Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Моите часовници

Хоби, интереси, съвети
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Моите часовници

Мнение от Tsurugi »

Льо написа:Ииии, последно за тази година - Athaya Vintage pilot Typ A
Има само два такива изобщо, като и двата са в България. Серията е от 100, като 98 са с японски автомат и плекси джам. Затова този няма лимит номер на гърба.
Механизъм : AS2064, брандиран за Gruen, NOS, профилактиран и настроен от Athaya, резерв на пружината над 55 часа. Произведен преди ерата на ЕТА, основоположник на много техни механизми по-нататък
Размери : Корпус 47 mm без коронката, Лъг до лъг 54.75mm, дебелина 17mm
Междулъгово разстояние : 22mm
Размер на коронката : 8.20mm
Водоустойчивост : 5ATM (50 meters)
Стъкло : Сапфир кристал, антирефлекс от вътрешната страна
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Не е лош, особено ако си го взел тънкана :idea: :evil3: :headbang: , ама е мнооого далеч от оригинала :evil3: Лако си е Лако :headbang: , опитват се да го имитират, ама са много далече :evil3: Изображение
Прочетено: 8889 пъти

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от Льо »

Tsurugi написа:
Не е лош, особено ако си го взел тънкана :idea: :evil3: :headbang: , ама е мнооого далеч от оригинала :evil3: Лако си е Лако :headbang: , опитват се да го имитират, ама са много далече :evil3: Изображение
Ами, изобщо не е далеч, според мен. Дори номера на стандарта на Вермахта си е на мястото, лъговете са в средата на касата, което е малко неудобно, но се свиква. Всичко е 1:1. Само машината е различна. Другият такъв е състарен отвътре и отвън и изобщо не може да се различи от Лако от онези години. Такова нещо на далавера не се взима, платих му реалната цена.

Състарени.
Изображение

Те го Лако от 1940г.
Изображение


Моят е по модел на Лако то 1925г. Има несъответствие в размерите и в някои коронки, но аз не съм искал да е тотал, пък и вече, поради напредване на кьоравостта ми, купувам само часовници с размери на касата 47-53мм.
Изображение


Съвременната интерпретация на Лако, щото и те си ги плющят здраво, са с ЕТА, което хич не ги доближава до реалността.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Моите часовници

Мнение от Tsurugi »

Льо, история не се купува, нито имитира, нито може да се открадне, както си въобразяват тези ситни шпинги от Ява, а и нашите мили макета :evil3: А Лако е история преди всичко :evil3: :headbang: , а след това тая железария с размерите на автомобилен тас, която се води часовник/прекрасен :headbang: , но огромно непрактичен :evil3: /Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от Льо »

Tsurugi написа:Льо, история не се купува, нито имитира, нито може да се открадне, както си въобразяват тези ситни шпинги от Ява, а и нашите мили макета :evil3: А Лако е история преди всичко :evil3: :headbang: , а след това тая железария с размерите на автомобилен тас, която се води часовник/прекрасен :headbang: , но огромно непрактичен :evil3: /Изображение
Пилотските винаги са били големи, както и дайвърите. Върху ръкава се поставят. Коронката е голяма за да се манипулира с ръкавица.
Може и история да е, ама Лако си пускат нови интерпретации, вместо да си пазят историята. Размера не е важно да ти харесва или да го одобряваш - въпрос на вкус, а при мен и на зрение.

https://watchestobuy.com/shop/laco-pilo ... d-edition/
И щото е Лако, демек, история е 5 бона, аре нема нужда, моят е същия, но със сапфир, че и с по-добра машина, а цената му е в пъти надолу.
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Моите часовници

Мнение от Tsurugi »

