Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Ще изяде ли мишката книжката?

Литературен рай за библиофили.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от Mozo »

Оо, да. Това си е тенденция в цял свят. Общата култура да спадне до нивото на държавите от третия свят.
Прочетено: 2371 пъти
Изображение
Потребителски аватар
liyah01
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2726
Регистриран: ср юли 04, 2007 08:43
Репутация: 95
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от liyah01 »

А това е много лошо и аз винаги, когато стане въпрос за това страшно много се ядосвам, защото е страшна загуба един човек, без значение от "нивото" му, от образованието, от дори и музиката, която слуша (хах), просто трябва да има някакъв "допир" до книгите. И още по-лошото е, че не може да си даде сметка просто какво изпуска, буквално...
шемет
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 164
Регистриран: пон авг 27, 2007 01:17
Репутация: 0

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от шемет »

абе я стига говорили вече.
не си струва.
:)
толкова много небивалици и нелепости са.
Какво сте седнали пред тия компютри да го
обсъждате?
излезте на по бира или количка,сокче или дори минерална
или чешмяна водичка и си приказвайте.
тука не си струва.
The lunatic is on the grass.

Изображение
свежо от планината ;)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от Mozo »

Май те послушахме :lol: .
Изображение
Потребителски аватар
liyah01
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2726
Регистриран: ср юли 04, 2007 08:43
Репутация: 95
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от liyah01 »

Мдам, вече го направихме, хах ;) .
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283156
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332702
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от Mozo »

Прав си разбира се и те разбирам какво искаш да кажеш. Но тук има един друг проблем. Наистина може да се намери всичко, което ни потрябва. Въпросът е кой го търси ;) .
Изображение
Потребителски аватар
liyah01
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2726
Регистриран: ср юли 04, 2007 08:43
Репутация: 95
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от liyah01 »

sentinel написа:Да разбира се, но... :)
Не съм съгласен, че общата култура спада. Не съм съгласен и че нета бил виновен по въпроса. Погледнете другите държави, погледнете и нас. Да кажем преди 10 години колко знаеше едно хлапе в бг?
Само това, което е във учебника и то далеч не всичкото...
...сега 10 годишно хлапе може спокойно да ти води лекции по кой да е въпрос...
...ако иска разбира се.
Дали иска няма нищо общо със източника в случая. Важното е, че ако иска има откъде. Аз лично като ученик съм търсил и в прословутите "библиотеки" и книжарници и учебници и изобщо където съм се сетил за информация от най-различно естество...
...пътувал съм неведнъж стотици километри с надеждата, че може би ще намеря например каталог на българските монети и банкноти (когато се занимавах със нумизматика, разбира се) и ми отне 6 месеца и в сегашни пари над 400 лева, за да се сдобия с такъв (още си го паза, между другото) и накрая дори не беше пълен...
...имаше част от монетите и банкнотите, които нямаха дори снимка...
...надявам се разбирате за какво говоря...
Не съм съгласна, не се обиждай, това не е насочено против твоето мнение, което уважавам, но това е твърде разпростанено мислене, ако мога така да се изразя (което вече направих, хах). Хм, не мисля, че едно "10 годишно хлапе може спокойно да ти води лекции по кой да е въпрос", те дори и завършилите бъдещи учители не могат да се справят...А за общата култура - напротив, спада, именно защото е "обща", т.е. едни елементарни неща понякога се оказват много сложни за някои, и то не защото те са неграмотни, а защото са се специализирали в една сфера...И ето от там, но не само, идва проблема - хората вече се занимават само с едно нещо, в своята си сфера и това е...Нямат представа за ставащото около тях, в близост, но са изключително добри в "своята си среда". Но както казах, всичко, което се каже все ще е вярно, дори и съвсем малко да е, защото всичко е твърде относително...
Потребителски аватар
liyah01
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2726
Регистриран: ср юли 04, 2007 08:43
Репутация: 95
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от liyah01 »

За кое по-точно?
шемет
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 164
Регистриран: пон авг 27, 2007 01:17
Репутация: 0

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от шемет »

E,всъщност пък едно десетгодишно чалгарче нищо не може да каже по
никой въпрос.
да започвам и тая тема,а :mrgreen:
или и това стана твърде разпространено мнение.

