Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5131
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34787
пол: Мъж

Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от Shaker »

Търся нещо такова като това дърво от AliExpress, но по-качествено:
https://www.aliexpress.com/item/1005006 ... 6172990906

Просто лаптопът ми няма нито слотове за SD карти, нито пък и оптично устройство. Какво ще ми препоръчате?
Прочетено: 601 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284165
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335253
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от Mozo »

Не съм ползвал точно такова All-in-One, но според мен е ок, поне доколкото може да бъде. Всички подобни решения са леко некачествени, така че е въпрос на късмет :)
Изображение
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1008
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10390
пол: Мъж

Re: Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Shaker написа:
пет яну 19, 2024 11:29
Търся нещо такова като това дърво от AliExpress, но по-качествено:
https://www.aliexpress.com/item/1005006 ... 6172990906

Просто лаптопът ми няма нито слотове за SD карти, нито пък и оптично устройство. Какво ще ми препоръчате?
Единственото сигурно на това показаното от Али-то е, че е в черен цвят :lol:
Като хардуер може единствено да се гадае за качеството на оптиката му и колко ще издържи преди лещата да изгуби фокус от употреба. Като параметри е също слабичко - не поддържа DVD+R, DVD+RW, DVD-DL.

Вземи си нещо качествено и от БГ. При това с гаранция. А и като за последно за тази технология. O:)
Давам само примерно как би трябвало да изглеждат нещата като параметри:
https://ardes.bg/product/hitachi-gpm1nb ... b10-322191
https://www.jmt.bg/transcend-ts8xdvds-k-pid9270
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284165
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335253
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от Mozo »

Нещо ти убягва идеята - той не търси просто оптично устройства, а още куп екстри към него.
Изображение
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1008
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10390
пол: Мъж

Re: Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Е ми тогава ще намери ... дърво. :toothy10:
Аз го разбирах че си търси преди всичко DVD записвачка от предположението, че има шишове с DVD-та, които няма как да чете/пише. Колкото за записвачка за SD карти е безсмислено - доста се продават с USB адаптери вече, а и разнообразието от форматите рязко намаля спрямо преди - 95% сега са или SD или uSD формати.
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284165
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335253
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от Mozo »

Така де, както вече казах - принципно подобни решения са си куци :)
Изображение
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5131
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34787
пол: Мъж

Re: Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от Shaker »

Много благодаря!
Ще помисля вариантите с USB SD card хъб и отделно оптично у-во. Няма да да го бъде с някоя куче марка от Али-то.
Потребителски аватар
Fernando Sucre
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1099
Регистриран: нед юли 01, 2018 19:56
Репутация: 10671
пол: Мъж

Re: Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от Fernando Sucre »

Shaker написа:
пет яну 19, 2024 14:10
Много благодаря!
Ще помисля вариантите с USB SD card хъб и отделно оптично у-во. Няма да да го бъде с някоя куче марка от Али-то.
Освен това, ако искаш да е свястнa DVD/BR записвачка - избери да е голяма, като за компютър. Пълната височина, иначе пак ще е „куча марка“.
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284165
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335253
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от Mozo »

Е, има и малки читави, не всички лаптопи навремето бяха с калпави :p
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11112
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40111
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от Валсо »

Fernando Sucre написа:
пет яну 19, 2024 17:12
Освен това, ако искаш да е свястнa DVD/BR записвачка - избери да е голяма, като за компютър. Пълната височина, иначе пак ще е „куча марка“.
Само да гледа да не е АСУС, това е най-голямото дръво в компютърния хардуер. :lol: Даже и А-ДАТА не са такова дръво, каквото е:

Изображение
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1008
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10390
пол: Мъж

Re: Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Валсо написа:
пет яну 19, 2024 19:27
Само да гледа да не е АСУС, това е най-голямото дръво в компютърния хардуер. :lol: Даже и А-ДАТА не са такова дръво, каквото е:
Защо имаш такова лошо впечатление от Асус? За мен Асус хардуерът е един от най-добрите и иновативни в света, поне в лаптопи, смартфони и рутери. Китайските фирми се скъсват да ги шпионират и брутално копират, най-вече Xiaomi, пък и Huawei също, наред с десетки други китайски гаражни марки.
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5131
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34787
пол: Мъж

Re: Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от Shaker »

