Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Игри от моето детство ...

Светът на хардкор геймърите!
Нова тема Отговори
spanian
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1478
Регистриран: вт мар 16, 2010 01:13
Репутация: 518
пол: Мъж

Игри от моето детство ...

Мнение от spanian »

Здравейте !

Започнал съм да търся игрички на които играехме на Правец 82 (добра машинка беше) :).По препоръка на Mozo пускам нова тема .Та първата игра която слагам е Каратека-та .


ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

Изображение


Начин на стартиране:

Разархивирате и отваряте папката .... за XP просто стартирате karateka.exe (тук не съм сигурен понеже ползвам Windows 7),за всички останали първо инсталирате DosBox,можете да свалите от ТУК - подходящия за Вашата ОС,отваряте папката на играта,давате десен бутон на файла:TITLE.BCG и му задавате да се стартира с DosBox(ще ви даде грешка ,но няма значение),в отворения (DOS) прозорец напишете: karateka !Това е!!! Приятно забавление спасете принцесата.

Клавиши:

W,S,X - съответно горен,среден,долен - крак
Q,A,Z - съответно горна,средна,долна - ръка
B - поклон
Интервал - заемане на позиция (бягане и бой)
Стрелки (Ляво , Дясно ) - назад ,напред
Последна промяна от spanian на нед мар 21, 2010 17:19, променено общо 1 път.
Прочетено: 1391 пъти
Горе главата - нищо, че е празна!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Игри от моето детство ...

Мнение от Mozo »

Браво, много ми харесва как е оформена темата :clap: :clap: :clap:

Повечето хора я помнят зелено черна, обаче :toothy10: :toothy10: :toothy10: . Пропуснал си "B" - поклон :) .

На досбокс има ремап на клавишите, някой ако иска може да се възползва, защото заветните i, j, k, m не са най-удобната комбинация, според мен, въпреки че дълги години съм ползвал именно нея :thumbright: . Не за тази игра, но повечето игри от тогава ползват именно тези клавиши.

Едит:
Директно чрез стартиране на екзето ми тръгна без звук. Предполагам, че на досбокс няма да има този проблем.

Едит2:
Тръгна със звук, чрез досбокс, но звуците не са оригиналните, а и доста липсват :) .
Изображение
spanian
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1478
Регистриран: вт мар 16, 2010 01:13
Репутация: 518
пол: Мъж

Re: Игри от моето детство ...

Мнение от spanian »

Намерих още малко сложил съм ги в един архив заедно със емулатор Apple-Windows ,понеже добрия стар Правец беше базиран на основата на Apple :) .А ето ги и самите игрички :

Conan

Изображение

Lode Runer

Изображение


Castle Wolfenstein

Изображение


Choplifter

Изображение

Donkey Kong

Изображение

Moon Patrol

Изображение

Aztec

Изображение

Изображение
Изображение


Приятна игра !!!
Горе главата - нищо, че е празна!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Игри от моето детство ...

Мнение от Mozo »

Всичките съм ги превъртал без Чоплифтера и Волфенщайн. Страхотна работа, spanian :clap: :clap: :clap: . Бтв с емулатора е най-добре. Аз така си разцъквах миналата година, дори си го дадох на режим берно-зелено, че ми беше по-автентично :evil4: :evil4:
Изображение
spanian
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1478
Регистриран: вт мар 16, 2010 01:13
Репутация: 518
пол: Мъж

Re: Игри от моето детство ...

Мнение от spanian »

Аз не всички съм ги превъртал ,но Ацтеката и Волфенщайна съм ги "връткал" по няколко пъти ... "бели нощи" :) .Този шот от Волфенщайна е преди да сложиш бомбата точно - края на играта .
Горе главата - нищо, че е празна!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Всякакви игри”