Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Истории с Вампири

Литературен рай за библиофили.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Veronica
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 182
Регистриран: чет авг 05, 2010 19:11
Репутация: 106
пол: Жена

Истории с Вампири

Мнение от Veronica »

Винаги съм се увличала по мистични истории и свръх естествени същества. Гледах с невероятен интерес филми като "Подземен свят", " Ван Хелзинг", всякакви вариации на "Дракула" и естествено станалия култув сериал "Бъфи убийцата на вампири" Началото на тази година попаднах на поредицата " Здрач" и без да разбера как, започнах да ровя в нета и из книжарниците за вампирски истории. За мое щастие намерих непресъхващи извори на информация за този жанр. Но поредицата, към която тотално се пристрастих е "Анита Блейк - ловецът на вампири". Търсейки информация за книгите посетих сайта на авторката, която се оказа невероятна личност съдейки по постовете й във facebook, интервютата и блоговете й.
И така дами и господа, кои са вашите любими вампирски истории?
Прочетено: 976 пъти
"There comes a point when you either embrace who and what you are, or condemn yourself to be miserable all your days. Other people will try to make you miserable; don't help them by doing the job
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19052
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36477
пол: Мъж

Re: Истории с Вампири

Мнение от Zeroadhesion »

The Vampire Diaries - много добро сериалче, главната актриса е българка. Има и книги Vampire Diaries. Сериалът е по тях.
True Blood - не съм го гледал, но го хвалят много, та скоро ще го започна :)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283202
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Истории с Вампири

Мнение от Mozo »

Underwrld не е лошо, Ван Хелзинг също. Да не забравим и Blade :така да знаеш: . Само не знам дали има книги по тях :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
Veronica
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 182
Регистриран: чет авг 05, 2010 19:11
Репутация: 106
пол: Жена

Re: Истории с Вампири

Мнение от Veronica »

Изгледах трите сезона на "True blood" харесаха ми. книгите не съм ги чела, но сериала е добър.
Vampire diaries" е страхотен. Нямам търпение да излезе следващата серия. Историята няма почти нищо общо с книгите, но определено предпочитам сериала пред тях, което по принцип се случва изключително рядко. В сериала има сюжетни линии, които в първоизточника въобще не съществуват.
"There comes a point when you either embrace who and what you are, or condemn yourself to be miserable all your days. Other people will try to make you miserable; don't help them by doing the job
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19052
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36477
пол: Мъж

Re: Истории с Вампири

Мнение от Zeroadhesion »

The Vampire Diaries ми е един от любимите сериали. Чакам всеки петък да дойде :)
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6339
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33064
пол: Мъж

Re: Истории с Вампири

Мнение от beggginer »

Предлагам ти една много интересна и вълнуваща, лична вампирска история. Като всяка друга такава, започва с порядъчно количество алкохол. Дейсвието се развива в една столична дискотека, която няма да назовавам. Обръщайки поредната чашка, започнах директно да предлагам секс на всяка втора, с която се размина. След 2-3 шамара и няколко недостатъчно задоволителни отговора, попаднах на точната. Явно ме е принудила с вампирските си способности, но бях абсолютно убеден, че е добра идея да отида у тях. На сутринта се събудих, вече извън въздействието на вампирските й сили, а и поизтрезнял.. Постепенно започнах да си припомням как цяла нощ беше пила нещо от мен (не, не е кръв). Чувствах се доста изтощен. Сякаш доскоро съм се борил с вампир. Огледах се и видях спуснати щори на прозорците - сигурен знак, че наблизо има кръвопиец! Съмненията се превърнаха в реалност! Забелязах чудовището! По най-бързия начин, моментално и веднагически, счупих един стол, взех един от краката му, заострих го с макетно ножче, изшкурих ръбовете и го доизкосурих с циркуляра, който по чудо ми беше подръка. Е, да. През това време комара избяга, но най-важна е подготовката. Тук някъде, обаче, вие мили читатели, се питате къде, аджеба, са вампирите в цялата история. И аз това се питам, но истината е, че след като видях въпросната мома, бягах така, сякаш вампир ме гони. Всъщност, не кой да е вампир, а Дракула!

Та така, момчета.. Пазете се от вампири. Едва ли ще ви убият, но оставят белег в съзнанието за цял живот!
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283202
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Истории с Вампири

Мнение от Mozo »

Бая вампир ще да е било :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
sansusi
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1209
Регистриран: нед сеп 06, 2009 19:11
Репутация: 321
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Истории с Вампири

Мнение от sansusi »

започнах да си припомням как цяла нощ беше пила нещо от мен (не, не е кръв). Чувствах се доста изтощен. Сякаш доскоро съм се борил с вампир.

:toothy10: Боже на какъв сексуален вампир си попаднал :toothy10: Надявам се не се оплакваш пред себе си, нищо че го правиш пред Камината :twisted:
Усмивката е крива, която изправя всичко.
sansusi
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1209
Регистриран: нед сеп 06, 2009 19:11
Репутация: 321
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Истории с Вампири

Мнение от sansusi »

Вероника, от филмите най-много ми харесва "Дракула". Сега започвам да чета вампирските романи, защото синът ми иска да ги чете и аз трябва да съм в час, когато ме попита защо този "вампир" е направил това? Вместо да му взимам частни учители, да го обучават по вампирски въпроси :toothy10: Благодаря ти за темата, PDT_Love_18 . Увличам се по вампири напоследък :toothy10:
Усмивката е крива, която изправя всичко.
Потребителски аватар
Veronica
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 182
Регистриран: чет авг 05, 2010 19:11
Репутация: 106
пол: Жена

Re: Истории с Вампири

Мнение от Veronica »

Sansusi, няма нищо лошо синът ти да чете вампирските истории, но внимавай, кои чете. Голяма част от тях определено аз лично не смятам, че са подходящи за лица под 16 години. Основната причина за мнението ми е факта, че са наситени с доста еротични сцени.

Beggginer, човече, по- леко с алкохола! Този път направо си се отървал леко. :razz: Ако продължаваш в същия дух следващият път може да се окажеш завързан по средата на нищото обграден от танцуващи вещици с нож в ръка, готови не само да ти пийнат кръвчицата, но и да ти извадят сърцето.
"There comes a point when you either embrace who and what you are, or condemn yourself to be miserable all your days. Other people will try to make you miserable; don't help them by doing the job
Нова тема Отговори

Върни се в “Книги”