Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Въпрос за РАМ

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Нова тема Отговори
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Въпрос за РАМ

Мнение от rado84 »

Един познат току-що ми зададе въпрос, чийто отговор аз не съм сигурен какъв е. Иска да си ъпгрейдва РАМ паметта. Има дъно с 4 слота, като на 2 от тях има Кингстън памет и питането му е дали паметите ще работят, ако 2 плочки са Кингстън, а новите 2 са примерно А-ДАТА? Намерил си е същия тип памет като наличните две плочки, но нито той, нито аз знам дали ако са 2 различни марки, паметите ще работят.
Ще му дам линк към темата да си я наблюдава като гост.
Прочетено: 87 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283774
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334137
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Въпрос за РАМ

Мнение от Mozo »

Ще работят безпроблемно. Ако едните модули са по-бавни, то РС - то ще работи на честотите и латенциите на по-бавните модули. Рядко се случва някои модули да не тръгнат на дадено дъно, но това няма нищо общо с мешането на марките :thumbright:
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Въпрос за РАМ

Мнение от rado84 »

Ясно. Това ще е полезно да го знам за вбъдеще. И двамата ти мерсим за отговора. :усмивка1:
Потребителски аватар
MalamiR
Металист
Металист
Мнения: 21081
Регистриран: нед мар 15, 2009 17:28
Репутация: 11019
пол: Мъж
Местоположение: София

Re: Въпрос за РАМ

Мнение от MalamiR »

Mozo написа:Ще работят безпроблемно. Ако едните модули са по-бавни, то РС - то ще работи на честотите и латенциите на по-бавните модули. Рядко се случва някои модули да не тръгнат на дадено дъно, но това няма нищо общо с мешането на марките :thumbright:
Изпревари ме. :evil4: :evil4: :evil4:

Throw me to the wolves and I will return leading the pack!

Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Въпрос за РАМ

Мнение от beggginer »

Пускайте мемтестове, ако се съмнявате в производителността. С едните платки, с другите, разменени и т.н.. Единственият сигурен начин да се убедиш в нещо е проверката.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”