Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Моите часовници

Хоби, интереси, съвети
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Моите часовници

Мнение от Льо »

Та, да започна изложението :)
От едно известно време ме гонят некви хали и нали съм податлив ... поддадох :lol:
Сетих се, че кат малък много си падах по часовници, като основно ги разрушавах и много се кефех на миниатюрните им частички. Ама всяко нещо с времето си.
Сега се кефя на тия частички, обаче да мърдат и те нещата се подредиха. Понакупих си някой друг саатник и имам мерак за още поне 40-50 парчета, макар ясно да осъзнавам, че изобщо не ми трябват. Май съм болен отново.

От поне 15 години не бях купувал часовник, какъв да е, но пък винаги съм имал, като предпочитам механични с ръчно навиване, но основно носех електронни ... и аз се чудя :lol:
През април реших, че е време да бодна нещо по-така на агнешката плешка, която ми се явява китка :)
Много харесах този. Лимитирана серия. Лек и съвършен. Като втора ръка държат злобни цени, но аз имах късмет, щото ремонтоара му е късан и коронката е от следващият модел, неговата трябва да е черна, ама поне е оригинална на марката и с логото ѝ :mrgreen: Това ми е любимия не Сейко часовник и винаги ще си остане при мен - май прешъс.
Касата е от Титан, 47мм. в диаметър, без лъговете и коронката
Механизмът е механичен с ръчно навиване ЕТА 6497, със секундарник в субдиал на 9 - часа
Стъклото е сапфир кристал с вътрешен само антирефлекс
Между лъговете, размера е 24мм., като не може да се монтира друга каишка, дори НАТО или Зулу
От лъг до лъг е 60мм.
Има хубава луминисценция, която свети четимо до ранни зори.
Водоустойчивост 10 атм - къпане, далдисване на плитко, щото коронката не е на винт.
Каишката е от много приятен на допир силикон, но привлича и задържа прах.
Изображение
Изображение
Изображение
Прочетено: 8800 пъти
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284430
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Моите часовници

Мнение от Mozo »

Готини са часовниците, аз без часовник не мога :)
Изображение
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от Льо »

Mozo написа:Готини са часовниците, аз без часовник не мога :)
Мдаа, подредените са така - без уреди не могат :mrgreen:
Ей ся готвя и ми трябва време, ми засяках си го и ще дрънне. Вкъщи съм с електрон, щото има гигантски цифри, демек вида го, ама и като минавам от стая в стая и все по касите го дрънча :lol:
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Моите часовници

Мнение от Montoya »

Аз откакто се знам съм фен на хубавите часовници. В момента нося едно касио метално с 10 годишна батерия и съм му надрапал стъклото за трах, обаче ме мързи да го занеса да ми сменят стъклото, 20 лв ще струва :mrgreen:
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Моите часовници

Мнение от Tsurugi »

Те го моето джилезо "Candino Highlander"Изображение модел:4.173.5.0.81 с ЕТА механизъм, сапфир-кристал и тути фрути, влача го вече 16 и кусур годиниИзображениеМного добра машинка излезе, сменям само батерии на две години :headbang: Нещото, което ми допада е, че е много масивен без диаметъра на касата да е с размерите на автомобилна джанта и да ти подпира китката и да пречи при работа :съгласен: Имам и механични от различни марки, но не ги нося.Ето няколко снимки, които с много труд изровх в нета преди години, защото часовника е рядко срещан модел, различава се от моя само по червеното маркиране по стрелките, моят е с бял циферблат и стрелки, като изключим голямата и малката, които са покрити с фосфор също както на показания на шотовете :evil3: :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Сега изрових и тези, където се вижда и под капака :evil3: :съгласен: :
Candino Highlander alarm-chrono

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Моите часовници

Мнение от Montoya »

Нямам реална снимка. Опитах се да направя, ама ми е изгасена лампата и не стават читави снимки.
Иначе, ето това е casio ediface efa-111
Изображение
Странното е, че цената му, като нов не е мръднала за 3 или 4 години откакто го имам http://casiostore.bg/casio-edifice-efa-111d-1a.html
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от Льо »

Това време нищо не е, Монти. Пък и ако модела се търси, едва ли ще му срутят цената изобщо, пък и накъде да я бутат, като тя си е напълно нормална за предложението. С една батерия ли е или с две?
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20604
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112257
пол: Мъж

Re: Моите часовници

Мнение от Montoya »

С една батерия е, но я дават да устиска 10 години. На мен това ми беше най-важното като го избирах, дълъг живот на батерията.
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Моите часовници

Мнение от Tsurugi »

Модела е доста стар :evil3: , моят го закупих на 31.12.1999г., но знам че модела е някъде от 1996-97г., а тогава нямаше такива екстри, като водолазни завиващи се коронки и въртящи се "О" образни рингове/бензели, та и този е без тези екстри :evil3: Идея нямам, как по дяволите е напукал вода вътре в корпуса тоя кретен :?: :!: :-s :-k
ЕДИТ/добавено/:Батерията е само една :evil3: Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Моите часовници

Мнение от Tsurugi »

