Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Компютъра не се рестартира/заспива правилно

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Потребителски аватар
frankennstein
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 666
Регистриран: съб сеп 01, 2012 20:36
Репутация: 2921
пол: Мъж

Re: Компютъра не се рестартира/заспива правилно

Мнение от frankennstein »

Нем, същото е и с Линукс. Не съм пробвал ако го приспя какво ще стане, но с рестарта положението е същото.
Прочетено: 561 пъти
Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Компютъра не се рестартира/заспива правилно

Мнение от Mozo »

Пробвай по-нова, по-стара верси на BIOS и по възможност с друго захранване. Ако няма промяна ти остава да затриеш всичко и да пробваш пак, но в никакъв случай дане слагаш Win8, щото той буквално превзема компютъра и никога не може да си сигурен къде е той, къде не. Някои хора и в BIOS вече не могат да си влязат заради него, така че е вероятна причина. Дори като буутваш Linux, ти пак го избираш чрез зараден Windows 8. Ужасно е :tard: :tard: :tard:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Компютъра не се рестартира/заспива правилно

Мнение от rado84 »

Къде ги тия хора? Що нито аз, нито приятелите ми имаме проблем с влизането, където и да било по настройките? Уж само при мен нищо не работело, а се оказва, че дори не съм чувал за такава фантастика да не можеш да си влезеш в биоса заради ОС.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Компютъра не се рестартира/заспива правилно

Мнение от Mozo »

Твърде ти е малък кръгозорът, за да имаш някакво наблюдение и поглед върху нещата. Едно е да си виждал три машини, друго триста.
Изображение
Потребителски аватар
FRESKID
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 180
Регистриран: съб авг 01, 2015 23:33
Репутация: 848
пол: Мъж

Re: Компютъра не се рестартира/заспива правилно

Мнение от FRESKID »

rado84 написа:Проверявал ли си настройките в БИОС? Старият ми АсРок имаше настройка за пауър сейвинга, която трябваше да изключа, за да започне да си заспива както трябва.
А за рестартирането нямам никакви идеи.
Ич не барайте сейвинг мода на Асрок , че да не пишеш после компа не се стартира :sad: . При енейбъл на сейвинга се задават някакви странни стойности на напреженията на CPU-то и той не желае да стартира . Дори в биоса няма вече влизане . Трябва ресет от батерията и чак тогава .
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”