Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Май отивам към нов рутер

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Май отивам към нов рутер

Мнение от Kpuc »

Някой скоро да е проучвал моделите на пазара?
Изискванията ми са да е 1Gb и да има възможност за инсталиране на dd-wrt или tomato firmware.
Прочетено: 2544 пъти
:обичам камината:
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Май отивам към нов рутер

Мнение от rado84 »

Винаги като спомена 1-гигабитов рутер, винаги всички ми казват "Сиско". Ама като му видях цената се прекръстих 3 пъти, макар да съм атеист...
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19062
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36557
пол: Мъж

Re: Май отивам към нов рутер

Мнение от Zeroadhesion »

Аз съм с Cisco E900 и съм доволен. (А не се задоволявам лесно :lol: ) Има и dd-wrt за него. И вече не е толкова скъп. 60-70 лв.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283966
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Май отивам към нов рутер

Мнение от Mozo »

Те са ясни - Микротик, Сиско, но за по непретенциозни потребители може и други, примерно този:

http://shop.sky.bg/index.php?route=prod ... &limit=100
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Май отивам към нов рутер

Мнение от rado84 »

Zeroadhesion написа:Аз съм с Cisco E900 и съм доволен. (А не се задоволявам лесно :lol: ) Има и dd-wrt за него. И вече не е толкова скъп. 60-70 лв.
Ти да не го купуваш bulk от производителя? Цените, които на мен ми предлагаха почваха от 200 лв. нагоре.
Потребителски аватар
шони
Модератор
Модератор
Мнения: 24777
Регистриран: пон окт 12, 2009 01:16
Репутация: 115265
пол: Мъж

Re: Май отивам към нов рутер

Мнение от шони »

Рутерът ми е на три години е от най-бюджетните, взех го за 30 лева TP-LINK, Модел ТL-WR740N.
"Просветеният народ се подчинява, защото така иска; заслепеният от предразсъдъци народ - защото така трябва".
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19062
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36557
пол: Мъж

Re: Май отивам към нов рутер

Мнение от Zeroadhesion »

rado84 написа:
Zeroadhesion написа:Аз съм с Cisco E900 и съм доволен. (А не се задоволявам лесно :lol: ) Има и dd-wrt за него. И вече не е толкова скъп. 60-70 лв.
Ти да не го купуваш bulk от производителя? Цените, които на мен ми предлагаха почваха от 200 лв. нагоре.
Специално за този модел ли?
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Re: Май отивам към нов рутер

Мнение от Kpuc »

Оффф, вече не знам какво става. Моя рутер като го включа много рядко няма интернет. Обикновено има, започна да изключвам и включвам кабела за интернет или захранващия и след някое изключване/включване няма интернет - ако е на автоматично не си взима IP, ако е настроено статично IP пак няма интернет.
Взех друг рутер - за проба. От вчера го днес веднъж ми направи проблем (моя много по-често го прави), което ме навежда на мисълта, че моя рутер си е ОК, а проблема е другаде.

ПП: Микротик не ги бях чувал
:обичам камината:
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19062
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36557
пол: Мъж

Re: Май отивам към нов рутер

Мнение от Zeroadhesion »

Аз един път така две седмици се мъчих да разбера защо на PC-то хем имам интернет, хем понякога спира. Не намирах никаква логика, ръчках Arch-a, дори си сложих още една дистрибуция и след това пробвах и с Windows...и все така. Накрая се оказа от кабела. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283966
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334677
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Май отивам към нов рутер

Мнение от Mozo »

Kpuc написа:Оффф, вече не знам какво става. Моя рутер като го включа много рядко няма интернет. Обикновено има, започна да изключвам и включвам кабела за интернет или захранващия и след някое изключване/включване няма интернет - ако е на автоматично не си взима IP, ако е настроено статично IP пак няма интернет.
Взех друг рутер - за проба. От вчера го днес веднъж ми направи проблем (моя много по-често го прави), което ме навежда на мисълта, че моя рутер си е ОК, а проблема е другаде.

