Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Хардуерни случайни неща

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11074
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
нед ное 26, 2023 01:09
ROG Strix 1080Ti
Колко години изкара с нея?
Прочетено: 19179 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Седем и още нямаше нещо, което да не може да подкара, с изключение на The Last of Us, която си върви нормално, но като стигне до едно клипче и просто забива. С по-стари видео карти също е така, има нещо, което ѝ пречи на тази игра с Linux. С по-ново видео няма никакви ядове.
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11074
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Валсо »

Едно питане напълно сериозно: коя е най-горещата АМД карта до 500 лв? Мисля да си взема една такава за зимата, а лятото да прехвърлям на енвидията. Защото уредът, с кой5се топлим през зимата, е 6 киловата, което ми излиза скъпичко. С някое АМД 350-400 вата, което поддържа 60-70 градуса извън игра ще ми е по-евтино да си отоплявам стаята.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Ти добре ли си? Няма такава карта...
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11074
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
вт ное 28, 2023 17:01
Ти добре ли си? Няма такава карта...
Едно време имаше - с R7 370 си топлех стаята. То нали зат'ва я смених с енвидия през 2015-та - прегря и почна да изкарва артефакти. :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

За хората, които искат да видят как с ретро кутия се използва модерен хардуер. Обърнете внимание на свинската опашка, която държи видео картата, за да не натиска много PCI-E слота надолу и да не му тежи :mrgreen: Иначе картата си идва с планка за опора, но не стига, че картата е 4-слотова, ами и онова заема още два, айде няма нужда :lol: :lol: :lol:

Изображение
Изображение

Третият хард диск трябваше да падне по гръб на пода, че иначе картата удряше в него :evil4: :evil4: :evil4: По дъното са накачулени още 3 NVMe-та, плюс още едно, сложено в преходник PCI-E->M2 :lol:

Иначе отпред всичко е ток, пак си е модерно :lol: :lol: :lol:

Изображение

Кутията никога няма да я сменя, защото ми пасва идеално на/в бюрото :evil3: Температурите са идеални, всичко работи на бургия :headbang: :headbang: :headbang:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19065
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36587
пол: Мъж

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Zeroadhesion »

Волтрон излита, батко :lol: :lol: :lol:
В средата на процесорният охладител не трябва ли да има още един вентилатор?
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Трябва, ама разликата е 2-3 градуса в най-добрия случай и го разкарах много отдавна, така си имам резервна перка. То и тая не е на Noctua, че послушах Роко, ама и тая си изпада в резонанс понякога и започва да вие, когато е на много ниски обороти, а аз винаги ги държа на ниски обороти и компютърът е на практика абсолютно безшумен, не можеш да разбереш, че нещо работи. Е, като започне да вие, което се чува само при определено завъртанена главата, усилваш оборотите от контролера отпред, връщаш ги и се оправя. Добре е, че не става често - 2-3 пъти в седмицата и си го чувам само аз :lol: :lol: :lol:

Ти остави другото, поръчах нови процесор, RAM и дъно и ся като се сетя, че тая топка кабели трябва да я разглобявам и ми призлява :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19065
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36587
пол: Мъж

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Zeroadhesion »

Mozo написа:
вт дек 05, 2023 16:16
Ти остави другото, поръчах нови процесор, RAM и дъно и ся като се сетя, че тая топка кабели трябва да я разглобявам и ми призлява :lol: :lol: :lol:
:lol: Поне ще прегледаш за някой по-оптимален начин за кабелите и места за дисковете, щом ще е всичко наново :thumbright:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Няма, то това е пета ревизия, не става :toothy10: :toothy10: :toothy10: Тази кутия просто не е правена за такива неща. Аз дори махнах клетката за флопи, че беше хваната с нитове, разпробивах, рязах, беше голяма разправия, МНОГО твърда ламарина, заеби... Че иначе и старото видео не се събираше и удряше в нея :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19065
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36587
пол: Мъж

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Zeroadhesion »

Mozo написа:
вт дек 05, 2023 16:16
Трябва, ама разликата е 2-3 градуса в най-добрия случай и го разкарах много отдавна, така си имам резервна перка.
Еми сложи текущият по средата:
1. По-компактно
2. Ще издърпва от първата кула и ще издухва от втората!

В момента само издърпваш от втората кула, първата ти стои на пасивно охлаждане.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Пробвал съм различни варианти, няма абсолютно никаква разлика, честно, а и имай предвид, че вентилаторът духа от първата към втората, не е на пасивно втората, въздух минава и през двете - тегли отвън и вкарва навътре. Иначе още докато бях с 3770 пробвах, аз го имам от много отдавна тоя охладител. А и температурите са повече от добри. А новия звяр така или иначе нищо не може да го охлади, да оптимизирам за 1 градус, смисъл няма. Може пак да сложа допълнителната перка и да гледам какво се случва, със сигурност ще си поиграя малко. Но в нета всички му режат я от волтаж, я от честоти, само и само да не тротва, няма охлаждане тая печка :tard: :tard: :tard: За 13900 и 14900 говорим...
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19065
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36587
пол: Мъж

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Zeroadhesion »

Е хубу, щом няма разлика, поне няма да заема място. Смени го, че така ме дразни :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: Отключи ми OCD-то и на мене :lol:

Едит: А, ти вкарваш от там и правиш S-образни там вихрушки в кутията, ясно :mrgreen: Не съм го пробвал този вариант.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284008
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334817
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Mozo »

Виж, допълних си поста :) Така си духа и на двете и всичко е ток:

Изображение

34 градуса и това е на 500 оборота на вентилатора, дори дъното понякога не го хваща и врещи, че нямало CPU Fan :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Zeroadhesion
       
Мнения: 19065
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 36587
пол: Мъж

Re: Хардуерни случайни неща

Мнение от Zeroadhesion »

А долу белият охладител на хардовете изкарва въздуха, така ли?
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”