Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

Ако не знаете как, кликнете тук

Камина на пелети

Хоби, интереси, съвети
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32

Re: Камина на пелети

Мнение от Montoya » пон апр 16, 2018 21:04

Няма за какво да ми благодариш, аз не съм смятал всичко подробно, просот радиаторите сметнах.
В интерес на истината първоначалната инвестиция не е малка, но после е топло навсякъде.
Пускай го тоя климатик на повече градуси, нов е и не би трябвало чак толкова много да помпа сметката за ток
Прочетено: 1296 пъти
HP EliteBook 8560p
CPU - Intel(R) Core(TM) i5-2540M CPU @ 2.60GHz; Chipset-Intel 6 Series/C200 Series; RAM-8320 MB DDR3; VC-Radeon HD 6400M/7400M Series; SSD Samsung EVO 650 120GB; HDD- Samsung HN-M500MBB

Потребителски аватар
Kris
Ветеран
Ветеран
Регистриран: пон авг 10, 2009 12:13

Мнение от Kris » чет май 31, 2018 19:14

Не се ориентирах, къща или апартамент? Каква е причината за влагата? Нея трябва да елиминираш. А иначе, 5 месеца по 200 лева сметка за ток ето ти 3 тона пелети. Прасни още един климатик за 1200 - 400 лв, 12 ка и пей сърце!

П.С. Влагата.... трябва да видиш каква е причината. Аз се отоплявам от 10 г. на пелети, но с котле - къща 2х90 кв с 4 тона на сезон, нооо при положение, че работи от 15,00 до 11,00 часа, не нонстоп!

Потребителски аватар
Mouse
Почетен член
Почетен член
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Контакти:

Мнение от Mouse » съб юни 09, 2018 22:37

Къща е. Причината е в супер "качествената" дограма + външната изолация (не знам тя за добре или за зле е). Явно такава камина на пелети отпада. Мисля за една печка, Льо предложи една и ми се вижда добър вариант. Не толкова за топло (с климатик съм), колкото да дърпа влагата вечер.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обичам животните!

Потребителски аватар
Mouse
Почетен член
Почетен член
Контакти:

Мнение от Mouse » ср юни 13, 2018 20:08

Малко да разширя темата.
Зад къщата, на сляп калкан, е пълно с .... не знам с какво, боклуци. Тъй като много си харесах една печка-камина (Льо ми даде идеята), реших да събера парички и да си купя за зимата. Но ... нямам къде да държа дървата. Мазето е задръстено, а в бараката могат да се направят не повече от две крачки. Та, отзад на калкановата стена, мисля да разчистя, да постеля голям найлон, имам две врати, да ти сложа хоризонтално (хем да държат найлона, хем да изолират от земята) и върху тях да редя дравцата. Найлоните са голями и да завивам с тях какво дръвце съм намерила. Дали това ще ги запази от мокрото? То и от покрива малко ще пази, ама влагата си е влага зимата. Дървата ще са навън. Та, добре ли съм го намислила или имате по-качествени :idea: Мерси!
Плъхолюбител
Изображение

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32

Мнение от Montoya » ср юни 13, 2018 20:20

Редиш ги направо върху земетя, нищо им няма. Друг вариант е да сложиш два клона като колци за боб примерно, успоредно на 20-30 см разстояния и редиш върху тях. Зарежи ги тия врати, че ще изгният за нула време
Ето на тая снимка виж най отдолу под фигурата дърва, има основа напряко, върху която са редени
photos/a2/a7/wood_timber_edge_of_the_woods_holzstapel_growing_stock_stacked_up_sawed_off_storage-646784
HP EliteBook 8560p
CPU - Intel(R) Core(TM) i5-2540M CPU @ 2.60GHz; Chipset-Intel 6 Series/C200 Series; RAM-8320 MB DDR3; VC-Radeon HD 6400M/7400M Series; SSD Samsung EVO 650 120GB; HDD- Samsung HN-M500MBB

Потребителски аватар
Mouse
Почетен член
Почетен член
Контакти:

Мнение от Mouse » ср юни 13, 2018 20:55

Благодарско за идеята Монти :поклон: :гуш:
Вратите стоят подпрени на стената от 4-5 години и вече са си почти изгнили, дали ще изгният още - не е проблем. За твоята идея трябва да потърся някакви дълги дървета/дъски, имах някакви (също тръгнали да гният от седене с години на вън) То до къщата има пътечка от цимент, та няма да са съвсем на земя. Трябва да го доизмисля. Помолих един съсед да дойде и да ми помогне, че с една читава ръка няма да се справя с разчистването. Той е малко търчи лъжи, но дано дойде :roll:
Плъхолюбител
Изображение

