Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

настройка на еквалайзер

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Нова тема Отговори
harpartun
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 866
Регистриран: пет ное 26, 2010 19:02
Репутация: 324
пол: Мъж

настройка на еквалайзер

Мнение от harpartun »

Искам да попитам някой дали има информация за настройка на еквалайзери и какви драйвери мога да използвам целта е да се постигне кристален квадро звук разполагам със Студио 2 квадро усиловател 4 45 W тонколони респром ОТМ 1/12 и 10 канален еквалайзер Феникс Э008C .
Изображение
Прочетено: 1491 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: настройка на еквалайзер

Мнение от Mozo »

Студио 2 е разкошен усилвател, но със скапани високи честоти. Обикновено хората ги байпасират и използват софтуерен еквилайзер, но не е болка, ако се оставят. Драйвъри не ти трябват, защото няма как да ги използваш за усилвател или еквилайзер. Относно това как да е настроен, това е строго субективен момент. Лошото е, че колкото повече започнеш да разбираш, толкова по-трудна става настройката :lol: Аз лично обичам малко повече високи, леко намалени три килохерцови честоти и леко усилени ниски, но това са си лични предпочитания, зависещи също адски много от типа слушана музика.
Изображение
harpartun
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 866
Регистриран: пет ное 26, 2010 19:02
Репутация: 324
пол: Мъж

Re: настройка на еквалайзер

Мнение от harpartun »

Говориш за стандартните усилватели Студио2 този е с леко променени компоненти на Philips и тонкоректор от Тechnics както и промяна на Физио филтъра като съм постигнал 75% увеличение на честотите без да има изкривяване на звука слуша се главно класика и рок. Но на скоро си купих еквалайзера и все още ми е непонятно как да го настроя за да получа това което искам затова попитах ако някой има информация.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: настройка на еквалайзер

Мнение от Mozo »

Те по принцип в Студио 2 компонентите са на Филипс, защото схемата е гепена :)

Относно еквилайзера ти обясних вече - няма как някой да ти обясни. Само и единствено ти знаеш какво искаш. Човек трябва и да разбира мъничко от музика, за да се захване да го настройва. Зависи и от озвучителните тела, които ползваш - при двулентови колони усилването или намаляването на средните честоти се отразява по един начин и по коренно различен при трилентовите, поради обясними причини. Започваш да ръчкаш по него и това е :dontknow: Като начало е добре да занулиш всички корекции и да започнеш да ги променяш една по една, за да видиш коя как действа :)
Изображение
harpartun
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 866
Регистриран: пет ное 26, 2010 19:02
Репутация: 324
пол: Мъж

Re: настройка на еквалайзер

Мнение от harpartun »

Точно това и направих и както се вижда, почти доби вид на зададен еквалайзер от Winamp (по точно техно варианта) но започна леко да криви главно това ми беше въпроса, но ще се опитам през деня да настройвам пак защото е малко късничко да усиля Чейковски или Бах :)
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: настройка на еквалайзер

Мнение от Nibelung »

harpartun написа:малко късничко е да усиля Чейковски или Бах :)
Пробвай тогава с "Hail And Kill" :lol:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
harpartun
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 866
Регистриран: пет ное 26, 2010 19:02
Репутация: 324
пол: Мъж

Re: настройка на еквалайзер

Мнение от harpartun »

А няма да ми е за сефте да ме глобяват за силна музика но става вече грубо защото ще събудя малко дете а тогава глобата ще е голяма :) випреки че се кефи на рока
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: настройка на еквалайзер

Мнение от Mozo »

Явно каналите се товарят. То зависи и колко качествен е един еквилайзер. Не напразно има еквилайзери, които струват хиляди :thumbright: Аз бих пробвал да намаля малко ниските честоти, защото гледам, че си ги усилил доста.
Изображение
harpartun
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 866
Регистриран: пет ное 26, 2010 19:02
Репутация: 324
пол: Мъж

Re: настройка на еквалайзер

Мнение от harpartun »

Аамм... кривят тонколоните не усилвателя но да малко ми идват в повечко басите
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: настройка на еквалайзер

Мнение от Mozo »

Изкривява ти се крайният сигнал. Колоните не могат да кривят. Криви ти стъпалото :)
Изображение
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: настройка на еквалайзер

Мнение от Nibelung »

Mozo написа:Колоните не могат да кривят.
Да не са марка "ГЕРБ" ? :lol:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283199
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 332742
Местоположение: Somewhere In Time

Re: настройка на еквалайзер

Мнение от Mozo »

Не, могат да изкарват некоректно честотите, но кривенето идва от претоварен сигнал от крайното стъпало 8-[
Изображение
Нова тема Отговори

Върни се в “Хардуер”