Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Пробуждане

Всички таланти под един покрив.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24766
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115175
пол: Мъж

Пробуждане

Мнение от шони »

Мощно бръмчене и тежко тупване го събуди. Той отвори едното си око и избухналата кълбовидна мълния току пред него го стресна. Последвалите светкавици го заслепиха. Не чу нито един гръм.
Той примигна и видя бяло поле чак до хоризонта.
-Боже, къде съм.... премина мисъл през главата му.
-И кой съм...... опитваше се да си спомни.
Погледна нагоре и видя бялото поле. Погледна напред, като очакваше да види тежък бомбардировач, но видя гигантска муха. Мухата също го погледна. Той въздъхна жалостиво. Мухата се олюля и поиска да излети, но не успя. Трудно се обърна и се опита да излети, като се олюляваше. Стигна до хоризонта и изчезна зад него. Той чу тежък тътен.
-Зад хоризонта има пропаст – помисли си.
-Къде ли съм попаднал - продължи да се пита.
Опита се да отвори и другото си око. Не успя.
Остра жажда събуди стар казармен спомен за манерка на кръста. Посегна да я вземе.
Ужас, ръката му я нямаше. Намери другата си ръка и се опита да намери манерката. Успя само да размърда пръстите и.
Видя, по-скоро чу, как три мравки изтрополяка в кавалерийски тръст към пропастта, където се беше сринала мухата.
-Къде съм все пак? – продължи да се пита. Защо така ме боли главата, защо не виждам с другото си око?
С мъка се обърна по гръб и разбра, може да вижда и с двете си очи. Но не видя небето. Не и синьото небе. Небето над него беше бяло.
-По дяволите.... Какво правя в Сталинград и защо не ми е студено? – продължи да се пита.
-Трябва да изляза от този кошмар, но как? Господи, какво е на главата ми, та така ме боли....
Тогава спомените се изтърсиха в главата му.
-Защо бе!?!? Защо трябваше да пия текила, след мастиката!?!? Кой беше този идиот, който ме накара да го сторя.....!?!??
От Интернет
Прочетено: 158 пъти
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Нова тема Отговори

Върни се в “Поезия, лично и чуждо творчество!!!”