Валсо написа:
пет яну 19, 2024 19:27
Само да гледа да не е АСУС, това е най-голямото дръво в компютърния хардуер. :lol: Даже и А-ДАТА не са такова дръво...
Със сигурност АСУС и А-ДАТА са по-добри от тези в Али-то :lol:
На мен ми трябва основно за четене на мои стари дискове и чат-пат да запиша някой аудиодиск с високо качество за колата.
Иначе днес си поръчах USB донгълче за SD карти, което е с невероятната цена от 2.40 лв. от Алито. Ще го видим :lol:
Mozo написа:
пет яну 19, 2024 17:13
Е, има и малки читави, не всички лаптопи навремето бяха с калпави :p
Да, старият лаптоп е с оптично устройство Matsushita (компанията майка на Panasonic). Направо е бетон :headbang:
Потребителски аватар
tmp_ZMx2fK6aL4
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1008
Регистриран: пон фев 21, 2022 15:29
Репутация: 10390
пол: Мъж

Re: Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от tmp_ZMx2fK6aL4 »

Shaker написа:
пет яну 19, 2024 20:08
На мен ми трябва основно за четене на мои стари дискове и чат-пат да запиша някой аудиодиск с високо качество за колата.
Отдавна не записвам дискове за колата, но ми бяха безценен коректив когато го правех:
Ако музиката от CD-то почне да прескача по родните ни пътища с дупки, значи шофирам с несъобразена скорост .:toothy10:
Hardware: Windows 11 Incompatible Certified!
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5131
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34787
пол: Мъж

Re: Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от Shaker »

tmp_ZMx2fK6aL4 написа:
пет яну 19, 2024 20:19
Отдавна не записвам дискове за колата, но ми бяха безценен коректив когато го правех:
Ако музиката от CD-то почне да прескача по родните ни пътища с дупки, значи шофирам с несъобразена скорост .:toothy10:
Аз съм със стоковото радио, което поддържа CD, радио, AUX и флашки :lol:
Чат-пат не иска да чете дисковете, ама като рестартирам това радио, то тръгва някак си. Само търкалям един диск на Linkin Park - Hybrid Theory, който е оригинален, но вече ми писнаха песните.
Поне с тази записвачка, ще изпиратствам някой албум и ще си запиша Audio CD :lol:
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11112
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40111
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Съвет за CD/DVD-RW четец/записвачка на USB със слотове за SD карти

Мнение от Валсо »

tmp_ZMx2fK6aL4 написа:
пет яну 19, 2024 20:04
Защо имаш такова лошо впечатление от Асус? За мен Асус хардуерът е един от най-добрите и иновативни в света, поне в лаптопи, смартфони и рутери. Китайските фирми се скъсват да ги шпионират и брутално копират, най-вече Xiaomi, пък и Huawei също, наред с десетки други китайски гаражни марки.
В миналото (преди да билдна сегашния комп, тоест пред 2015-та, когато още бях бозаджия) колко хардуер на Анус съм сменил просто ти е бедна фантазията. Вечно нещо дефектно имат, вечно нещо спира да работи. Най-често сдаваха багажа кондензатори по дъното, в два от случаите звуковата карта си отиде за няколко месеца, докато дъната бяха още в гаранция. Имах и две видеокарти с АМД чип, които бяха произведени от Анус. И двете гушнаха букета една след друга за 2 години. За последните 2 години смених 3 блурей записвачки на Анус - запишат 10-20 блурей диска, след което чипът в тях сдава багажа и трябва да купуваш нова или да чакаш 2 месеца ти я сменят гаранционно. Лошото е, че всяка следваща, която внесат е също толкова недъгава. Миналата година ми писна от тия дървета и вместо гаранционна замяна, просто доплатих още 20 лв за записвачка на LG и работи без грешка, 55 блурея ги записах без проблем и продължавам, няма признаци на деградация на чипа. В миналото пък, когато още използвах DVD-та, за 9 години само два пъти съм си купил записвачка на LG, защото си работят. Втората още е тук някъде из кашоните, опакована и прибрана за резерва, но работи. А е произведена 2011-та...

При видеокартите с АМД чип картите на Сапфир са изкарвали най-дълго, с една дори изкарах 5 години и когато я продадох още работеше. Дъното, което имам в момента го купих в края на 2015-та - AsRock. Да, дъщерна компания е на Анус, но разликата в качеството е огромна. До ден днешен работи като ново.

И затова, когато стане въпрос за хардуер, купувам съответно видеокарти на Сапфир (АМД) и на Палит (енвидия), електроника (не само записвачки, електроуреди също) на LG и дъна на AsRock. За AsRock има и още 2 причини да ги предпочитам:
- повечето им дъна, да не кажа всичките, са с по 4 слота за РАМ, което прави ъпгрейдването на паметта по-лесно
- имат два слота за видеокарта (единият резерва, ако другият се прецака). Повечето дъна на Анус имат само по един слот.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”