Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Покупка на eBook четец

Литературен рай за библиофили.
Потребителски аватар
yogle
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2226
Регистриран: чет мар 24, 2016 13:35
Репутация: 22907
пол: Мъж

Покупка на eBook четец

Мнение от yogle »

Не знам дали темата е за раздел книги, но не можах да намеря подходящ раздел.

Решил съм да се сдобия с такава книга и се чудя дали има смисъл. Чета много, предимно от телефона или таблета. Но напоследък усещам че очите след дълго четене започват да парят. Ако някой има такова устройство да сподели как е четенето с него и евентуално да препоръча модел (без Kindle). И какво от характеристиките да гледам за по-добро четене?
Прочетено: 3969 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Покупка на eBook четец

Мнение от Mozo »

За съжаление не мога да бъда полезен, защото продължавам да си чета на телефона и съм малко скептичен към онези устройства :)
Изображение
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Покупка на eBook четец

Мнение от Inferlin »

Минал съм по този дъълъг път и съм чел МНОГО от времето когато нямаше изобщо понятие електронен четец - iPaq Изображение, после телефон, таблет и вече с което трябва да се чете - истинска електронна книга без ограничения - PockeBook и мога да опиша МНОГО за модели (поддръжка) кое и какво е добре да се модифицира, преимущества и недостатъци на режими и програми и изобщо до кои лични изводи съм стигнал и най-вече какви проблеми и да приложа снимки за да може всеки сам да си прецени. Да, всеки си е различен и има различни изисквания, но все пак си мисля че скромния ми опит може да спести излишна загуба на време... Сега за съжаление не мога да чета толкова (и това в началото ме побъркваше), но... пак не е малко.
Та за да съм полезен и да не пиша (отново) километрични постове е важно да се знае много ли се чете или малко и каква обстановка се цели - примерно при пътуване, в метрото или е главно за вкъщи или работата ;)?
Последна промяна от Inferlin на чет ное 24, 2016 13:20, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Покупка на eBook четец

Мнение от MalamiR »

Щом имаш таблет, защо не четеш направо там? :-k
Сваляш си хубава програма за четене на книги и готово.

Иначе, аз освен Kindle, не мога да препоръчам друго... :???: :???: :???:

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Потребителски аватар
yogle
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2226
Регистриран: чет мар 24, 2016 13:35
Репутация: 22907
пол: Мъж

Re: Покупка на eBook четец

Мнение от yogle »

Inferlin написа: главно за вкъщи или работата ;).
понякога чета с часове непрекъснато

Киндле е ограничен от форматите които поддържа. Не ми се занимава с конвертиране :)
Последна промяна от yogle на чет ное 24, 2016 13:20, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Покупка на eBook четец

Мнение от Inferlin »

Без да искам дублирах мнението... :плач:
Последна промяна от Inferlin на чет ное 24, 2016 13:25, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Покупка на eBook четец

Мнение от Inferlin »

Това е възможно най-лошият избор. Kindle са терминали към електронен магазин т.е. оригинално ама за НИЩО не стават. На теория може с конвертане и мъки и така да се използват и изобщо.... дори да ги модифицираш и да им инсталираш CoolReader (и това съм правил на познати) то пак е едно куцо решение защото това е много окастрен вариант на програмата, заради ограниченията на самото устройство. При това стабилността на програмата е доста далеч от перфектното.
А светещите дисплеи това е все едно да гледаш постоянно около 20W лампa която мига заради шим-а и после следва... ъпргрейт и подмяна.... на очите.За съжаление още е невъзможно да се прави. :evil4:

Ако не е спешно вечерта от вкъщи (а и там ми е четеца) ще се разпростра... СЕРИОЗНО по темата, че сега съм на работа. :)
Последна промяна от Inferlin на чет ное 24, 2016 13:29, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
yogle
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2226
Регистриран: чет мар 24, 2016 13:35
Репутация: 22907
пол: Мъж

Re: Покупка на eBook четец

Мнение от yogle »