абее,ей.
я стига вече.
интернет,неинтернет-все едно.
това е векът,какво да правим.
в 81во пише на третия етаж "Ние сме деца на информационния век" и(по дяв..псувня),така е.
(:

охладете се малко вече.
това са безсмислени нелепи глупости,които обсъжда/м/те.
The lunatic is on the grass.

Изображение
свежо от планината ;)
Потребителски аватар
liyah01
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2726
Регистриран: ср юли 04, 2007 08:43
Репутация: 95
пол: Жена
Местоположение: София

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от liyah01 »

Не бих казала, че това са "глупости", ни най-малко, но те разбирам какво искаш да кажеш...
Потребителски аватар
Svetopolk
Ентусиаст
Ентусиаст
Мнения: 478
Регистриран: съб юни 30, 2007 00:56
Репутация: 1108
пол: Мъж
Местоположение: Shadwell

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от Svetopolk »

Всъшност всички изпускате най-важното - книгите не ти носят само информация. За щастие не всяка книга е "Как да програмираме на C/C++" и такива подобни. Книгите, в частност художествените, могат да те научат едно дете на това, което е редно и кое не е. Могат да развият фантазията му в пъти повече от някое малоумно клипче в Youtube, където "децата на информационния век" скачат от покрив на къща върху маса например (!).
А да, освен това - умни хора е имало и преди интернет и след него. Виж за книгите не може да се каже съвсем същото.
gadabout
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1050
Регистриран: пон юли 16, 2007 23:27
Репутация: 131
пол: Мъж
Местоположение: Townsville
Контакти:

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от gadabout »

Svetopolk написа:Всъшност всички изпускате най-важното - книгите не ти носят само информация. За щастие не всяка книга е "Как да програмираме на C/C++" и такива подобни. Книгите, в частност художествените, могат да те научат едно дете на това, което е редно и кое не е. Могат да развият фантазията му в пъти повече от някое малоумно клипче в Youtube, където "децата на информационния век" скачат от покрив на къща върху маса например (!).
А да, освен това - умни хора е имало и преди интернет и след него. Виж за книгите не може да се каже съвсем същото.
=D> bullzeye =D>
Потребителски аватар
kiki
Регистриран
Мнения: 30
Регистриран: нед авг 12, 2007 13:37
Репутация: -1

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от kiki »

gadabout написа:н третокласници пишат Ранбо Силек и Донки Хот...
смея да твърдя, че просто не сте ги разбрали децата!
ето например първото иска да покаже, че е гледало филмите за Рамбо и е схванало посланието им, моля да се чете - Рамбо е силен
а второто демонстрира познанията си по английски, в превод - Горещо магаре :mrgreen:

Сентинел, не съм съгласна, че книгата и филма носят едно и също послание. Една и съща история - да, но не и посланието. Дори режисьорите понякога /напоследък все по-често/ променят факти от книгата, за да представят своето послание. Ако аз харесам някой филм, правен по книга, веднага търся книгата, за да я прочета и ако харесам някоя книга и направят филм по нея, предпочитам да не го гледам, защото в повечето случаи ме разочарова много.
gadabout
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1050
Регистриран: пон юли 16, 2007 23:27
Репутация: 131
пол: Мъж
Местоположение: Townsville
Контакти:

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от gadabout »

kiki написа:
gadabout написа:н третокласници пишат Ранбо Силек и Донки Хот...
смея да твърдя, че просто не сте ги разбрали децата!
ето например първото иска да покаже, че е гледало филмите за Рамбо и е схванало посланието им, моля да се чете - Рамбо е силен
а второто демонстрира познанията си по английски, в превод - Горещо магаре :mrgreen:
.
:toothy10:
Потребителски аватар
Rebba
Академик
Академик
Мнения: 7119
Регистриран: чет авг 09, 2007 19:00
Репутация: 151
пол: Жена
Контакти:

Re: Ще изяде ли мишката книжката?

Мнение от Rebba »

kiki написа:
gadabout написа:н третокласници пишат Ранбо Силек и Донки Хот...

ето например първото иска да покаже, че е гледало филмите за Рамбо и е схванало посланието им, моля да се чете - Рамбо е силен
а второто демонстрира познанията си по английски, в превод - Горещо магаре :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Милиони хора желаят безсмъртие,а не знаят какво да правят в дъждовния неделен ден.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Книги”