Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Какво искам да си купя

Хоби, интереси, съвети
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61790
пол: Жена
Контакти:

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mouse »

Ето я:

Изображение
Изображение
Прочетено: 5877 пъти
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Льо »

Mouse написа:
съб яну 02, 2021 22:56
А аз и с парцал забърсвах горивната камера :toothy10:
Алоуууу 8-[ Скоро се каня да дода и такава дрянова сурвачка ще приготвя .....
Тоя бидон го мяташ някъде из хасиендата, чистиш чекмеджето веднъж седмично и едва като спреш да палиш, може да смукнеш квото е останало.
Седни ся, дръпни си от фазата и си помисли, как баба ти едно време е чистила оджака без такова нящу..... ми тва не е било живот, ша знаиш.... драма.
Следващ ред.
Всички прахосмукачки, даже и тия за много пари, не могат да задържат най-фините частици и ги издухват изотзад, да ти се носят из въздуха и да ти тлачат дробчаата и да ти се лепат по стените и пак в дробчаата, ама целогодишно. Моята камина,веднъж я чистих с Рамбо-то и ясно видях, как фина мъгла от прахоляк се изнася от нея. Тва ако го чете някой де продава такива, може да се фанем на бас и той ще го загуби. Казах.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284023
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334873
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mozo »

Феноменален :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61790
пол: Жена
Контакти:

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mouse »

Льо написа:
съб яну 02, 2021 23:17
Всички прахосмукачки, даже и тия за много пари, не могат да задържат най-фините частици и ги издухват изотзад, да ти се носят из въздуха и да ти тлачат дробчаата и да ти се лепат по стените и пак в дробчаата, ама целогодишно. Моята камина,веднъж я чистих с Рамбо-то и ясно видях, как фина мъгла от прахоляк се изнася от нея. Тва ако го чете някой де продава такива, може да се фанем на бас и той ще го загуби. Казах.
Първоне е за много пари. Второ са два филтъра. По-точно филтър и филтърна торбичка. Няма от къде да излезе нищо защото не е на принципа на прахосмукачката. Каквото излиза е в контейнера - поне така разбах :???: Не издухва нищо навън. Като я пробвам ще пиша. Ила ще се фукам, или ще рева :toothy10: :toothy10:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Льо »

Mouse написа:
съб яну 02, 2021 23:45
Льо написа:
съб яну 02, 2021 23:17
Всички прахосмукачки, даже и тия за много пари, не могат да задържат най-фините частици и ги издухват изотзад, да ти се носят из въздуха и да ти тлачат дробчаата и да ти се лепат по стените и пак в дробчаата, ама целогодишно. Моята камина,веднъж я чистих с Рамбо-то и ясно видях, как фина мъгла от прахоляк се изнася от нея. Тва ако го чете някой де продава такива, може да се фанем на бас и той ще го загуби. Казах.
Първоне е за много пари. Второ са два филтъра. По-точно филтър и филтърна торбичка. Няма от къде да излезе нищо защото не е на принципа на прахосмукачката. Каквото излиза е в контейнера - поне така разбах :???: Не издухва нищо навън. Като я пробвам ще пиша. Ила ще се фукам, или ще рева :toothy10: :toothy10:
Аууу, ама тва е могу интересно. Къ така нищо не излиза, я пак седни и помисли - влиза, па не излиза ... как работи прахосмукачката .... я, сети ли се .... ИЗЛИЗААААА въздуха, който е влязал и е увлякъл със себе си мизерията и същия тоя въздух с най-фината мизерия излиза и ти дави твоя въздух. Мисли ся! Това ако беше нещо свястно, щеше ли да струва 30-40 кинта, като в тях има на двама по веригата печалба, материали и пр. ресурс.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Льо »

Нов пост ти пиша, да не се бъркаш. Масовите хепа филтърови прахоядки са с по 3 до 5 филтъра, затова са и доста мощни - 1800 и нагоре вата. Старата ми беше с 5 филтъра и пак вадеше отзад. С нея чистих веднъж печкуната и цялата стая стана сива, после с Рамбото чистих и после бърсах като луд, щото и водния филтър не помогна, капиш ли си. Тука некво си бидонче с марля, щяло да удържи тия прашинки, дето трябва да са 10 милиарда на едно място за да ги видиш. Не съм фен на здравословният живот, но тва си е самоубийство, хеле пък ако го правиш в стаята, в която живееш и то всяка сутрин.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61790
пол: Жена
Контакти:

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mouse »