Inferlin написа: А да се чете много от светещи дисплеи това е аналог да гледаш постоянно около 20W лампa която мига заради шим-а и после следва... ъпргрейт и подмяна.... на очите. За съжаление още е невъзможно да се прави. :evil4:
И аз това си мисля. Заслужава ли си инвестицията в скъп четец, или може и обикновен покет при положение , че ще се използва само за четене.
Не спешно и довечера може. Все пак черния петък е утре.
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Покупка на eBook четец

Мнение от Inferlin »

Имам над 3 профила на покета, таблета и др. в зависимост от типа и силата на светлината, че дори оттенъка на е фона и буквите е определен и всички тези промени са... изживяни в практиката. И въпреки това съм се докарвал зле от четене и като казвам/пиша зле, означава наистина ЗЛЕ... :)
eInk екрана е ОГРОМНА разлика - така мога над 3 пъти (не смея да кажа истинското точно число :) ) повече да чета, без проблеми. Но и там има доста особености в екраните, възможностите им и настройките.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Покупка на eBook четец

Мнение от Mozo »

Моят телефон е без ШИМ, за разлика от скапаните прехвалени Нокии на времето и нямам абсолютно никакви проблеми. Чета от около 10 години на предишния и на сегашния ми телефон.
Изображение
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Покупка на eBook четец

Мнение от Inferlin »

При телефоните технически просто няма как да... няма, без значение какви хубави неща пишат. Изобщо да четеш вгледан в аналог на 10W лампа и въпросът само е не дали, а кога, особено ако 4 часа се смята, за нормално четене на ден. :evil4:
Аз лично съм проверил какво ли не като телефони, таблети (вземах на заем за седмица какво ли не) и съм си доказвал за себе си очевидното (при това бавно и мъчително :)) че с eInk дисплей, който работи само с отразена светлина (дори и тези с подсветка) можеш спокойно да си правиш такива рекорди... Просто защото текстурата, типа и силата на светлината е същата като на добра хартия. Но и там не трябва да се злоупотребява... макар че може с една промяна в настройките (CoolReader го може), да се постигне дори повече... :)
Правил съм си експерименти с аналогичен тур с четене на целулозни книги и съм сравнявал. :)
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Покупка на eBook четец

Мнение от Mozo »

Мне, няма:



Аз съм с W995, там работата е същата :thumbright:
Изображение
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Покупка на eBook четец

Мнение от Inferlin »

Стига, това е несериозно. :lol: А и на видеото се вижда че не хваща уж ШИМ при максимално намаляне на яркостта само... заради датчика, че просто не е чувствителен. Хайде няма нужда - и аз имам осцилоскоп. :toothy10:
И аз четох от iPaq (който е почти ДВА пъти по-голям от тези часовници), просто защото нямаше нещо по-добро и от това си докарах такава мигрена. Отделно да се блещиш с тази нещастна подсветка... и още по-нещастен дисплей (използвам и подобен телефон, дори по-стар) е, след известно време ще се разбере ако се чете повечко - изобщо няма нужда да убеждавам, нито ще ми е приятно да казвам/пиша - "нали ти казах"... :twisted:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Покупка на eBook четец

Мнение от Mozo »

На W995 дисплеят е тройно по-голям :p И не намалява докрай, защото не е чувствителен датчикът, а защото ШИМ се проявява най-вече тогава.
Изображение
Потребителски аватар
cprog
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1418
Регистриран: нед юли 19, 2015 08:19
Репутация: 12926
пол: Мъж

Re: Покупка на eBook четец

Мнение от cprog »

Аз имам PocketBook 613.
Удобен екран. 6 инча. И не е такъв тесничък като таблетите, а някак си по широк е екрана. Приятно се чете. Жалко, че моя няма подсветка, но пък го взех някога само за 100 лв.Напрактика по месец не го зареждам. Е, вярно не чета с часове. Но е приятен
CPU~Dual core AMD Athlon 64 X2 5200+ (-MCP-) speed~2700 MHz (max) Kernel~4.15.0-33-generic x86_64 Up~1 day Mem~4869.6/7976.7MB HDD~2400.5GB(45.8% used) Procs~313 Client~Shell inxi~2.3.56
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Книги”