Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Какво искам да си купя

Хоби, интереси, съвети
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12970
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61930
пол: Жена
Контакти:

Какво искам да си купя

Мнение от Mouse »

Преди малко пак спря тока. Вчера пак два пъти. почти всеки ден или най-много през ден спира за малко. Понякога и за часове. Аз се отоплявам само на ток, като изключим газовите котлони на печката.
Какво ще ме посъветвате за това? Дали ще ми разреши проблема, в голям студ само да я ползвам, като алтернатива? Или имате други идеи? Само без дърва, печки, въглища и камини :lol:

https://praktis.bg/gazova-pechka-tesy-ld-168-d
Прочетено: 5932 пъти
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284324
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mozo »

Виждал съм подобни в разни заведения, топлят доста добре :)
Изображение
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Diananet »

Точно тази не знам как е. Моите са Делонги и имат защита - ако изгасне пламъка, заради липса на достатъчно кислород или заради голямо течение, притока на газ автоматично се спира.
А за топленето - за нула време стаята става, като баня.
И аз, като теб ги държа за резерва, че ако спре тока умиргам. :toothy10: Отоплявам се на ток.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12970
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61930
пол: Жена
Контакти:

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mouse »

Diananet написа:Точно тази не знам как е. Моите са Делонги и имат защита - ако изгасне пламъка, заради липса на достатъчно кислород или заради голямо течение, притока на газ автоматично се спира.
А за топленето - за нула време стаята става, като баня.
И аз, като теб ги държа за резерва, че ако спре тока умиргам. :toothy10: Отоплявам се на ток.
Намерих една друга, но същата на външен вид и цена със спомената от теб защита и защита при повишаване % на въглеродния двуокис.
С 20 л. бутилката, с редуцир вентила, маркуч, свързване скача на 270 лева, а точно сега съм малко притисната и затова така колебливо питам.
Колко ти изарва като време с една бутилка Diananet?
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Diananet »

Вземай със защитите. Няма да съжаляваш. А относно бутилката. Така или иначе трябва да я купиш. Дали от магазина или от бензиностанцията няма значение. Но имай предвид, че практикуваната от мен система със замяна на празна с пълна бутилка понякога удря на камък ако в съответната газстанция/бензиностанция не работят с конкретния модел. Никога ама никога недей да пълниш празна бутилка. По-добре е със замяна.
А колко време ме кара. Относително е, тъй като зависи колко е студено навън и дали съм на работа или съм си в къщи, но да приемем средно студено време около нулата до минус пет градуса. Ако съм на работа, тогава около 2 седмици, а ако съм вкъщи около седмица. Обаче съм топлолюбивичък и поддържам около 23 градуса. :toothy10:
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Tsurugi »

Вършат работа :idea: , да :съгласен: :arrow: , но аз съм категорично против всякакви домакински уреди работещи на синьо гориво :evil3: В Русия съм виждал до какво може да доведе ползването им, та още ми държи влага :evil3: [-( :???: , но всеки преценява сам за себе си, дали да ползва или неИзображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Nibelung »

Имах 3 газови бутилки (от големите) и ги подарих на един приятел, дето го раздава куражлия.
Ту клапани се развалят, ту маркучи изпускат, ту баба ми не спираше добре ключа.
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
golgel
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1368
Регистриран: съб яну 08, 2011 20:17
Репутация: 3395
пол: Мъж

Re: Какво искам да си купя

Мнение от golgel »

Ако човек не е дебил (според проф. Иво Христов) и спазва елементарни правила, никога няма да има проблем с газовите уреди, но ако е от групата на тези дето хвърлят торби с пари през балкона на измамниците от "Ало" ,спасение няма.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12970
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61930
пол: Жена
Контакти:

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mouse »

От момиче ползвам гас за готвене. Тогава още нямаше сегашните газови, комбинирани и други дрън-дрън удобства, а едни немски туби тип "къмпингуване". След това котлоните от Илиянци, след това печки и до сега съм на газ. Все се чудя как готвят жените на ток :roll: Как да уцеля момента кога да го стра, ако го намаля > кога ще намали .... при газ ясно и лесно. Не ме е страх да използвам газ.
Трябва ми за спиранията на тока. Вчера два часа нямаше ток и си стана бахар тук на баирЯ. Т.е. не я взимам като основно отоплително средство, а за такива случаи - да не мръзна дълго. Лошото е, че отиват още 65 лева за бутилка.
Относно замените > тази на готварскта ми печка, ходих да я пълня на газостанция. Новичка е, за първи път й беше :lol: а при замяна обикновенно ми дават нещо старо, ожулено и де да го знам на колко години е.
Сега се спрях на тази, същата е ама в магазина ще мога да взема бутилка, там джаджите и да ми я свържат. Да си я донеса готова за ползване тук.
https://gasmagazin.com/%D0%B1%D0%B8%D1% ... D1%81.html
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12970
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61930
пол: Жена
Контакти:

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mouse »

Благодаря Ви приятели за съветите и инфото :гуш: :гуш: :поклон: :поклон:
Ако предприема тази стъпка > ще се похваля в другата тема :обичам камината:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284324
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mozo »

Изглежда хубава, успех с покупката :гуш: :гуш: :гуш:
Изображение
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Tsurugi »

golgel написа:Ако човек не е дебил (според проф. Иво Христов) и спазва елементарни правила, никога няма да има проблем с газовите уреди, но ако е от групата на тези дето хвърлят торби с пари през балкона на измамниците от "Ало" ,спасение няма.
Ако човек не пише глупости на ангро подобно на дебил, а също така спазва и се придържа към рамката на добрия тон, то няма да е дебил според мен :evil3: :съгласен: , защото на профани не се позовавам :evil3: ИзображениеПроблеми и то големи :idea: :arrow: , могат, а и възникват, дори когато се спазват всички правила, всички :evil3: А в 99 на 100 те не се спазват, както поради незнание, немарливост, но също така и по финансови причини :evil3: Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Diananet »

То затова бутилките не се пълнят, а се заменят. Новите бутилки имат печат, че са минали проверка. Ако са ви дали ръждясала, сменяйте газстанцията. Някакви мошеници са. А самата печка щом има защити едиственото слабо звено остава вентила. За него има само едно, повтарям само едно правило. А то е: когато печката не се ползва, вентила да се махне от бутилката и да се остави в положение работно, т.е. пружинката да не е натегната, защото това е единственото слабо място. Това е.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12970
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61930
пол: Жена
Контакти:

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mouse »

Diananet написа:..... когато печката не се ползва, вентила да се махне от бутилката и да се остави в положение работно, т.е. пружинката да не е натегната, защото това е единственото слабо място. Това е.
Да сваля регулир вентила и да го оставя "работно" положение - кога е в това положение? Т.е. отворен ли? Както когато преминава газ?
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Diananet »

Да, точно така. Когато е в работно положение щифчето е максимално надолу. В това положение пружинката на това щифче не е напрегната, а точно това е слабото звено във веригата.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Свободно време”