Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Сюрреалистичното видео на новата песен на Pink Floyd ‘Louder Than Words’

Всичко за необятния свят на музиката.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Галина Ширлетова
Доктор
Доктор
Мнения: 5051
Регистриран: пон сеп 03, 2012 14:15
Репутация: 7707
пол: Жена
Местоположение: Burgas, Bulgaria

Сюрреалистичното видео на новата песен на Pink Floyd ‘Louder Than Words’

Мнение от Галина Ширлетова »



Режисьорът на клипа По Пауъл е снимал повечето от кадрите край остатъците от Аралско море на границата между Казахстан и Узбекистан. Идеята му да снима там му е хрумнала, когато видял снимки на заседнали кораби в пясъка, където преди е имало вода. “Това е сюрреалистична гледка“- казва Пауъл и допълва- „Това е и шокиращ пример на човешката недалновидност и една от най-лошите природни катастрофи. Реката е пресъхнала до 10 процента от оригиналните си размери, рибната индустрия и корабостроенето са фалирали. ”

Отдалеченото място, където са правени снимките, поставя много препятствия и трудности пред екипа. “До там пътувахме 18 часа“- разказва Пауъл. –„Корабите, които искахме да видим, бяха на два часа път по дъното на пресъхналото древно море. Труднопроходим и неравен участък. Времето беше сурово- валеше сняг и температурата беше около минус 15 градуса със силен вятър. Слънцето се показа за няколко часа и тогава работехме толкова бързо и ефективно, сякаш животът ни зависеше от това. ”

Новият албум на Pink Floyd „The Endless River“ е почти изцяло инструментален. Текст има единствено закриващата композиция “Louder Than Words”- музикален размисъл за 50-годишната сага на групата по текст на съпругата на Дейвид Гилмор – Поли Сампсън. “Нейните думи говорят най-добре за всичко, свързано с групата, особено що се отнася до мен и Рик Райт. Ние, двамата, се изразяваме по-добре с музикален иструмент“- казва Гилмор. „The Endless River” включва материал от звукозаписните сесии за „The Division Bell” (1994 година), който е записан от Гилмор, Ричард Райт (клавишни) и Ник Мейсън (барабани).

“Louder Than Words” ще бъде последната издадена песен на Pink Floyd в цялата им кариера. ”Не виждам, как би могло да бъде по друг начин“- казва Гилмор. “Всичко, което е стойностно от записите ни с Рик Райт е в албума The Endless River. Да се опитаме да направим отново албум, би означавало да предложим малко по-малко качествения музикален материал, който ни е останал. Това не ми върши работа.”

ноември 11, 2014/в новини /от Elena Rozberg
http://intelligent-music.com/bg/гледайт ... идео-на-н/
Прочетено: 233 пъти
Сам си и си жив, а ти се иска още по-силно да усетиш, че живееш, дори и по малко странен начин... с широко отворени очи, но в мъглата...

http://www.youtube.com/watch?v=HyatlLeXwLE

http://vbox7.com/play:3842ac3c3e
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283958
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Сюрреалистичното видео на новата песен на Pink Floyd ‘Louder Than Words’

Мнение от Mozo »

Да се опитаме да направим отново албум, би означавало да предложим малко по-малко качествения музикален материал, който ни е останал. Това не ми върши работа.”
Дам, малко музиканти мислят така, но това е правилното. Аз и затова не тръгвам да мисля парчета, просто няма смисъл :lol: :lol: :lol:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Музика”