Разни ора, разни кретенье :evil3: Изображение
ЕДИТ/добавено/:Стига дописва, бре, не моА ти смогнем :booty: :toothy10: Знам много добре, какво точно е бензел и не, не се върти :evil3: Командирските ги остави, това е специална продукция, аз говоря от магазина и ширпотреба :evil3: Имам няколко такива СССР джилеза на "Восток" от Чистополския завод, "Амфибията" е много добър :headbang:

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от Льо »

Tsurugi написа:Разни ора, разни кретенье :evil3: Изображение
ЕДИТ/добавено/:Стига дописва, бре, не моА ти смогнем :booty: :toothy10: Знам много добре, какво точно е бензел и не, не се върти :evil3: Командирските ги остави, това е специална продукция, аз говоря от магазина и ширпотреба :evil3: Имам няколко такива СССР джилеза на "Восток" от Чистополския завод, "Амфибията" е много добър :headbang:
Те ти един скъп ебейски с потъмнели стрелки. Той луминола си се скапва с времето, макар да не му е време според мен, ама кой го знае. Накатките по основите на копчетат ме наведоха на мисълта за херметизирани бутони. Пък ако натискаш копчалъците под вода, почти е сигурно, че ще влезе вътре.
http://www.ebay.com/itm/RETRO-RARE-SWIS ... Sw3KFWeyiY
И ме дразни, че не е нулирал върху маркера ....
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Моите часовници

Мнение от Tsurugi »

Льо написа:Те ти един скъп ебейски с потъмнели стрелки. Той луминола си се скапва с времето, макар да не му е време според мен, ама кой го знае. Накатките по основите на копчетат ме наведоха на мисълта за херметизирани бутони. Пък ако натискаш копчалъците под вода, почти е сигурно, че ще влезе вътре.
http://www.ebay.com/itm/RETRO-RARE-SWIS ... Sw3KFWeyiY
Year of Manufacture: 2000-2009
Тоя пише откровени глупости, това е сигурноИзображениеТози е в по-добро състояние, но и той е прецакан :evil3: Обърни внимание на голямата фосфорна точка на 12ч. намираща се на бензела, сега там има просто дупка а фосфорната капка, която би трябвало да се намира там е изчоплена и липсва :evil3: За да стане това потъмняване на фосфорното покритие по естествен път бая години трябва да минатИзображение
Льо написа:И ме дразни, че не е нулирал върху маркера ....
Абсолютно :!: , такива неща ме дразнят много :thumbright: , но има хора за които детайла на нещата има много малко значение...Точно поради причината, че обръщат особено голямо значение на детайла японците правят страхотна електроника, коли, а също така и часовници, пък и тонове други неща, които смятам не е необходимо да изброявам поименно, който го интересува може сам да се осведоми по въпроса :evil3: Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Моите часовници

Мнение от MalamiR »

Добра колекция засега. Искам да видя и другите като се появят. :headbang: :headbang: :headbang:

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24841
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115835
пол: Мъж

Re: Моите часовници

Мнение от шони »

Харесвам механичните часовници. Първият ми часовник беше подарък от дядо ми през вече далечната 1977г.Бях във втори клас и едвам се бях научил да познавам часа :evil4: Беше руски/Восток или Польот, не си спомням/. Беше с цветен циферблат и платнена каишка. Веднъж паднах жестоко от колелото си, марка Украйна, и наред с другите поражения си счупих и часовника, още ме е яд, много си го харесвах. През 80-те години на мода бяха т.н. електронни часовници. Имах два, като единият беше с мелодии, но по-късно ги махнах, станаха демоде, а и никога не са ми харесвали. На една средношколска бригада бях сред призьорите и ме наградиха с часовник марка Восток с бял циферблат и каишка. Тоя пък го изгубих. Като завърших университета и започнах работа, едно от първите неща, които купих лично за себе си, беше часовник. Тоя часовник нося до ден днешен и много си го харесвам, въпреки че не е от най-точните. Марката е Ориент469WB5-70 - СА, автоматичен, оригинален японски.
Изображение
Изображението го копнах от нета. Моят е в перфектно състояние, поддържан е. Два пъти съм му правил промивки, по веднъж му смених стъклото и верижката, все пак на 22-3 години е. :усмивка1:
Преди 4 години за един празник получих като подарък часовник ТISSОТ, реплика разбира се.
Изображение
Изображението е от нета. Слагам си го от време на време, лани му смених батерията. Много е точен, цепи секундата.
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Моите часовници

Мнение от Tsurugi »

"Ориент" правят, както евтини "солници" ширпотреба, така и невероятни механични часовници :evil3: Имам механичен "Ориент" с вечен календар, доста масивен с огромна каса и тежък с циферблат с тъмнозлатист цвят, но има един недостатък и той е стъклото, което е плексигласово и лесно се драска, ако не внимаваш.По принцип всички механични часовници имат проблем с точността, допуските са различни за различните класове, при много висок клас часовник този допуск е сведен до абсолютния възможен минимум, но си съществува :evil3: ИзображениеТочно по тази причина нося часовник с ЕТА механизъм, макар че притежавам и механични часовници :съгласен: Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Свободно време”