Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Геймърски случайни неща

Светът на хардкор геймърите!
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11077
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
чет юли 27, 2023 00:12
ETS2 ми пали сто от сто.
Кракнатата версия тръгва без проблем, оригиналната от Стийм - не ще. За капак стийм ми разправя, че нямало интернет, докато в същото време сваля игра. :lol: #-o
Прочетено: 6281 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284012
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334827
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от Mozo »

Валсо написа:
ср юли 26, 2023 22:35
Евро Трък 2 обаче нито кракнат, нито в стийм работи като хората
Валсо написа:
чет юли 27, 2023 20:00
Кракнатата версия тръгва без проблем, оригиналната от Стийм - не ще.
:разбих се:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11077
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
чет юли 27, 2023 21:39
Валсо написа:
ср юли 26, 2023 22:35
Евро Трък 2 обаче нито кракнат, нито в стийм работи като хората
Валсо написа:
чет юли 27, 2023 20:00
Кракнатата версия тръгва без проблем, оригиналната от Стийм - не ще.
:разбих се:
Кракнатата от руския тракер тръгва, кракнатата от замунда - х*й.
Потребителски аватар
elementaryos
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2558
Регистриран: пон окт 03, 2016 17:36
Репутация: 15744
пол: Мъж
Местоположение: Банкя

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от elementaryos »

Валсо написа:
чет юли 27, 2023 22:09
Mozo написа:
чет юли 27, 2023 21:39
Валсо написа:
ср юли 26, 2023 22:35
Евро Трък 2 обаче нито кракнат, нито в стийм работи като хората
Валсо написа:
чет юли 27, 2023 20:00
Кракнатата версия тръгва без проблем, оригиналната от Стийм - не ще.
:разбих се:
Кракнатата от руския тракер тръгва, кракнатата от замунда - х*й.
Кракнатата от бананите си върви прекрасно!
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284012
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334827
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от Mozo »

Валсо написа:
чет юли 27, 2023 22:09
Mozo написа:
чет юли 27, 2023 21:39
Валсо написа:
ср юли 26, 2023 22:35
Евро Трък 2 обаче нито кракнат, нито в стийм работи като хората
Валсо написа:
чет юли 27, 2023 20:00
Кракнатата версия тръгва без проблем, оригиналната от Стийм - не ще.
:разбих се:
Кракнатата от руския тракер тръгва, кракнатата от замунда - х*й.
Нова тъпотия :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11077
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
пет юли 28, 2023 12:11
Нова тъпотия :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Преди малко намерих нова версия на libsteam_api.so, с която версията от замунда тръгна. Но с тази, с която си идва торентът - не ще.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11077
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от Валсо »

Аз мислех, че тежката мозъчна недостатъчност е типична само за playerbase на игрите на WarGaming, ама явно имало и далеч по-тежки случаи! :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11077
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от Валсо »

Поредният бъзик за сметка на говното. Отивам при оня моя бозаджийски приятел, за който съм ви казвал и преди, за да видя защо неговият дискорд не звъни при входящо обаждане. След това си пусна World of Tanks Blitz да поиграе малко и тук идва бъзикът - играта е нейтив за уиндоус, с лончъра на WarGaming. Лончърът стартира играта доста бързо, но след това стоя на "Connecting" i "Synchronization" поне 2 мин., преди да го пусне в гаража, където да си избере танк. Смешното в цялата работа е, че като го играя под линукс (в Стийм с Протон Експ.), влизам в гаража за максимум 30 сек., а след 2 минути вече съм в битка и съм забравил, че играя под линукс. :toothy10:
При това неговият комп е над 2 пъти по-бърз от моя (4 пъти по-бърза видеокарта, а професорът му е 8-ядрен с 16 треда, та 'ептен отива в космоса), интернетът му е перфектен също като моя (оптичен кабел от него до доставчика без посредници по трасето) и въпреки това при мен играта под линукс зарежда 4 пъти по-бързо. :lol:
Компът му е изцяло АМД (и процесор, и видеокарта), но в този случай мисля, че единствено Бозата е виновна за това забавяне, а не производителят на хардуера.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284012
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334827
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от Mozo »

Ема много вероятни причини и едната е... Windows. Другата е - сбозен Windows :lol: :lol: :lol:
Офтопик:
Валсо написа:
пон сеп 11, 2023 21:34
за когото съм ви казвал
:съгласен:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11077
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от Валсо »

Червеният текст е добавен от мен. :mrgreen:

Изображение
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 1000
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10330
пол: Мъж

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Хич не е смешно горното.
Днешните тежки игри прехвърлиха минимума от 100 ГБ инсталация всяка.
Да ги инсталираш онлайн, да ги ъпдейтваш често, пък и да ги фискваш лично кога се сгарфуцат си е вече тотален мазохизъм. На всичкото отгоре и огромни по обем SSD-та или NVMe-та трябва да са в наличност за тях.

