Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Проблем рутер Тенда

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Проблем рутер Тенда

Мнение от Васил Антонов »

Здравейте значи отварям тая тема като допълнение на темата ми за ГСМ , заради този пус телефон си купих рутер http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-n-t ... EYYCNBBBM/
за да може да има Уай фай ама го купих втора употреба за 10 лв и значи голяма бела си взех вчера го го вързах към Интернет доставчикът , уж работеше както трябва 2-3 часа и изведнъж като изключи от само себе си лампичките по него светят , но няма Интернет връзка рестартирах го няколко пъти компютъра , но не се оправиха нещата даже пак звънях на доставчикът на Интернет но и това не помогна . После след около 2 часа както нямаше след многократното разменяне на гнездата на контакта в които включвах адаптера на рутера най- накрая изведнъж се появи сигнал , обаче след 1 ч. пак изчезна днеска по същия начин и накая ми писна разбрах че рутера е скапан обадих се в Интернет доставчикът и казах да ми върнат старите настройки .
След това говорих с жената от която го купих и поисках да ми върне парите , тя обаче не иска , защото излиза с аргумента че при нея работел отлично демек аз съм о развалил . След като и обясних че не съм такъв идиот да си създавам главоболия и неприятности около напразно вързване и разкачване на рутера , тя ми предложи да направи замяна за друг рутер

http://olx.bg/ad/ruter-netgear-wgr614-v ... 4a5a7ec1c4



Аз първоначално отказах , но при условие че няма да ми върне парите , а този рутер за нищо не става , то по- добре за пробвам другия дали работи , обаче още се колебая дали да го взема защото вече не знам дали пак няма да ме прецакат , иначе си харесах ей тия двата рутера

http://olx.bg/ad/moschen-wi-fi-adapter- ... 5n33Y.html

http://olx.bg/ad/promo-moschen-usilvate ... 4nXBM.html


Но не знам дали наистина осигуряват безжичен Интернет на такова голямо разстояние както пише , за това дайте съвет как да постъпя
Прочетено: 1147 пъти
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем рутер Тенда

Мнение от Mozo »

И двете не са рутери, а за Wi-Fi антени. Вземай един TP-Link 841 за около 32-33 лева и ще си спокоен, че ще работи :thumbright:
Изображение
Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Re: Проблем рутер Тенда

Мнение от Васил Антонов »

Е каква е разликата между рутер и антена с уай фай антена не може ли да да се ползва за стационарни компютри ,
, а това че прихваща сигнал от 4 километра вярно ли е ?
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Проблем рутер Тенда

Мнение от Tsurugi »

"крадец на безжичен интернет"- първо това нещо е незаконно, второ не работи, трето не е рутер!
Този рутер, коѝто си закупил наѝ-вероятно е бил "модван" неуспешно с DD-WRT или Open Wrt, и е отишъл на кино или просто си е боклук, а тези които искаш да закупиш са гола вода.Избираѝ от установени и доказани във времето марки, ето две:
TP-Link
-----------------------------
TP-Link TL-WR740N/наѝ-безпроблемният и евтин рутер, там където работя имаме 45 бр., ползват се вече 3-та година, струва от 28-35лв.
Изображение
Ланком България
-----------------------------
SeaMax SA-WR915ND Wireless-N Router/произведен от една от наѝ-големите български фирми, за мрежово оборудване и периферия, струва от 55-65лв.
Изображение
Или се мяташ, на това, също много добро:
Mozo написа:И двете не са рутери, а за Wi-Fi антени. Вземай един TP-Link 841 за около 32-33 лева и ще си спокоен, че ще работи :thumbright:
:) :thumbright:

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20591
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112147
пол: Мъж

Re: Проблем рутер Тенда

Мнение от Montoya »

Ей това 740N е страшно куче, в службата сме направили мрежа от 4 рутера ударени от гръмотевици с изгорели лан портове, на тях се качват по двайсетина компютъра заедно понякога, тегли се торенти, фейсбук, кучетата си бачкат
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Проблем рутер Тенда

Мнение от Tsurugi »

Montoya написа:Ей това 740N е страшно куче, в службата сме направили мрежа от 4 рутера ударени от гръмотевици с изгорели лан портове, на тях се качват по двайсетина компютъра заедно понякога, тегли се торенти, фейсбук, кучетата си бачкат
Абсолютно работно добиче, носи на всичко! :съгласен: Вкъщи ползвам същия, с изключен радио сигнал, през мрежови кабел. ;)

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Васил Антонов
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: ср фев 25, 2015 12:53
Репутация: 328
пол: Мъж

Re: Проблем рутер Тенда

Мнение от Васил Антонов »

Ясно разбрах , но защо да е незаконен нали Уай файят е безплатен в новите автобуси от градския транспорт си го ползват и никой не плаща допълнително :?:
Човек е мярката за всички неща.
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Проблем рутер Тенда

Мнение от Tsurugi »

Васил Антонов написа:Ясно разбрах , но защо да е незаконен нали Уай файят е безплатен в новите автобуси от градския транспорт си го ползват и никой не плаща допълнително :?:
Цитати - "за прихващане и разкодиране на безжични WiFi" * "Заключените мрежи / под WEP и WPA-2 кодирания /могат да бъдат отключени със диска , който е в комплект с устройството."
=======================================================================================================
Използването на подобни съоръжения, и съпътстващият ги декриптиращ софтуеър, с цел разбиването на частни безжични мрежи е подсъдно и се преследва и наказва от закона. :!: :!: :!: Освен това, са пълни боклуци.Ако искаш, увеличен обхват за да хващаш свободни точки за достъп до мрежата, си купи панелна антена 2.4GHz с линейна поляризация с усилвател от 9dBi/22лв./ или параболична "grid" антена 2.4GHz, с усилвател от 24dBi тип point-to-point или point-to-multipoint/тази е в пъти по-добра-99лв./, тези антени работят ефективно до няколко км./4-5км./, има и такива 5 GHz[честота 5150-5900 MHz] с усилвател от 28 dBi които работят ефективно до 10-15км., от тук: http://www.anteni.net/

