Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Ремонт на покрив

Хоби, интереси, съвети
Нова тема Отговори
teqilieva
Начинаещ
Мнения: 86
Регистриран: съб юни 18, 2016 15:13
Репутация: 290
пол: Жена

Ремонт на покрив

Мнение от teqilieva »

Цяла зима чакам да се постопли, за да направим ремонт на покрива. Вече стана топло, но сега не знам на коя фирма да се спра. Разглеждах в Интернет, но не съм запозната с фирмите в този бранш. Къщата се намира в едно селце до Пазарджик, така че ми трябва фирма, която работи в този район. Някой може ли да ми помогне?
Прочетено: 493 пъти
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Ремонт на покрив

Мнение от Inferlin »

И аз с интерес ще преглеждам информацията (особено финансовата част, а и това има ли смисъл да се разкарат старите цигли с нещо по-ново технологично), защото имам аналогичен проблем т.е. досега само кърпих покрива направен в краят на 20-те и... това започва да става все по-досадно, въпреки че течове няма... в момента. :evil4: При последното ми проучване такова число ми казаха, че последва overflow... :twisted:
Последна промяна от Inferlin на нед фев 19, 2017 16:32, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Ремонт на покрив

Мнение от Montoya »

Фирма не знам, но имам наблюдения някои и изводи, които съм си направил. Ако ще се сменява всичко, т.е греди, носещи попове и т.н.т е по добре да се избере изцяло нова система и да се направи като хората. Аз за мен си се колебая между два варианта. Алуминиеви или поцинковани боядисани с полимер керемиди, като тук е задължително отдолу да се направи изолация, че като вали ще се чува, но пък дължината им е мисля до 8 метра и трудно ще протече някога. Ето това http://roof-metal.com/produkti/met-keremidi/ /линкът е илюстративен, първи резултат от гугъл/
Друг вариант е с гумени керемиди гледам и в Пазарджик ги правят http://www.kauchuk.com/page.php?n=2837
Хвърлят се и не чупят, кола съм виждал да мине през такава керемида и не я троши.
Според мен е неоправдано на нов покрив да се прави излишно тежък със стандартните керемиди. Хем се чупят, хем са тежки, недостатъци много, особено ако се сложат от ония уж евтините гръцки гледжосани керемиди, дето първата зима им се разпада основния слой и е задължително с тях да се монтира снегозадържаща система, че ще падне сняг да убие някой.
И последно остана, скъпичко е, но е хубаво архитект да направи схема и изчисления за покрива, че си има разни задължителни неща, като товароносимост за даден регион на квадратен метър. Примерно в северозападна България Монтана-Берковица трябва да носи 248кг на квадратен метър.
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Ремонт на покрив

Мнение от Inferlin »

С несъществената дребна поправка че е конструктор, който изчислява... Архитекта само рисува... и дава на конструктора да изчисли каквото трябва да се изчислява... :)
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Ремонт на покрив

Мнение от Montoya »

Така де...
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Kirilov1983
Регистриран
Мнения: 4
Регистриран: пет яну 14, 2022 21:53
Репутация: 10
пол: Мъж

Re: Ремонт на покрив

Мнение от Kirilov1983 »

Аз също купих керемидите от Тето, когато работих по една къща за гости до Вършец. Супер цена и много разбрани хора.
Kirilov1983
Регистриран
Мнения: 4
Регистриран: пет яну 14, 2022 21:53
Репутация: 10
пол: Мъж

Re: Ремонт на покрив

Мнение от Kirilov1983 »

Kirilov1983 написа:
нед яну 30, 2022 14:27
Аз също купих керемидите от Тето, когато работих по една къща за гости до Вършец. Супер цена и много разбрани хора.
Забравих да кажа, че керемидите бяха Брамак - може да видите резултата тук
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Свободно време”