Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Плувкинята

Всички таланти под един покрив.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
sekirata
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 291
Регистриран: пет май 30, 2008 23:31
Репутация: 22
пол: Жена

Плувкинята

Мнение от sekirata »

Плувкинята
Плуваше. Носеше се по течението и се чудеше да се опита ли и да литне. Ще може и това, разбира се, и то не срещу вятъра. Предпочете да си плува в свои води , по безопасно е от там горе. Животинският свят е богат и е пълен с хищници, но тя...Тя беше недосегаема. Усмивката и, благия тон, колкото и фалшиви да са се харесваха на простосмъртните наивни душици. Когато говореше дори с враговете се разтапяше от нежност. Ей Богу, това не го можеше всеки. С усмивка и комплименти сразяваше враговете си и спираше най злокобните планове срещу нея. Разбира се, че човеците се лъжеха.Те бяха човеци все пак за разлика от нея. Но този от небето - Господ, всичко виждаше и знаеше кой какъв е. Търпението му все един ден свършваше и изпращаше бумеранг. Тя също навремето получи такъв. Отнесе го най скъпото и и пак не се спря. Озлобя още повече, но започна да се усмихва . Доби артистични способности, на които всяка холивудска звезда би завидяла. Раната в сърцето и беше зинала, като дълбока бездна и никой с нищо не можеше да я запълни, но.......плуваше. Плуваше и не мислеше, че един ден въздухът и ще свърши, сърцето ще спре. Ще бъде изчерпана. Опиянена, замаяна от самата себе си, от величието си, което самата тя измисляше не се усети, че вече плува под водата. Там и беше още по интересно, по различно. Богат свят на непознати живи същества и растителност. Беше красиво, толкова красиво, че тя се изкушаваше и искаше да си вземе от всички тези подводни ценности. Поне малко. Камъчетата и се виждаха бисери, водните мехурчета брилянти,а като стигна до дъното и се стори,че цялото е покрито със златен прашец. Започна да събира всички тези красиви неща с шепи, но се чудеше как ще ги изнесе горе на сушата. Въздухът и не стигаше, започна да се задъхва и от онази плувкиня, каквато беше нямаше и следа. Въпросът беше как да излезне на повърхността, как да се спаси. Не мислеше вече за нищо друго освен за живота си. Беше егоист, голям егоист, но усещаше дъха на смъртта и забрави за всичко друго. Изпитваше страх, но не изпадна в паника. Страх за живота, който и беше така мил. Досега беше жънала победи и понесе само една голяма загуба и тя знаеше защо. Беше си платила за греховете, които не бяха просто човешки. С последни усилия успя да достигне повърхността на водата и когато се обърна назад за сбогом с тези красиви неща и скъпоценности се разплака. Въздухът и почти спря. Не виждаше бряг около себе си, а само вода, много вода....
Последна промяна от sekirata на ср мар 25, 2009 23:37, променено общо 1 път.
Прочетено: 42 пъти
Потребителски аватар
sekirata
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 291
Регистриран: пет май 30, 2008 23:31
Репутация: 22
пол: Жена

Re: Плувкинята

Мнение от sekirata »

Коментари
1. pilcho - Ееееей,
17.09 04:18
това наистина е много добро!
2. glarus - Не
17.09 08:50
дишаше, но беше жива!
Много ми допадна има дълбок промисъл!
3. kosara2008 - невероятен разказ...
17.09 10:17
посланието е и избор...от най - дълбокото!!!
4. ivesa - Браво,jupel!
17.09 18:46
И най-добрите плувци могат да потънат.Такъв е животът-не прощава на никого.
Какви са тия странни хора дето им е било приятно да слушат фалшиви комплименти?!
Поздрави за интересния разказ!
5. jupel - :)))
17.09 22:37
pilcho - Ееееей,
това наистина е много добро!

Ей, значи си ме усетила!
Браво!
6. jupel - Посланието....:)))
17.09 22:44
kosara2008 - невероятен разказ...
посланието е и избор...от най - дълбокото!!!

Благодаря, че ме прочете и ......сподели!
Поздрав!
7. jupel - Я прочети хубаво
17.09 22:50
glarus - Не
дишаше, но беше жива!
Много ми допадна има дълбок промисъл!

"....Защо нещото я теглеше надолу към дъното? Не дишаше, но беше жива. Дяволът ..."

Много исках да кажа с малко думи.
Мисля,че успях.
Благодаря!
8. jupel - Благодаря!
17.09 22:51
mihala - Поздрав...
Неведоми са пътищата Господни.

Правилно. Всеки следва своята ....съдба. Защо пък не звезда :)))
9. jupel - Обикновено най добрите плувци се давят :)))
17.09 22:52
ivesa - Браво,jupel!
И най-добрите плувци могат да потънат.Такъв е животът-не прощава на никого.
Какви са тия странни хора дето им е било приятно да слушат фалшиви комплименти?!
Поздрави за интересния разказ!

Радвам се, че ти хареса. Животът е водовъртеж и никой не знае кой, кога, защо, къде...:)))
Благодаря!
10. ivesa - Така е,jupel,животът е водовъртеж
18.09 18:11
Още веднъж те поздравявам за интересния разказ!
11. jupel - Интересно и надявам се чудесно :)
21.09 00:30
ivesa - Така е, jupel, животът е водовъртеж.
Още веднъж те поздравявам за интересния разказ!

Всеки въртележка го върти,
а някои цял живот върти,
усуква се съдбата
и истината е в душата -
ако я запазим чиста,
животът ни ще бъде писта
за полет към небето, рая,
това от опит вече зная!

Красива нощ!
12. jupel - :((
21.09 00:49
mihala - Поздрав...
Неведоми са пътищата Господни.

mihala,
Къде ти е коментара?
Не съм го изтрила аз,
пак някой не е в час!
13. inakrein - Интересно.
22.09 10:57
Харесва ми погледът ти към проблема за избора.
Поздрави!
14. tomich - Чудесен разказ!
22.09 20:15
Чудесен разказ, предизвикващ размисли за неочакваните съдбовни обрати в живота, за преходността на фалшивите ценности...
Честит празник и приятна вечер!
15. jupel - :)
22.09 23:34
inakrein - Интересно.
Харесва ми погледът ти към проблема за избора.
Поздрави!

Благодаря! Бях решила разказът ми да има хубав край, но така е по вълнуващо, нали?
16. jupel - Благодаря!
22.09 23:36
tomich - Чудесен разказ!
Чудесен разказ, предизвикващ размисли за неочакваните съдбовни обрати в живота, за преходността на фалшивите ценности...
Честит празник и приятна вечер!

Честит празник и на теб!
Красива да е нощта! :)
Нова тема Отговори

Върни се в “Поезия, лично и чуждо творчество!!!”