Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

„Турандот” на открито

Всичко за необятния свят на музиката.
Нова тема Отговори
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

„Турандот” на открито

Мнение от Kotkata68 »

Изображение
Мегапродукцията „Турандот" от Пучини с участието на български оперни величия, прочули се в цял свят, е една от кулминациите в тазгодишното издание на Летните музикални празници в Бургас.

На сцената на Летния театър феновете на класиката ще имат изключителния шанс да видят един от топтенорите в Европа и солист на Виенската опера Камен Чанев в ролята на Калаф, както и Марияна Цветкова - звезда в Метрополитън опера, която ще изиграе партията на принцеса Турандот.

Постановката е дело на режисьорката Нина Найденова, диригент е маестро Методи Матакиев.

На сцената освен хора, балета и оркестъра на операта, ще излезе и детският хор „Милка Стоева" на Светла Стоева.

Заради големия мащаб на продукцията, операта се поставя изключително рядко. Постановката бе играна веднъж през февруари в залата на операта, утре е второто и последно за сезона изпълнение, каза директорът на Оперно-филхармоничното дружество (ОФД) в Бургас Александър Текелиев.

„Турандот" ще се играе под звездите на 3. 08. (понеделник) от 21.00 часа.

Летните музикални празници се провеждат за втора поредна година в Бургас, но тазгодишното издание на фестивала на класическите изкуства е наситено с повече и по-разнообразни прояви.



Източник: news.bg
Прочетено: 59 пъти

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
drumata
Черногледец Храбър
Черногледец Храбър
Мнения: 7189
Регистриран: пон апр 06, 2009 18:47
Репутация: 3297
пол: Жена
Местоположение: София
Контакти:

Re: „Турандот” на открито

Мнение от drumata »

Ей сега ме хвана яд... Що толкоз късно разбрах и не мога да отида- ще да е грандиозен спектакъл...
Изображение
Изображение

Има мъже, които с красноречието си превъзхождат жените, но нито един мъж не притежава красноречието на женските очи!
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Музика”