Тези неща са ми пределно ясни и добре известни, Льо :thumbright: Но :!: :idea: :arrow: Това е специализиран часовник, а за ежедневна употреба е непрактичен :evil3: Ял съм бахура с подобна изгъзица :evil3: , падайки зимата с подобен часовник, щях да си счупя китката в опита си да се подпра с ръка за да не си разбия тимберицата в леда :evil3: И до ден днешен при извиване на китката излизат две изпъкнали места от вътрешната страна :evil: , добре че се предаде и цъфна единият усилен патент :evil3: От онзи момент насам имам не 1 :idea: :arrow: , а 101 наум и се придържам към часовници които не са с размерите на капак от улична шахта :evil3: ИзображениеАко на теб ти вършат работа :idea: , то със здраве да си ги ползваш и да ти носят много густо на очото :thumbright: :headbang: Просто казвам как ги виждам аз нещата :evil3: ИзображениеОтносно това което правят Лако, то те могат да правят каквото им скефне, защото те са оригиналът :evil3: , освен това пазят историята си и продължават да поддържат всичките си известни модели :evil3: , но трябва и да се движат и развиват в някаква посока, а не да са статични и пасивни във времето и пространството разчитайки на стара слава и лаври :evil3: :съгласен: Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от Льо »

Мен си ме кефи 47-цата и не ми стои като бирена капачка, пък четливостта им е перфектна и денем и нощем :)
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Моите часовници

Мнение от Tsurugi »

Бирена капачка... :toothy10: :headbang: Не те знам колко си висок, но на снимките от вилата или каквото там се води, ясно се вижда че си як чиляк, а и пестниците са ти големшки, та нищо чудно да е така положението при теб :booty: :evil3: :headbang: Аз съм 1.85м. висок, но съм слаб, независимо че може да се каже че съм атлетичен, поне се стремя да е така и поддържам форма :evil3: , но не мога да се меря с твоите лапи :booty: :toothy10: Камик да фанеш, вода ке пущи :evil3: :booty: :toothy10: :headbang:

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
yogle
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2226
Регистриран: чет мар 24, 2016 13:35
Репутация: 22907
пол: Мъж

Re: Моите часовници

Мнение от yogle »

Нямат стигане китайците. Автоматик , и всичките стрелки работят

Изображение

Малко ми е голям , но може и да свикна. Зимата няма да го нося ;)
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Моите часовници

Мнение от Tsurugi »

Китайджосите имат един основен недостатък :idea: - кофти стоманата от която се изработват механизмите и респективно, неравномерното, но за сметка на това силно износване :evil3: Имат и доста други :idea: :arrow: , но това е дълга тема :evil3: Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
yogle
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2226
Регистриран: чет мар 24, 2016 13:35
Репутация: 22907
пол: Мъж

Re: Моите часовници

Мнение от yogle »

Тя и затова цената е с няколко нули по-ниска ;)
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от Льо »

Tsurugi написа:Бирена капачка... :toothy10: :headbang: Не те знам колко си висок, но на снимките от вилата или каквото там се води, ясно се вижда че си як чиляк, а и пестниците са ти големшки, та нищо чудно да е така положението при теб :booty: :evil3: :headbang: Аз съм 1.85м. висок, но съм слаб, независимо че може да се каже че съм атлетичен, поне се стремя да е така и поддържам форма :evil3: , но не мога да се меря с твоите лапи :booty: :toothy10: Камик да фанеш, вода ке пущи :evil3: :booty: :toothy10: :headbang:
Ми, така ми стои 47-ца, щото това на снимката е част от мен.
Изображение
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Моите часовници

Мнение от Tsurugi »

Ами идеално е :съгласен: , изглежда много съразмерно :evil3: Очевидно че това е оптималният за теб размер :idea: , абсолютно не седи като подарена Инвикта-та :evil3: :thumbright: Изображение

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20636
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112557
пол: Мъж

Re: Моите часовници

Мнение от Montoya »

Ами моите днес станаха два часовника PDT_Love_18 :headbang:
Изображение
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Льо
Луд за връзване
Луд за връзване
Мнения: 13887
Регистриран: нед мар 10, 2013 09:19
Репутация: 47124
пол: Мъж
Местоположение: Пловдив

Re: Моите часовници

Мнение от Льо »

Моите, + два монстъра :)

Изображение
"Много трудно се обяснява на глухи, показва на слепи и спори с идиоти"
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Моите часовници

Мнение от Tsurugi »

Много арт фотка, бре, Льо :headbang: :headbang: :headbang: Чудовищата са страшни машинки :съгласен: :headbang:

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Свободно време”