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20591
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112147
пол: Мъж

Re: Проблем рутер Тенда

Мнение от Montoya »

Тия юсб джиджавки с антените и софтуера за разбиване на уайфай станаха модерни покрай моряците, които по пристанищата се мъчат да разбиват мрежи които хванат с антена с по голям обхват. Аз обаче ми попадна едно такова преди доста време заедно с диска със софтуера, което си е една програмка стартирана от диска, за 2 часа успя да ми разбие паролата с 8 еднакви числа, добавих девето различно число в паролата, по едно време сметката показваше 36-7 часа евентуално, ако добавя и букви или я направя смесена букви и цифри 8 знака сметките за приключване, не се виждаше числото на часовете до края, 9-10 знака бяха сигурно. Пълен боклук, а и не може по никакъв начин да помогне при скрита мрежа и ограничение по мак адрес. Аз моите мрежи поне така си ги държа, хем по добре за рутерчето, че не му се налага криптиране на сигнала, хем за да влезеш трябва 2 по моему непреодолими условия да изпълниш. Чел съм че може и това с мак адреса да се преодолее, но поне аз и хората около мен не могат
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем рутер Тенда

Мнение от Mozo »

Има други начини, които работят повече, но струват майка си и баща си :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20591
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112147
пол: Мъж

Re: Проблем рутер Тенда

Мнение от Montoya »

Има, но смятам, че вече не е нужно или поне на гражданина не му е нужно. Безплатен уайфай има почти навсякъде, мобилния интернет е почти без пари и почти всеки го има.
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Проблем рутер Тенда

Мнение от Tsurugi »

Montoya написа:Тия юсб джиджавки с антените и софтуера за разбиване на уайфай станаха модерни покрай моряците, които по пристанищата се мъчат да разбиват мрежи които хванат с антена с по голям обхват. Аз обаче ми попадна едно такова преди доста време заедно с диска със софтуера, което си е една програмка стартирана от диска, за 2 часа успя да ми разбие паролата с 8 еднакви числа, добавих девето различно число в паролата, по едно време сметката показваше 36-7 часа евентуално, ако добавя и букви или я направя смесена букви и цифри 8 знака сметките за приключване, не се виждаше числото на часовете до края, 9-10 знака бяха сигурно. Пълен боклук, а и не може по никакъв начин да помогне при скрита мрежа и ограничение по мак адрес. Аз моите мрежи поне така си ги държа, хем по добре за рутерчето, че не му се налага криптиране на сигнала, хем за да влезеш трябва 2 по моему непреодолими условия да изпълниш. Чел съм че може и това с мак адреса да се преодолее, но поне аз и хората около мен не могат
Тая работа, с филтрацията по media access control address е пълен бошлаф, само едно нещо ще ти кажа, и то е MAC Spoofing, същото нещо се прилага и за IP address! :!: :toothy10: :!: Паролата не е толкова важно, да е с различни символи/да се разбира, малки-големи/, а да бъде с максималния възможен броѝ символи, колкото е по-дълга, толкова по-добра е защитата. :съгласен: Тук работи принципа, не на математическата, а на геометричната прогресия, тоест ако приемем че за парола от 10 символа, ти трябва 1 седмица, то за парола от 30 символа няма да ти трябват 3 седмици, а цели 3 месеца :shock: :-s :booty: , като естествено има много условности и променливи, влияещи на скоростта по осъществяването на този процес. :) :съгласен:

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20591
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112147
пол: Мъж

Re: Проблем рутер Тенда

Мнение от Montoya »

Да, аз знам, че има МАК спууфинг, но така също знам, че в целия квартал няма толкова умен който да може да го ползва, пък и точно на моя рутер :mrgreen:
Аз веднъж бях забравил да скрия мрежата и да пусна мак филтъра заради един лаптоп който инсталирах и след месец време както си цъкам из мрежата, абе нещо ми се бавят сайтовете, тегава работа, цък в рутера и гледам десетина маймуни непознати се накачили /живея на висока точка в квартала и рутера е на втория етаж/, цък мак филтъра, скрих мрежата и след точно 3 минути един комшия ме вика от двора:
Абе Калине, имаш ли нещо проблеми с интернета, че един филм теглех и ти изчезна интернета :evil4:
Аааа, не знам бе, при мен си има, а и аз не ги разбирам много тия работи :toothy10:
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Tsurugi
VIP
VIP
Мнения: 15458
Регистриран: ср сеп 23, 2015 03:10
Репутация: 123755
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Проблем рутер Тенда

Мнение от Tsurugi »

Montoya написа:Абе Калине, имаш ли нещо проблеми с интернета, че един филм теглех и ти изчезна интернета :evil4:
Трепачка :!: :!: :!: Утепа, сите рибоци направо :toothy10: :toothy10: :toothy10:

OXXXXXXX[{#LINUX&&HACK:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:/:>


剣リナックスをとともに武士

Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283803
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334290
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем рутер Тенда

Мнение от Mozo »

Феноменално :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”