Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Акция "Спаси книга"

Литературен рай за библиофили.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
kim75
Академик
Академик
Мнения: 7249
Регистриран: чет май 08, 2008 01:35
Репутация: 7715
пол: Жена
Местоположение: Тенерифе

Акция "Спаси книга"

Мнение от kim75 »

Николай и Валентина Падалски се захващат с мисията да спасяват книги и всякакви други вещи като детски дрешки и играчки, грамофонни плочи и др. Вместо да бъдат захвърлени на боклука, семейството ги разпраща по всички краища на България и ги дарява на хора, които истински се нуждаят от тях. Вече година и половина двамата упорито продължават да раздават и да радват хората. За своята дейност и различните кампании ни разказва Николай Падалски.

Кога и как се зароди идеята за тази инициатива?
Идеята се зароди преди около година и половина. Мои познати заминаха за чужбина и ми оставиха кашони с книги. Тяхното желание беше да им намерим нов дом. Аз публикувах снимки на книгите във фейсбук и интересът беше много голям. За мен реакцията на хората беше сигнал, че това е обещаваща инициатива за в бъдеще. Създадох фейсбук страница, нареченa акция „Спаси книга“, която в момента има около 13 хиляди последователи. Така започнах да получавам пратки от цяла България или просто пътувах и събирах книги от хора, които иначе щяха да ги изхвърлят. Това се оказа тройна радост – както за даващите и получаващите, така и за мен и съпругата ми. За година и половина сме изпратили над 15 хиляди пратки – по 1000 пратки на месец. Средно в пратка има по 5-6 книги, което прави около 80-90 хиляди изпратени заглавия, на които сме дали втори живот.

https://www.spisanie8.bg/%D0%B8%D0%BD%D ... D1%82.html
Прочетено: 198 пъти
Изображение
This is not the end,my only friend!I hope I´ll see you again!!!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Книги”