Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Linksys WRT54GL или TP-Link 1043ND или друг?

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Linksys WRT54GL или TP-Link 1043ND или друг?

Мнение от Kpuc »

Рутера освен обикновените настройки трябва да има възможност да приема интернет от безжична мрежа и да го предава по лан кабел.
Първоначално се бях насочил към линксиса - вярно, че е стар, но много добри мнения прочетох за него. Препоръчаха ми обаче ТП-линка, защото бил по-съвременен с по-добри параметри. Само, че не разбрах дали ТП-линка има възможност за това, което ми трябва.
Прочетено: 605 пъти
:обичам камината:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283776
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334190
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Linksys WRT54GL или TP-Link 1043ND или друг?

Мнение от Mozo »

Линксис няма n стандарт на Wireless, а за това, за което ти трябва трябва някой, който го е ползвал да каже. Не вярвам да има проблем, но не съм сигурен.
Изображение
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Re: Linksys WRT54GL или TP-Link 1043ND или друг?

Мнение от Kpuc »

За линксиса съм сигурен, че го има, защото го пише разбираемо в характеристиките. Но за другия не разбрах
А за какво ми е N стандарт?
:обичам камината:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 283776
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334190
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Linksys WRT54GL или TP-Link 1043ND или друг?

Мнение от Mozo »

Ами трансферът е доста по-висок отколкото при b/g стандартите :) .
Изображение
Потребителски аватар
beggginer
Доктор
Доктор
Мнения: 6340
Регистриран: нед апр 13, 2008 18:33
Репутация: 33094
пол: Мъж

Re: Linksys WRT54GL или TP-Link 1043ND или друг?

Мнение от beggginer »

Вариант е да го купиш, да пробваш и да споделиш става ли.
Как да си върнем контрола над Windows 10 Home :violent1:
Изображение
Валсо написа:
съб яну 21, 2023 12:28
Знам какво правя.
Потребителски аватар
Kpuc
Тигърчо
Тигърчо
Мнения: 7894
Регистриран: съб ное 24, 2007 10:20
Репутация: 9617
пол: Мъж

Re: Linksys WRT54GL или TP-Link 1043ND или друг?

Мнение от Kpuc »

beggginer написа:Вариант е да го купиш, да пробваш и да споделиш става ли.
Взех Linksys-a. Говорих с хора, занимаващи се с подобна техника и ми казаха не много добри неща за TP-Link. Пък за този линксис има хиляди изписани мнения.
С оригиналния фирм на линксиса НЕ стана номера. Флашнах го с DD-WRT и в момента кеф ми като повторител, кеф ми като приемник работи. Само имам малко проблем с флаша - в упътването пишеше първо да се качи мини версията после пълната (т.к. този рутер има достатъчно флаш за пълната и що да не се използва напълно?). Качих минито, но при качването на пълната ми дава, че е изгубило връзка. След рефрешване отново си е мини версията
:обичам камината:
netman
Регистриран
Мнения: 2
Регистриран: пон апр 27, 2009 20:37
Репутация: 10
пол: Мъж

Re: Linksys WRT54GL или TP-Link 1043ND или друг?

Мнение от netman »

Така ... относно бате Линко - слагай му един Tomato1.28 + SpeedMod http://touristinparadise.blogspot.com/2 ... oving.html и рутера заспива ... много рекламиран е и Tomato VickTek Mod http://victek.is-a-geek.com/tomato.html , сложил съм го, но нямам време да го тествам понеже се ъпгрейднах с 1043-та с OpenWRT ... малко инат за настройка рутер, но хардуера е в пъти по-мощен от Линко, въпреки клока ... само един недостатък - tx power 20dBm (100mW) max, само с DDWRT (кофти софт) може до 23 (200mW), което е малко в сравнение с Линко, но се компенсира с три такива: http://vavilon.net/shop/product.php?id_product=86 (не е тествано все още) :)
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”