Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Книжен спам

Литературен рай за библиофили.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11074
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Книжен спам

Мнение от Валсо »

Fernando Sucre написа:
пон мар 06, 2023 20:56
бат-начо написа:
съб фев 25, 2023 13:25
Никога няма да направят хубав филм по книгата. В главата ми е моя филм, всеки път като я чета филма се променя малко, в твоята - той е съвсем различен, на някой друг - нищо общо с нашите.
Ако не беше „никога“ щях да съм милион процента съгласен. Статистически обаче си прав. И за усещането също.
Казват, че Форест Гъмп е по-добър на филма и съм склонен да им вярвам. Разбира се, той не е фантастика, но такива случаи са изклчително редки и без друго.
Има един роман на Ал. Дюма, по който никой никога не е правил хубав филм (или минисериал). Нито американците, нито самите французи. Френският минисериал най-много се доближава до книгата, но са изпуснати ключови моменти. Е, за сметка на това пък останалото са го направили интересно и се изглежда "на един дъх", дето се вика: "Le Comte De Monte Cristo" с Жерар Депардийо. Познайте в кой бананов тракер го има. Дали все още има сийдъри не знам, но ако има, теглете. Това е най-близкото до оригиналния роман, което някога ще видите.
Прочетено: 76 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Книжен спам

Мнение от Mozo »

Е, филмът е уникален - и в двете си версии :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11074
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Книжен спам

Мнение от Валсо »

Американската версия е мега тъпа! Френският минисериал с Жерар Депардийо е много по-смислен и интересен.
Нова тема Отговори

Върни се в “Книги”