Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Играете ли нещо в момента?

Светът на хардкор геймърите!
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1013
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10430
пол: Мъж

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Uncrashed.
Бон тайминг за летене у тая кофти пагода. :lol:
Айде юруш на 5-тото измерение. :salute:

П.С.
Know-how: Разликата в плавността на управление под Linux-Proton и Windows 11 e доста осезаема в предимство на Windows 11.
Прочетено: 92913 пъти
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11130
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40223
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от Валсо »

След като разкрих тайната на Валве, сега съм приготвил един куп игри, които доскоро не искаха да тръгват и ще се пробвам да ги подкарам. Надхитрих гадните руснаци, които все правят спънки да не можеш да играеш Armored Warfare под Линукс, но аз я подкарах и играх, че даже вървя малко по-добре, отколкото като я играеш през Стийм. 😁
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1013
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10430
пол: Мъж

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Uncrashed FPV Drone Simulator - 99% съм сигурен, че в него си намерих заместителя на Destiny 2.
Истинско удоволствие е да се рееш с дрон, а навярно и съм повлиян от упадъчната хауз/класическа музика в Тубата с пейзажи снимани от дрон. O:)
Преди летях за кеф в WarThunder - отсвирвах въздушните битките за ужас на тима :lol: и просто летях и се кефех - имат страхотни въздушни карти там. Тук обаче, изживяването е още по-велико. Страхотен симулатор, с имплементирани физични закони и настройки за реални параметри за дрон - истински кеф.
Първите 10 часа ми бяха труднички докато свикна с контролера. Развих, както се нарича 'muscle memory', и сега съм едва 2 пъти по-бавен за бронза в най-лесната карта, но пък в началото бях 12 пъти по-бавен. :evil4:
Хардуерът ми е бая остарял и заради записа ми накъсваше, но все пак - какво представлява играта.

https://icedrive.net/s/9gw8jWbVRQFtTybvS8ZYhabh2kCW
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1013
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10430
пол: Мъж

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Uncrashed FPV Drone Simulator
Айде още едно клипче във free style, за начало на приятен уикенд.
Днешният ми прочит на "Нощем с белите коне" със заглавието "С дрон на дрифтинг пистата".
С продължителност измерено пак с дължината на оная наркоманска песен. :lol:
Въобще тотален виртуален dope. O:)

https://icedrive.net/s/TijVNP894B2kXZ99SBvbDz9SFz2z

Определено хардуерът ми е слаб и насича в режим на запис, че и лагва контрола върху дрона.
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1013
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10430
пол: Мъж

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

tmp_ZMx2fK6aL4 написа:
нед фев 18, 2024 11:10
Uncrashed.

П.С.
Know-how: Разликата в плавността на управление под Linux-Proton и Windows 11 e доста осезаема в предимство на Windows 11.
Ревизия на горното.
В ровичканията си из Neon-a инсталирах Steam Snap от Canonical. Управлението на Uncrashed ми се струва да върви по-плавно отколкото под Steam Flatpak от Community, при един и същи Proton 8.
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284330
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от Mozo »

Пробвай на X11, ако не си, разликата ще е ден и нощ.
Изображение
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1013
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10430
пол: Мъж

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Не мога да извъртя всички комбинации, но от тези които извъртях и с количествени оценки 1-3 за сравнителното най-зле, най-добре:

Devuan - Steam Flatpak, X11 - плавност графика=3, плавност контрол=1
Neon - Steam Snap, X11 - плавност графика=1, плавност контрол=2
Neon - Steam Snap, Wayland - плавност графика=2, плавност контрол=3

Видео драйверът е един и същ - NVidia 525.147.05, за Flatpak - пакетирания, за Snap - системния.

Значи, Neon Wayland се представи най-оптимално, а Neon X11 - най-зле. Предполагам по-лошото представяне в Neon за графиката е от комуникацията Snap-System Video и/или systemd.

При Devuan/Flatpak няма проблем с видеото щото си ползва директно неговия си вграден флатпак драйвер, а пък и е systemd-free. Но пък контролът върху геймпада е леко насечен, jerky. Кое точно го причинява - не ми се занимава по-надълбоко.

Ако трябва да прибавя и Windows 11 (отпреди да го форматирам) опита - то за Windows 11 графика/управление си остават най-добрите за тази игра. Повече от явно е, че Proton си взема своя данък върху качеството на играта.
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284330
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от Mozo »

Не съм имал подобен проблем и всичко ми върви гладко, може да е нещо само за тази игра, може да е само при теб и така. Нямам идея :)
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11130
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40223
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от Валсо »

Под онази ОС, която не ставала за нищо. :mrgreen: :evil4:

Изображение
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1013
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10430
пол: Мъж

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Mozo написа:
нед мар 03, 2024 12:01
Не съм имал подобен проблем и всичко ми върви гладко, може да е нещо само за тази игра, може да е само при теб и така. Нямам идея :)
Почвам да подозирам Nvidia за проблемите. Всичките ми игри под Linux са станали по-лагави - без значение дали e през Proton или през Vulkan native. При NVidia 535 вървяха по-лагаво от 525, а на последната NVidia 550 e още по-лагаво при мен. С native Steam 550 e по-лагаво, отколкото със Steam Flatpak/Snap 525. :-k
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284330
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от Mozo »

И аз съм с NVIDIA, изпробвам по минимум 10 игри на ден, работят без грижи, като нейтив - доста интересно :-k :-k :-k
Изображение
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1013
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10430
пол: Мъж

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Оказва се, че правилно съм забелязал и проблемът не е само у моя телевизор.
У Нвидия форума реват- новият 550 драйвер е с регресии:
https://forums.developer.nvidia.com/c/g ... /linux/148

Като чета и старият драйвер 535 бил бъглив.
Оказва се, че съм бил късметлия заради консервативността на Дебиан, където щастливо си търкаляме 525 O:)
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284330
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335724
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от Mozo »

Благодарение на nvidia-all изключително лесно мога да инсталирам поне 10 различни версии на драйвъра, та не е кой знае каква драма и съм го правил заради различни игри и фиксове. Засега нямам проблеми, но заимам ли, за две минути проблемът се решава с даунгрейд :)
Изображение
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1013
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10430
пол: Мъж

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Направих си Superposition пърформанс бенчмарк на паралелно инсталираните ми линукси за един и същ хардуер и се получиха любопитни резултати, потвърждаващи предишните ми констатации по отношение на Uncrashed.
1. В KDENeon Wayland e с по-добра производителност от X11 - хем по-висок бенчмарк, хем по-тесен маргин ниски-високи стойности, т.е. Wayland e с по-голяма плавност от X11;
2. За X11 - Devuan с кърнел 6.1 и NVidia 525 e с по-висок бенмчмарк от Void с кърнел 6.7.7 и NVidia 550, т.е. стейбле е по-оптимизиран от насипния ролинг;
3. Devuan e значително по-бърз от KDENeon в X11 бенчмарка, systemd-free има необорим пърформанс принос над systemd.
--------
Прилагайки транзитивна логика, Devuan+Wayland ще е максимално производителното за игри при мен. O:)
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
s197
Регистриран
Мнения: 29
Регистриран: чет юли 20, 2023 22:54
Репутация: 200
пол: Мъж

Re: Играете ли нещо в момента?

Мнение от s197 »

Тъй като съм със стар лаптоп, в момента преигравам HalfLife2: Episode 2. И чакам.... епизод 3.... :-s
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Всякакви игри”