Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Геймърски случайни неща

Светът на хардкор геймърите!
begbi
Регистриран
Мнения: 40
Регистриран: нед мар 17, 2024 13:55
Репутация: 205
пол: Мъж

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от begbi »

[/quote]
И така да е wot в eu сървъра ама около 150к на ден, без да броим blitz, има също американски и азиатски сървари, а в ру - тата са 1 милион, ако ги броите за хора де :lol:
[/quote]

Сега погледнах и виждам че са ги отсвирили, но дефакто пак си играят играта https://wiki.wargaming.net/en/Servers

Мне намаляли са, ако се вярва на тази статистика - https://kttc.ru/wot/ru/info/servers-online/, но това е заради войната вероятно.
Прочетено: 6298 пъти
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1004
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10370
пол: Мъж

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Няма как да сравним по-обективно по количество играчи двете игри, но поне през Steam присъствието на WoT е доста рехаво, почти никакво, a преди години беше в топ 100.

WoT: https://steamcharts.com/app/1407200#All
WT: https://steamcharts.com/app/236390#All
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
begbi
Регистриран
Мнения: 40
Регистриран: нед мар 17, 2024 13:55
Репутация: 205
пол: Мъж

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от begbi »

Именно, steam не е мерило за wot, а за wt наистина не бях се интересувал, мислех че е замряла, но пък май съм те настъпил и по мазола без да искам :lol:
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1004
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10370
пол: Мъж

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Чак пък настъпил по мазола :toothy10:
World of Tanks го зарязах през 2014та след 3 години игра заради тогавашно дебилно изискване да не съм излизал от обречена битка, за да не съм развалял кефа на противника - който пък ме репортва, ако го направя. Аз лично не, но форумите бяха пълни с оплаквания от други, които отнесоха наказания за 'своеволно' излизане от битка. Пък и любимата ми артилерия я опропастиха по онова време, а и механиката на играта да разчита на гарантирано количество hit-points си е честно казано доста деЦка.
Оттогава съм на WarThunder и досега, гаси - това са 10 години вече, не че я играя често, даже имам дупки от по до 6 месеца пропуски, но не съм я прекъснал окончателно.
А определящ тласък за миграцията WoT-->WT беше native клиента на WT под Linux - край на простотиите да подкарвам WoT през Wine по онова време.
И все пак относно мазолите :lol: - във всяко едно нещо, във всеки един показател WT превъзхожда WoT - за мен. Ако трябва да се изразя по възприетата тукашна терминология Mozo™ :
WarThunder e на светлинни години напред пред недоносчетата WoT/WoP/WoW O:)
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
begbi
Регистриран
Мнения: 40
Регистриран: нед мар 17, 2024 13:55
Репутация: 205
пол: Мъж

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от begbi »

Бая я нахвали, ще взема да я тествам някой ден. Бях я пробвал когато излезна за малко, не ми хареса, но то и wot - а в началото не ми хареса, а и определено си има доста кусури към днешна дата :)
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1004
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10370
пол: Мъж

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Еми за хвалба си е - танкове, самолети, хеликоптери, флот тежък, флот лек, пешаци с екзоскелети (експериментално)
Оръжията/брони/навигация - всичко е максимално реално.
Графиката е фантастично добра и реалистична - до 2К, скоро и 4К.
Режими на игра - аркада (като WoT), реалистични, симулатор

П.С.
Ей ги колко са в момента играчи и битки:
Изображение
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11091
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40071
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от Валсо »

tmp_ZMx2fK6aL4 написа:
чет апр 11, 2024 17:33
Чак пък настъпил по мазола :toothy10:
World of Tanks го зарязах през 2014та след 3 години игра заради тогавашно дебилно изискване да не съм излизал от обречена битка, за да не съм развалял кефа на противника
Аз открих заобиколен начин за излизане и го прилагам до ден днешен, стига танкът да има дебело оръдие - от 150 мм нагоре. Слагам 4-5 фугаса и като видя, че битката отива на зле, подпирам челно в някоя стена и стрелям. Обикновено си изпарявам половината точки живот на танка и след втория изстрел съм вън от битката. Да ходят после да доказват, че е нарочно. Винаги мога да обвиня играта в лаг. :lol: :evil4: :evil4:
Ако пък няма дебело оръдие, или се давя, или обръщам танка нагоре с веригите. При последното след 10-15 сек. умираш. 10 сек. трябват и за удавяне. Или пък както правех с артилерията FV304 понеже е адски бърза - газ до дупка и излитам от някоя висока скала. :toothy10:
begbi
Регистриран
Мнения: 40
Регистриран: нед мар 17, 2024 13:55
Репутация: 205
пол: Мъж

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от begbi »

Валсо написа:
чет апр 11, 2024 23:22
Слагам 4-5 фугаса и като видя, че битката отива на зле, подпирам челно в някоя стена и стрелям.
:toothy10:
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11091
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40071
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от Валсо »

Всяка прилика с действителни лица от минало и сегашно време е напълно случайна... :lol:



Дежаву:

Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1004
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10370
пол: Мъж

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

@begbi
Ами ето как общо взето изглежда War Thunder с танкове.
Битка от последната ми сесия, Rank 7, BR 10.
Реплейът обаче, показва само от 3-d person view и някак си се губи цялостната картина на играта:
https://icedrive.net/s/QyyYTx9bfbb2bFNvbPAtDtPYVgSN
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
begbi
Регистриран
Мнения: 40
Регистриран: нед мар 17, 2024 13:55
Репутация: 205
пол: Мъж

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от begbi »

Ем добре изглежда...бих пробвал аркадния режим, иначе лесно ли се гриндят?
Като си спомня първите години във вот беше голяма мъка.
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1004
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10370
пол: Мъж

Re: Геймърски случайни неща

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

В началото до Ранк 3 включително е лесно, после нагоре става все по-тегаво.
Важната разлика спрямо WoT е да не ресърчваш модулите на танкове, с които нямаш намерение въобще да играеш. Ресърчваш единствено самия танк и го купуваш да отвориш следващия под него за същото, даже не му и назначаваш екипаж. Най-хубавото в WT е, че можеш да тестваш танка при ресърч и да си вземеш решението предварително дали би играл въобще с този танк.
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Всякакви игри”