второто и баница на третото ниво. Със сигурност тази печка на Йогле има още живот, но дайте живот и свободно време и на жена му, да готви с кеф, без да мисли колко време ще загуби закотвена в кухнята. :booty:
Няма как да стане това Коте. Аз също съм на нова, с вентилатор. Ама да смесваш миризмите във фурната не е най-доброто. Козунак и месо - ще стане интересно. Месо и картофи - да, но ядене и десерт :roll: Вентилаторът не измества, а още повече смесва миризмите. Поне аз така мисля. :-k
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Diananet »

Винаги съм искал да похапна крем карамел с аромат на свински ребърца :toothy10:
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Kotkata68 »

Мишле, говоря и пиша само от личен опит. PDT_Love_18

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Tsurugi »

Kotkata68 написа:Тсу, с цялото ми уважение и от мен, както и респект, че знаеш как да използваш готварската печка...
Ох... :booty: :лоша котка: :toothy10: :p Не съм го споменавал :idea: :arrow: , освен на Мозо още когато се регистрирах :evil3: , защото стана на въпрос по някакъв повод и се оказа че сме колеги по тази линия, но аз съм дипломиран готвач :evil3: Изображение :p Такова ми беше средното, като тогава изкарах тапия и за барман, което вече съм споменавал на няколко пъти по различни поводи касаещи къркане и пиячка :питие: :cheers: :питие: Та..., хич не знам как да я ползвам тая смотана печка и не мога едни яйца на очи да извъртя, ако не е да ми сготвят, ще карам на корички сух лебец и чешмяна водица... :booty: Изображение :toothy10:
Kotkata68 написа:...но по никакъв начин не можеш да ме убедиш, че една печка от време оно, ще ми пече с еднакво качество и време всичко, което ще ми изпече една печка с венилатор в която мога да пека едновременно различни видове ястия, като например основно и сладкиш.
Изобщо няма да се опитвам да те убеждавам, Кот, :booty: :съгласен: :p Но... :idea: :arrow: , държа да отбележа няколко неща все пак, защото живееш в дълбоко заблуждение :evil3: PDT_Love_18 ИзображениеСега ще се опитам да ти обясня, защо това е така, но без да се опитвам да те убеждавам :съгласен: Във връзка с горното, което казах за себе си, освен че съм дипломиран готвач, също така съм работил като такъв :evil3: ИзображениеПечка с вентилатор съм ползвал още в далечните вече 91-92г.ИзображениеКоято беше и с керамични сензорни котлони/разликата със сегашните беше, че не беше с цял плот керамика, а само плочите, останалото беше неръждавейка, всичко зверски яко/, разделена на топлинни зони, прилежаща водна баня и др., професионална швейцарско производство :headbang: Конвекторна фурна също.Така че съм прекрасно запознат с това "нововъведение", много преди да стане явление като ширпотреба по магазините и достъпно за широка публика.Рекламните глупости на производителите са точно това, глупости.Независимо колко те убеждават, че можеш да ползваш печката за печена скумрия в плик от оризов пергамент и крем карамел да речем, накрая рибата ще смърди на яйца, а яйцата на риба :booty: :toothy10: Този вентилатор има едно-единствено предназначение :idea: :arrow: , то е да разпредели топлината от нагревателните елементи/горни и долни реотани/ равномерно, чрез циркулация на горещия въздух и завихрянето му около блюдото, така че да не се нагрява повече от някоя от страните му и да прегори/редовно явление при старите фурни без духалка/ :evil3: Точно по тази причина в старите, съдът е добре да се върти през равни интервали от време :evil3: Но този въздушен циклон вихрещ се в камерата смесва всички аромати в един и накрая, всичко ще вони на всичко.Така че, готвенето на повече от едно ястие във фурната е кофти идея по ред причини, а не само смесването на ароматите/различни температурни режими, време на готовност, търпимост към отваряне и затваряне на вратата и пр./, независимо какво ти обещават производителите, чула си от приятелки или самата ти си убедена в това.Същият принцип работи при конвекторната камера, където освен че се нагрява ястието, тоест се пече, също така се задушава от циркулиращите в камерата горещ въздух и водна пара.При конвекцията се елиминира един проблем наличен при обикновената фурна/била тя със или без духалка/, а именно изсушаването на ястието в една или друга степен.Освен това водната пара спомага за достигането по-бързо до кулинарна готовност, паралелно с това че ястието запазва своята сочност :evil3: :съгласен: Изображение
Сложил съм каската и чакам паветата... :booty: :toothy10: :p :плезене2: :p
yogle написа:Колкото до бързонагряващите плочи винаги съм ги връзвал с пет степенен ключ...
Няма такова животно.Тоя линк дето го даваш, поне да го беше прочел :idea: :wave: :evil3: :
4-Takt und 7-Takt
А свързването се казва мост :idea:
ЕДИТ/добавено/:Мишлето и Ди все едно са знаели какво ще напиша :-s :-k , после нямало телепатия... :booty: :toothy10:

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
yogle
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2226
Регистриран: чет мар 24, 2016 13:35
Репутация: 22907
пол: Мъж

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от yogle »

Водят се пет тактови ключове, смята се и нулата - линк. От 40 години работя това и все така го знам. А линка който съм дал е за схемата на връзване. За моста съм съгласен, може и така да се каже :)
Опс изхвърлих се с годините, 35 са само :oops:
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Tsurugi »

yogle написа:Водят се пет тактови ключове...
Свери си информацията :idea: Тактове разниТУК.

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
yogle
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2226
Регистриран: чет мар 24, 2016 13:35
Репутация: 22907
пол: Мъж

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от yogle »

С пет тактовия ключ който е на Мечтата, бързонагряващата плоча се връзва по същия начин. На 2 се включва другата група нагреватели. И да линка е за 4 такта просто не съм обърнал внимание.
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Tsurugi »

Нали и аз ти казвам същото :idea: , няма такова животно в линка ти :booty: , а не по принцип :evil3: Както и да е, важното е, че се разбрахме криво-лявоИзображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
NX-01
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 772
Регистриран: вт яну 30, 2018 03:52
Репутация: 2356
пол: Мъж
Местоположение: Старфлийт България

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от NX-01 »

Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Kotkata68 »

Tsurugi написа:...
Сега ще се опитам да ти обясня, защо това е така, но без да се опитвам да те убеждавам :съгласен: ...
Уважавам мнението ти и опита, както и обмена на информация. Аз съм споделила моето мнение, моя любителски опит, защото съм самоук готвач. Ако нямах печка от ново поколение, чистосърдечно си признавам, че щях да се откажа от празничните менюта и обичаи и фамилията, за която се грижа да се оправя както може. :mrgreen:

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: препоръчайте готварска печка-малка

Мнение от Tsurugi »

:thumbright: Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Свободно време”