Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Един въпрос за захранване или за кабели

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Нова тема Отговори
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Един въпрос за захранване или за кабели

Мнение от rado84 »

Чудех се по какъв друг начин да кръстя темата, но само това ми хрумна.
Когато сложих новата видеокарта се оказа, че тя иска отделен захранващ изход от захранващата кутия (за разлика от предишната, която изглежда дърпаше ток от самия слот на дъното) и за да я подкарам се наложи да изкарам от употреба DVD-ROM-а, което пък пречи да направя нов гоуст имидж с новите драйвери. Та... проблемът е, че за да включа обратно в употреба дисковото устройство не ми стигат захранващи изходи. И питанията ми са две:
1. Съществуват ли захранвания с различен на брой изходни кабели или всички са със стандартен брой кабели? Ако има такива и ако можете дайте линк (за предпочитане до 50 лв.).
2. Ако все пак няма "custom" захранвания като гореописаните, то поне съществуват ли някакви разклоняващи кабели за целта? Трябва ми кабел като този:
Изображение
но да има не 2 изхода, а поне 4.
Прочетено: 234 пъти
harpartun
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 866
Регистриран: пет ное 26, 2010 19:02
Репутация: 324
пол: Мъж

Re: Един въпрос за захранване или за кабели

Мнение от harpartun »

Такива кабели има но зависи с какво ще товариш захранването защото аз сега си взех компютър на който захранването му е 1500 W фортрон и с някакви ненормални параметри колко са ненормални за 3-4 години и трябва да го сменя :)
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Един въпрос за захранване или за кабели

Мнение от beggginer »

harpartun написа:сега си взех компютър на който захранването му е 1500 W фортрон
Защо не си взе фритюрник? Поне с нещо да се облажиш, покрай него.

Радо - те ти решение, но за целта ти трябва интегрирано видео.

Махаш видеокартата, захранваш харда и dvd-то, правиш имидж файла > връщаш видео-картата. :cheers1:

Акъл - точно в моментите, в които ни трябва, никога не успяваме да го намерим.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Един въпрос за захранване или за кабели

Мнение от rado84 »

Вградено видео има, но кой знае защо - не бачка. В БИОС е сложено на Enabled, но въпреки това пак не бачка. :-k А и това, което предлагаш върши работа донякъде, но на мен ми трябва постоянно решение, което да включва двд-то в действие. Захранването няма да го товаря с кой знае какво - просто ми трябва един изход, който да захранва видеокартата и един за двд-то.
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Един въпрос за захранване или за кабели

Мнение от beggginer »

Е как ще бачка, когато има видеокарта в слота.. :lol: Следвай съветите ми по-горе и ще сполучиш. Е, не е нужно да си взимаш фритюрник, разбира се.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Един въпрос за захранване или за кабели

Мнение от rado84 »

beggginer написа:Е как ще бачка, когато има видеокарта в слота.. :lol: Следвай съветите ми по-горе и ще сполучиш. Е, не е нужно да си взимаш фритюрник, разбира се.
:toothy10: :toothy10: Бе аз и това ще си взема по-нататък (че ми се ядат пържени картофели), но чувам, че били все куче-марки, които бачкат 2-3 дни и после излизат в перманентна отпуска. :roll:

Това за картата в слота ми изглежда леко странно. :shock: Защото старият компир също имаше вградено видео и можех да "скачам" от купешката карта на вградената и обратно - без да вадя купешката от слота. Само вадя кабела от купешката карта, слагам го във вградената и тя тръгваше без проблем. :roll: Но... изглежда, че ASUS имат различно виждане от Hewlett Packard по въпроса. :mrgreen:
harpartun
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 866
Регистриран: пет ное 26, 2010 19:02
Репутация: 324
пол: Мъж

Re: Един въпрос за захранване или за кабели

Мнение от harpartun »

Rado купи си един котлон да ти държи кафето топло и охладител за колата или енергийната напитка и започвай game rune
Изображение
Изображение
rado84
VIP
VIP
Мнения: 14566
Регистриран: съб дек 11, 2010 23:39
Репутация: 2490
пол: Мъж

Re: Един въпрос за захранване или за кабели

Мнение от rado84 »

Кафе не пия, а кола нямам. :mrgreen:
harpartun
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 866
Регистриран: пет ное 26, 2010 19:02
Репутация: 324
пол: Мъж

Re: Един въпрос за захранване или за кабели

Мнение от harpartun »

ами започни да пиеш :) толкова е хубаво
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283739
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334077
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Един въпрос за захранване или за кабели

Мнение от Mozo »

Някои дъна детектват автоматично вградената, след като извадиш дискретната, при други могат да се ползват паралелно, според това каква опция е избрана в БИОС. Толкова по този въпрос, това не ни грее. Вземаш си две такива разклонения като онези по-горе, които си показал и си готов. Отделно, че от старо захранване можеш да си отрежеш колкото си искаш молекса и да ги сложиш на новото захранване. В работата ми се налага постоянно и няма абсолютно никакъв проблем, стига да изолираш добре връзките, разбира се. Не ти трябва да поиш. Само оголваш кабелите и ги съединяваш с въртене. Изолирбанда отгоре и си готов. Мен неволята онзи ден ме научи, че може и да не си купува човек преходник молекс към SATA, а сам да си го навърже, стига да има SATA конектора, а при мен дал бог :lol: Връзваш цветово каберите и остава само оранжевия, който не го връзваш никъде. То и на Работи, та пушек се вдига :mrgreen: То и на фабрично направените преходници от молекс към SATA го няма този кабел :thumbright: Така че, вземаш от някое старо захранване два-три молекса, режеш, наставяш и си само ти ;)
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”