Преди няколко дни ми свърши събскрипшъна в клауда, и имам временно някакви технически проблеми при подновяване с текущия ми акаунт. Но пък нямам вече алтернатива за съвременни тежки игри с този ми хардуер - или трябва да се охарча за тотално нов мощен комп с поне 2-4 ТБ SSD за това което ми се насъбра като обем игри или да прибегна към панацеята за стария ми работещ хардуер - нов клауд събскрипшън .
Тва е положението ... 8-[
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11077
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от Валсо »

Аз Хогуортс го играх два пъти, уж била тежка игра и уж задължително трябвало SSD. Eдиният път на SSD, вторият път на HDD, защото ми беше интересно как ще върви от 4 ТБ хард диск с 5400 об./мин. Нямаше абсолютно никаква разлика, така че нa тия митове, че трябвало SSD за новите игри, въобще не им се връзвай. Това е просто форма на гизолизачество от страна на разработчиците, за да те накарат да си купиш SSD.
Единствената геймърска полза, която не може да се отрече на SSD-то, е по-бързото инсталиране на игра.
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 1000
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10330
пол: Мъж

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Еми конкретен пример от днес.

Понеже си нямам в момента клауд, рекнах да си инсталирам WarThunder - Линукс native.
Еми 1х 19 ГБ + 2x 46 ГБ = 111 GB total теглих днес.
Първият път си я дръпнах от моя си Самба стор и я ъпдейтнах - не върви, а вървеше този бекъп безпроблемно преди 8 месеца.
Втори път от Gaijin директно - пак не тръгна, обвързали са я със Steam мизерниците, въпреки че уж е необвързана, а и вече са натургали Vulkan-и (беше OpenGL) и всекакви простотии, не ми се занимаваше, махнах с ръка и я пуснах за инсталация през Steam.
Трети път - вече през Steam - инсталира се, но при старта некви фъкън Vulkan шейдъри се ъпдейтваха 30 минути!! Начи така ще така и при следващия по-сериозен ъпдейт ...
Е, тръгна накрая, след цели 5-6 часа мое общо загубено време (добре че правих нещо парелелно през това време). Но и така тръгна, че след 20 мин да ми каже - Freeze detected (заради насрания ми AMD-факън процесор)

Докато бях през клауда - 0 (зеро) време за инсталация и ъпдейт от моя гледна точка и разход на време (без да броя необходимото дисково пространство), 0 (зеро) freezes - това е ОГРОМНАТА разлика!

И така е с всяка представена в клауда игра - 0(зеро) време за инсталации, ъпдейти, пачиве, 0 (зеро) дисково изискуемо пространство.

Та ще се връщам в клауда, та ако трябва и да създавам нов акаунт.
Native gaming, особено с тоя мой насран AMD - не се търпи ...
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284012
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334827
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от Mozo »

Това с компилацията всеки път на шейдърите може да се махне :)
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11077
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от Валсо »

tmp_ZMx2fK6aL4 написа:
съб окт 28, 2023 21:31
Еми конкретен пример от днес.

Понеже си нямам в момента клауд, рекнах да си инсталирам WarThunder - Линукс native.
Еми 1х 19 ГБ + 2x 46 ГБ = 111 GB total теглих днес.
Първият път си я дръпнах от моя си Самба стор и я ъпдейтнах - не върви, а вървеше този бекъп безпроблемно преди 8 месеца.
Втори път от Gaijin директно - пак не тръгна, обвързали са я със Steam мизерниците, въпреки че уж е необвързана, а и вече са натургали Vulkan-и (беше OpenGL) и всекакви простотии, не ми се занимаваше, махнах с ръка и я пуснах за инсталация през Steam.
Трети път - вече през Steam - инсталира се, но при старта некви фъкън Vulkan шейдъри се ъпдейтваха 30 минути!! Начи така ще така и при следващия по-сериозен ъпдейт ...
Е, тръгна накрая, след цели 5-6 часа мое общо загубено време (добре че правих нещо парелелно през това време). Но и така тръгна, че след 20 мин да ми каже - Freeze detected (заради насрания ми AMD-факън процесор)

Докато бях през клауда - 0 (зеро) време за инсталация и ъпдейт от моя гледна точка и разход на време (без да броя необходимото дисково пространство), 0 (зеро) freezes - това е ОГРОМНАТА разлика!

И така е с всяка представена в клауда игра - 0(зеро) време за инсталации, ъпдейти, пачиве, 0 (зеро) дисково изискуемо пространство.

Та ще се връщам в клауда, та ако трябва и да създавам нов акаунт.
Native gaming, особено с тоя мой насран AMD - не се търпи ...
Проблемите ти имат само една думичка за причина: AMD. Аз нямам нито един от твоите проблеми с WarThunder. Не ме кефи много тази игра, заради наличието на самолети в танковите битки, а и откакто прее*аха фугасните снаряди пък съвсем загубих интерес към нея. Имам акаунт там от кажи-речи ден първи на играта и сега я пуснах да се инсталира. След малко ще ти покажа скрийншотове да видиш, че нямам проблем нито с подкарването, нито пък ми иска стийм - точно за нейтив линукс гейминг. Единственият вариант да ти поиска стийм е ако се опитваш да си влезеш със стийм акаунта. БД на Гайджин като не може да намери дадения акаунт, предлага други начини. Има вероятност да са направили БД да разпознава кое е стийм акаунт и кое не и затова да ти иска стийм.

А за компилирането на шейдърите съм съгласен - това е голямо проклятие и адски дразнещо! Откакто смениха дизайна на стийм, започнаха тези истории - при всяко пускане на играта - компилиране на шейдъри, нищо, че може 10 мин. преди това да са били компилирани. Аз прекарвам повече време в чакане на тъпите шейдъри, отколкото в играене и затова си изкарах две от игрите извън стийм (с модифицирана библиотека libsteam_api.so, за да не търсят процеса на стийм).
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Всякакви игри”