Потребителски аватар
Mouse
Почетен член
Почетен член
Контакти:

Мнение от Mouse » вт юни 19, 2018 22:04

Да попита защото знам, че Вие ще знаете. Едно време под старата печка тук имаше една плоча/дъска от не знам какво си .... нещо, което изолирало топлината, за да не загрява пода. Знаете ли как се казваше този материал? Върти ми се в главата и ако някой го спомене - веднага ще стопля :oops:
Реших, въпреки всичко, да взема онази печка, която Льо предложи. Само дето доставката скача до 4-6 седмици, а той надали ще е тук да даде едно рамо в монтирането. Ще трябва да се оправям както успея.
Та, се сетих - имах една такава подложка ама ако не я намеря в калабалъка по мазе и барака - да знам какво да търся, за да има върху каво да я поставя. Да не е директно на паркета.
Плъхолюбител
Изображение

Потребителски аватар
Tsurugi
Модератор
Модератор
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10

Мнение от Tsurugi » вт юни 19, 2018 22:19

Варианти разни и разнообразни :idea: :arrow: , но да речем това :evil3: - dom/otoplenie-i-ventilatsiya/kamini-i-aksesoari/tava-za-pechka-golyama-ker-plochi/i

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>

剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mouse
Почетен член
Почетен член
Контакти:

Мнение от Mouse » вт юни 19, 2018 22:22

Май беше ебонит :-k :-k
Не беше тежко Цу, не е керамично. Леко е вдига се с една ръка. За това мисля, че беше ебонит ама ...
Плъхолюбител
Изображение

Потребителски аватар
Tsurugi
Модератор
Модератор

Мнение от Tsurugi » вт юни 19, 2018 22:24

Не, не е била от ебонит, а от азбест :evil3: Ебонитът е вид твърд каучук/гума/ :evil3: :съгласен:

剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mouse
Почетен член
Почетен член
Контакти:

Мнение от Mouse » вт юни 19, 2018 22:41

Tsurugi написа:
вт юни 19, 2018 22:24
Не, не е била от ебонит, а от азбест :evil3: Ебонитът е вид твърд каучук/гума/ :evil3: :съгласен:
Да, точо това беше Цу, целна го в десятката :съгласен:
:поклон:
Плъхолюбител
Изображение

Потребителски аватар
Tsurugi
Модератор
Модератор

Мнение от Tsurugi » вт юни 19, 2018 22:49

Ебонитът също по принцип е много добър изолатор, изолира топлината, но най-вече се ползва в качеството му на диелектрик. Много е твърд/твърдостта варира в зависимост от нивата на сяра/ и от него се правят най-различни неща, например дръжки за джезвета, врътки за ел.ключове и пр., но е крехък и се чупи доста лесно.

剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mouse
Почетен член
Почетен член
Контакти:

Мнение от Mouse » вт юни 19, 2018 23:04

Онова не се чупеше, дори имаше известна лонгация.
Плъхолюбител
Изображение

Потребителски аватар
Tsurugi
Модератор
Модератор

Мнение от Tsurugi » вт юни 19, 2018 23:16

Ами нали това написах, че по принцип твърдостта на ебонита зависи от съдържанието на сяра. Има страшно твърд ебонит, който е почти като стъкло. От подобен се правят мундщуци за лули например. За изолация би ти свършила идеална работа и една вулканитова плоча. Ползват се в леярството и производствата, издържат температури до 600°С и се правят от смес от диатомит, азбест и вар.

剣リナックスをとともに武士

beggginer
Почетен член
Почетен член
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33

Мнение от beggginer » ср юни 20, 2018 00:58

Tsurugi написа:
вт юни 19, 2018 23:16
Ами нали това написах, че по принцип твърдостта на ебонита зависи от съдържанието на сяра. Има страшно твърд ебонит, който е почти като стъкло. От подобен се правят мундщуци за лули например. За изолация би ти свършила идеална работа и една вулканитова плоча. Ползват се в леярството и производствата, издържат температури до 600°С и се правят от смес от диатомит, азбест и вар.
Азбестовите плочи са супер! Стига да не ги чупиш с вария и да дишаш прахта..

Нова тема Отговори

Върни се в “Свободно време”