Льо написа:
съб яну 02, 2021 23:57
Нов пост ти пиша, да не се бъркаш. Масовите хепа филтърови прахоядки са с по 3 до 5 филтъра, затова са и доста мощни - 1800 и нагоре вата. Старата ми беше с 5 филтъра и пак вадеше отзад. С нея чистих веднъж печкуната и цялата стая стана сива, после с Рамбото чистих и после бърсах като луд, щото и водния филтър не помогна, капиш ли си. Тука некво си бидонче с марля, щяло да удържи тия прашинки, дето трябва да са 10 милиарда на едно място за да ги видиш. Не съм фен на здравословният живот, но тва си е самоубийство, хеле пък ако го правиш в стаята, в която живееш и то всяка сутрин.
Добре Льо, схванах :сълзи: 70 и кусур струваше, а и комшии имат ама не съм питала за мнение :sad:
Когато дойдат студовете, както го предричат онези времеврачките, като почна да паля ще изсипвам само сандъчето отдолу и ще зареждам. Важното е през решетките да влиза въздух и ще чистя на седмица/няклоко паления - веднъж. То сега кога чистих с една мънинка градинска лопатка събирах сгурията, с онова дето май дилаф му казват, разръчвах та повече да паднат и пак всичко около мен ставаше на пепел. Та после не става с едно замитане, а и се мие, че саждите се размазват. Трябваше и да проветрявам та си губех топлото ......
Та една приятелка от Австрия ми каза, че имало такива джаджи и ако не намеря в БГ щяла да ми прати от там. С нея чистила, било лесто .... абе, нави ме. Та за удобство на себе си я купих и да си паля по-често убавинята. Топлото от нея е друг вид топло, не като от климатика.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284023
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334873
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mozo »

Друг вид топло е, ама дерт :p
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61790
пол: Жена
Контакти:

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
нед яну 03, 2021 10:31
Друг вид топло е, ама дерт :p
Тъй де :съгласен: По тази причина я палих рядко :mrgreen:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Льо »

Mouse написа:
нед яну 03, 2021 10:45
Mozo написа:
нед яну 03, 2021 10:31
Друг вид топло е, ама дерт :p
Тъй де :съгласен: По тази причина я палих рядко :mrgreen:
Къв дерт ве? Горил съм по 7 кубика на сезон. В средата на апартамента ми беше и нямах дерт, освен с качването на дървата. Отработи си техниката за бутане на въглените през решетката. Две нещица още трябва да ми сменят на колата и ще ти направя показно.

Иначе като им чета рекламите на тия - не пускали нищо отзад .... да бе да. Тия дето уж не пускат са хиляди пари и пак пускат, щото пепела е толкова лек, че не може да се възприеме от водата и то баш тоя дето можем да го вдишаме и ни прави дерт.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284023
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334873
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mozo »

Те такъв дерт - пускам си климатика и не се занимавам с нищо - мъкнене, сажди, чистене - заеби ти тая :съгласен:
Изображение
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Льо »

Mozo написа:
нед яну 03, 2021 12:00
Те такъв дерт - пускам си климатика и не се занимавам с нищо - мъкнене, сажди, чистене - заеби ти тая :съгласен:
Сигурно, ама на нея и трябва 18-ка за оня хаиз, че даже и повече, щото няма съседи да изолират наоколо. Като дойде сметката за тока и ще пищи, а може и да хване гората. Мисли малко с тая куфалница :p

Моите съседи са много кухи лейки. Имат стенно, подово, гигантски климатици и възможности да плащат секви сметки, но дървата им са пред вратата и постоянно правят курсове до избата.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284023
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334873
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mozo »

Тя гората си я е хванала така или иначе :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61790
пол: Жена
Контакти:

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mouse »

Mozo написа:
нед яну 03, 2021 12:00
Те такъв дерт - пускам си климатика и не се занимавам с нищо - мъкнене, сажди, чистене - заеби ти тая :съгласен:
:toothy10: :toothy10: :toothy10:

То и аз така, мързеливата :mrgreen:
То още не е за печка. Няма такива студове. Климатикът го пускам след 16,30-17,00 часа кога седна и вече стане по-студено. Преди лягане го спирам защото обичам да спя на по-хладно. Да не говорим, че и обичам мързеливите работи :toothy10:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12952
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61790
пол: Жена
Контакти:

Re: Какво искам да си купя

Мнение от Mouse »

Льо написа:
нед яну 03, 2021 12:09
Mozo написа:
нед яну 03, 2021 12:00
Те такъв дерт - пускам си климатика и не се занимавам с нищо - мъкнене, сажди, чистене - заеби ти тая :съгласен:
Сигурно, ама на нея и трябва 18-ка за оня хаиз, че даже и повече, щото няма съседи да изолират наоколо. Като дойде сметката за тока и ще пищи, а може и да хване гората. Мисли малко с тая куфалница :p

Моите съседи са много кухи лейки. Имат стенно, подово, гигантски климатици и възможности да плащат секви сметки, но дървата им са пред вратата и постоянно правят курсове до избата.

Абе не е баш така. Моите съседи също са с подово, стенно, климатици и плащат луди сметки. Имат си камини и дърва ама те са само за разкош. До сега, при положение че съм само на ток за всичко, не съм имала сметка за ток над 50 лева. Трябва да погледна моят климатик Фуджи Електрик колко е, но май 12-ка. При мен, доста по-нависоко и както казва Льо, няма кой да ми топли стените от другата страна :evil4: Но пък изолацията ми е добра все пак.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Свободно време”