Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Новият диск на Николай Иванов премиерно в Картини от една...

Всичко за необятния свят на музиката.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
dark_angel
VIP
VIP
Мнения: 10308
Регистриран: нед ное 02, 2008 14:05
Репутация: 749
пол: Жена

Новият диск на Николай Иванов премиерно в Картини от една...

Мнение от dark_angel »


Новият диск на Николай Иванов премиерно в Картини от една изложба

Изображение
Новият албум на Николай Иванов - "Нежно" ("Tenderly"), ще бъде представен в предаването "Картини от една изложба" по програма "Хоризонт" на БНР довечера.
Водещият Сергей Шишов ще даде ефир на пиесите в деня на официалната поява на проекта.
"Напук на кризата във всякакъв план, следвам собствената си муза и не спирам да композирам, да подреждам като пъзел в сърцето и главата ми теми, а после да обяснявам себе си чрез музиката", съобщи с присъщия си поетичен език за "MySound.bg" вдъхновителят на арт формация ОМ, известен и от проекта "Балкански коне".
“Освен красота в музиката, съществува нежност, вдъхваща живот на сърцето”, твърди мултиинструменталистът, цитирайки Хазрат Инаят Хан. "Така до днес. Сърцето се отваря за цялата красота вътре и вън от нас, а музиката възвисява душата до най-съвършено състояние", смята Иванов.
Именно тази негова позиция е определяща в подготовката и на последния му диск.
„Повечето от композициите в „Нежно” бяха разработени и реализирани като музика към филми. Но тъй като аз невинаги композирам точно за самия филм, просто защото се опитвам да настроя своите сетива към висшите музикални сфери, и всеки ден улавям многобройни музикални вибрации, проявяващи се по различен начин във форми на музикален живот, тези форми предхождат много често проявата си като част от филмово произведение. Композирам всеки ден и всеки миг съм нащрек. Невинаги, за съжаление, съм бил в състояние на такава “будност”, че да уловя “звука”. Понякога прекрасни мелодии отминават и аз ги забравям мигновено. В този проект композициите бяха върнати в изначалната си вибрационна музикална тъкан. Дълго време селектирани, през последната година бяха записани множество тракове, създаващи сложна многопластова звукова фактура, базирана на “мантричното” повторение”, довери авторът.
Композиции и аранжименти - Николай Иванов. Изпълнители: Николай Иванов – пиано, синтезатори, акустични китари, тамбура, перкусии, бата, джембе, гхатам, вокал, Костадин Генчев – кавал, Наталия Попова – цигулка, Марина Великова – фагот и Кремена Христова – чело.
Сред 24-е изпълнения има композиции, посветени на Брайън Ино, Филип Глас и Харолд Бъд.
Предаването за концептуални албуми "Картини от една изложба" е всяка събота след новините от 21.00 ч.
mysound.bg
Прочетено: 44 пъти
  Of all the things I've lost, I miss my mind the most  
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Музика”