Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Флашка при включване иска да се форматира

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
LeoZhekov
Дарител
Дарител
Мнения: 4627
Регистриран: нед дек 27, 2009 15:39
Репутация: 11613
пол: Мъж
Местоположение: Sniper Alley
Контакти:

Флашка при включване иска да се форматира

Мнение от LeoZhekov »

Значи.. при включване на флашка ми изписва съобщение да я форматирам директно и не ми дава достъп до нея. Наскоро я форматирах, защото се наложи да пренасям файл по-голям от 4 ГБ. И преди съм имал такива проблеми с тая флашка, затова я изваждам всеки път с опцията за безопасно премахване. Днеска я слагах на 3 различни компютъра в университета.. нямаше проблем, докато накрая на 4-ти установих, че се е бъгнала при предишното използване. Имам важна информация на флашката. Има ли начин как да я оправя или поне да възстановя информацията?
Прочетено: 4019 пъти
Потребителски аватар
LeoZhekov
Дарител
Дарител
Мнения: 4627
Регистриран: нед дек 27, 2009 15:39
Репутация: 11613
пол: Мъж
Местоположение: Sniper Alley
Контакти:

Re: Флашка при включване иска да се форматира

Мнение от LeoZhekov »

Тука съм отворил в GParted и има опция "Check". Като дам да я изпълни ме предупреждава, че може да има 'LOSS OF DATA'..
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Флашка при включване иска да се форматира

Мнение от Diananet »

За възстановяване на данни:
Icare Data Recovery Software - платена
JetFlash Recovery Tool -> http://www.transcend-info.com/Support/Software-3/
Recuva -> https://www.piriform.com/recuva
My Flash Recovery - платена

След като си възстановиш данните, форматирай флашката с HP USB Disk Storage Format Tool -> http://www.docjelly.com/Blog/content/binary/SP27213.exe
* Линка е към по-старата версия, която на мен повече ми харесва. Новата веднага излиза в гугъл.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
LeoZhekov
Дарител
Дарител
Мнения: 4627
Регистриран: нед дек 27, 2009 15:39
Репутация: 11613
пол: Мъж
Местоположение: Sniper Alley
Контакти:

Re: Флашка при включване иска да се форматира

Мнение от LeoZhekov »

Благодаря. Ще пробвам ей сега като мина на уиндоуса :thumbright:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283743
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334097
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Флашка при включване иска да се форматира

Мнение от Mozo »

Без каквито и да било желания за изпъкване или нещо подобно, първо бих пробвал с EASEUS Data Recovery, великолепна програма :)
Офтопик:
То и за линукс има такива програми :p Ма са по-сложни :mrgreen:
Изображение
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Флашка при включване иска да се форматира

Мнение от Diananet »

Да, с EASEUS Data Recovery съм възстановявал данни от хард диск. Справи се много добре. Тези горните ги предложих защото уж са специализирани за флашки. Не съм ги пробвал, но предположих, че имат някаква особеност или улеснение. Знам ли :)
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283743
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334097
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Флашка при включване иска да се форматира

Мнение от Mozo »

Рекувата ми е слаба ракия нещо, но нали знаеш - според случая. Програми са дадени достатъчно в темата, хваща и пробва с всички. Гледа къде е най-добър резултаът и така. Иска време, няма как. Тези неща не стават за пет минути :)
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Флашка при включване иска да се форматира

Мнение от Montoya »

Още един глас за еасеус, спаси ми задника когато го бях закъсал много, успя да извади всичко от един диска който успя да тръгне и това му беше последния път, положението беше до там стигнало че трябваше първо да изтрия партишъните и после с еасеус да възстановя данните от тях, изключително тегаво положение с оглед на това че диска не ни вълнуваше а само информацията на него.
Макар че можех да си измия ръцете де след като ме излъгаха че е само за преинсталация, а после се оказа че и преди не работел както трябва, бил изпускан......
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283743
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334097
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Флашка при включване иска да се форматира

Мнение от Mozo »

Коректни са били, викаш...
Изображение
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20590
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112137
пол: Мъж

Re: Флашка при включване иска да се форматира

Мнение от Montoya »

Първо ми се държи едно тежко по телефона, много ми е важен компютъра, но ми казаха че ще работи бавно със седмица, инсталирайте ми ХР /такъв имаше инсталиран/ Почвам инсталацията по средата на форматирането взе да изкарва едни съобщения които веднага наведоха на мисълта за лоши сектори, ама вече пакостта станала, нито може да се инсталира нито да се отворят дяловете без формат.
Звъним и на тая, госпожо тоя диск е умрял тотално лоши сектори това онова и ауууу направете всичко възможно ще си платя каквото трябва той преди 2 години един майстор ми каза че този диск си отива :banghead:
Сега ше си плати де, още обмислям сумата която да искам, три дни му отне на еасеуса да сканира и възстанови файловете :evil4:
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283743
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334097
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Флашка при включване иска да се форматира

Мнение от Mozo »

Преди две години ѝ казали, а #-o
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”