Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Няколко въпроса за принтер и скенер

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11101
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40081
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Няколко въпроса за принтер и скенер

Мнение от Валсо »

Около нас копирните центрове намаляха драстично и все по-често се налага да пътувам до кутка си ленина, за да разпечатам някой документ и като добавим и 3.20 лв за билети, този документ ми излиза златен. Затова реших да си взема принтер и скенер. От много отдавна съм хвърлил око на една принтерна легенда, която до ден днешен се използва - HP LaserJet 4+/4S. Доста е евтина като цена (116 лв), а и всички казват, че и за поддръжка е евтина. Обаче има един проблем: интерфейсът на свързване. В характеристиките му пише "паралелен и сериен порт". Тези термини не ми говорят нищо.

• Този принтер може ли да се закачи за AsRock B85M Pro4 или ще трябва да търся по-нов принтер?
Основната причина да искам този принтер е, че ги няма днешните ограничения, които HP налагат с HP Ink. Другите причини са цената, както и това, че няма програмирано остаряване.

• Вторият проблем са драйвърите. Чувал съм да казват, че HP принтерите имали много добра поддръжка за линукс, но за толкова стар принтер не знам дали има драйвъри. HPLIP няма драйвъри за точно тези модели.

Относно скенера (само скенер): можете ли да препоръчате някое евтино устройство, което да има драйвъри за линукс? Няма нужда да е последна дума на техниката, може и дърто да е, а искам и да е USB, по възможност. Преди години в "Матрицата-4" имаха скенер, за съжаление обаче не му помня марката. Самото устройство беше доста тънко (не като сегашните миниатюрни къщи) с дебелина почти колкото на HP лаптопите от ония години (2004-2005 г.).
Прочетено: 60 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284138
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335223
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Няколко въпроса за принтер и скенер

Мнение от Mozo »

Нямам много голям опит, но всичките 10 принтера, които съм свързвал, бачкат без ядове (е, налага се ръчкане понякога...). Дори мрежово в работата олзваме един Самсунг, всичко баца на шест.
Изображение
Потребителски аватар
elementaryos
Почетен член
Почетен член
Мнения: 2564
Регистриран: пон окт 03, 2016 17:36
Репутация: 15794
пол: Мъж
Местоположение: Банкя

Re: Няколко въпроса за принтер и скенер

Мнение от elementaryos »

@Валсо подкарването на принтери и скенери под линукс обикновенно е елементарно.
Понякога се налага малко "баене" но обикновенно се получават нещата.
Аз използвам принтер, скенер и копир, чиито последни драйвъри под линукс са от 2008г. Ми върви си.
И то при положение, че използвам драйвъра за дебиан под дженту. Така че опитай.
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”