Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

''Стоичков'' се разпадна

Всичко за необятния свят на музиката.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

''Стоичков'' се разпадна

Мнение от Mozo »

Изображение
снимка: Георги Димитров, Sportni.bg
Холандската рок банда "Стоичков" се саморазпусна. Музикантите обявиха решението на официалната си уеб-страница. В съобщението се казва:

"Дори ние повече не можем да слушаме боклука, който създаваме. Всъщност ние се разделихме още преди половин година, но забравихме да го съобщим".

Групата беше създадена през 2001 година като първите две години свири без име, а от 2003 година носи името на футболната легенда. Двамата основатели на бандата са Тим (китарист) и Якоб (бас и вокал).

В първите четири години сменят седем барабанисти. През 2005 година правят турне в България, което по техните думи е успешно.

"Благодарим на всички, които са ни гледали дори веднъж. Да пъти повече благодарим на онези, които издържаха шоуто ни докрай. Три пъти повече благодарим на хората, които са идвали повторно на шоуто ни (Знам, че същестуваш, дори знам името ти)", пише още на уебсайта.

Пак там "Стоичков" твърдят, че творят в жанра турборок. Повечето им песни бяха на немски, но има няколко на английски и френски. Самите те се оприличават на "Моторхед", "Кис", "Блек Сабат", и "Айрън Мейдън" преди Брус Дикинсън.

На въпроса "защо са се кръстили Стоичков?" холандците казват:

"Ако трябва да сме честни, не помним защо избрахме точно това име. В един момент мислехме повече за това как да кръстим групата, отколкото да свирим по клубове или да репетираме. Седяхме си в кафето и си мислехме: "Да, това би било хубаво име за групата".

"Съответно на следващия ден никой вече не помнеше какво сме измислили. Докато една сутрин си спомнихме, че сме мислили за Стоичков. И така решихме, най-вече защото звучеше добре на холандски, точно като за рок-банда. И естествено Стоичков е добър футболист - стилът му на игра е агресивен, също като нашата музика".

sportni.bg
Прочетено: 38 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: ''Стоичков'' се разпадна

Мнение от Mozo »

Тия ме разбиха от смях :toothy10: :toothy10: :toothy10: .
Изображение
Потребителски аватар
mirmark
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2969
Регистриран: пон яну 12, 2009 09:24
Репутация: 151
пол: Мъж
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: ''Стоичков'' се разпадна

Мнение от mirmark »

Mozo написа:Тия ме разбиха от смях :toothy10: :toothy10: :toothy10: .
Мен също. Не бях ги чувал дори.....
Нова тема Отговори

Върни се в “Музика”