ПП: Микротик не ги бях чувал
Микротик са за професионалисти :mrgreen:

Zeroadhesion написа:Аз един път така две седмици се мъчих да разбера защо на PC-то хем имам интернет, хем понякога спира. Не намирах никаква логика, ръчках Arch-a, дори си сложих още една дистрибуция и след това пробвах и с Windows...и все така. Накрая се оказа от кабела. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Затова си имам три :angel4:

Крис, пробвай наистина кабела.
Изображение
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Re: Май отивам към нов рутер

Мнение от Kpuc »

Пробвах го вече. Имам връзка на 5 метра от рутера и онзи ден пробвах с друг кабел, от нея до рутера. От връзката към стълба няма как да го пробвам
:обичам камината:
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19062
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36557
пол: Мъж

Re: Май отивам към нов рутер

Мнение от Zeroadhesion »

Kpuc написа:Пробвах го вече. Имам връзка на 5 метра от рутера и онзи ден пробвах с друг кабел, от нея до рутера. От връзката към стълба няма как да го пробвам
Извикай доставчика. Преди да дойде екип, когато спре нета не пипай нищо. :lol:
Те имат специални тестери и ще измерят всички точки и ще направят диагностика от къде е проблема.
Ако си разбират от работата, де....
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Re: Май отивам към нов рутер

Мнение от Kpuc »

Утре ще звънна - то друго не остана
:обичам камината:
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19062
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36557
пол: Мъж

Re: Май отивам към нов рутер

Мнение от Zeroadhesion »

Щом си пробвал и с друг рутер, няма какво да се колебаеш - доставчикът е длъжен да ти осигури поддръжка, независимо къде е проблема.
Потребителски аватар
Inferlin
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2392
Регистриран: ср май 07, 2014 17:27
Репутация: 9139
пол: Мъж

Re: Май отивам към нов рутер

Мнение от Inferlin »

Вярно - лично мнение, но не същества такова нещо като евтин Cisco рутер. Те и скъпите им са такива. Имат определен клас техника, която почти няма аналог, но... май и това е пресилено, защото има Juniper. :) За Linksys поделението им (за което надписа Cisco е пожелание :)) ... много мога да разказвам и все лоши неща. Любопитен съм че на някои изобщо върши работа това... хардуер. Може пък да се е случило. :) По принцип чрез dd-wrt и... ако можеше и да се смени нещо по хардуера и направо си стават... :) Но като цени са веднъж. :evil4:
Скрито съдържание!:
Регистрирайте се или влезте в акаунта си, за да видите съдържанието
Скрито съдържание за нерегистрирани:
Една определена WRT120 серия (доколкото помня) направо я вкарвах в MAC банлистата на един малък интернет доставчик. В София колегите правиха същото. :) Това нещо прегряваше ли, някакви софтуерни проблеми ли имаше... но като поработи един ден и правеше в сегмента си абсолютни ARP бози, дори в началото мислех че е целенасочен ARP Poisoning. А клиента блажено не знае какво става - за него проблема е в интернет. Писахме си писма с представители на фирмата, после с разни които пишат фирмуер... изключвахме uPNP (имаше серии рутери на различни производители с проблем в тази функционалност) и... едно и също като проблем. Да, dd-wrt, ще реши проблема но гаранцията си "отива". В конкурентен интернет доставчик направо инсталираха dd-wrt, без да питат клиента. :evil4:


Ако търсите съвсем, ама СЪВСЕМ различен клас рутер, при това не чак толкова с чудовищна цена, то... MikroTik според мен е само посоката. Могат да правят почти всичко, каквото ви дойде на ум и дори и на мен ми стига като възможности. Вярно има случаи и с кофти хардуер (но е рядкост като цяло) и където съм инсталирал такива (при това и с VPN-и и какви ли не глезотии), не се е налагало да се връщам. Втори недостатък е че трябва да се знае малко по въпроса т.е. не са съвсем лесни за настройка. Някога имаха базов WEB интерфейс с настройка като обикновен рутер, но мисля че окончателно се отказаха от него.

На мен лично рутери не ми вършат работа и нямам (използвам за целта макар и стари сървърчета, като не броя едно безжично просто AP). За тест съм си прекарвал трафика от торент клиент сървърчето през единИзображение... и макар и да не му хареса - издържа. :)
Все пак - само ако не сте се занимавали и не ви се разучава, тогава - горещо... не препоръчвам Mikrotik. :)
Има доста скъпи, макар и класически рутери, но те изобщо не са подходящи за използване в къщи. Не че не може, но просто няма смисъл.


Иначе по темата - и аз смятам че не е виновен рутера (т.е. проблема е в доставчика). Звъни им се и се обяснява се че проблема е аналогичен и с други рутери и... следва техният ход да си заслужат парите. Защото в месечната такса си влиза и поддръжката все пак. :) И изобщо смятам, че по-рано е трябвало да им се звънне. Би трябвало да имат някаква организационна система и да им излезе автоматично че в този сектор има проблеми (най-малкото като им се звънне за проблема) или поне да го запишат за проверка в зависимост от начина им на работа.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”