Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

i7-4770 & AMD видео - хипотетично

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11146
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40333
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

i7-4770 & AMD видео - хипотетично

Мнение от Валсо »

Мислех да пиша лично на Зеро да го питам, но после реших, че много глави мислят по-добре от една, така че тема май е най-добре. Мисля си, че това, което ще питам, някои форумци го разбират по-добре от мен.
В нета пише, че ако някой ден реша да мина на АМД видеокарта (не съм се засилил да сменям, но хипотетично - не вреди да знам с какво разполагам и какво има на пазара за него), няма да има нужда да сменям дъно и процесор, защото при i7-4770 и карти от RX 5700 XT до RX 6650 XT ботълнекването е по-малко от 5%, което прави тези серии perfect match за i7-4770. Та, питането ми е: има ли нещо вярно в това?

Моля за обективни и безпристрàстни мнения!

П.С. Мненията на Роко НЕ СА безпристрàстни. :lol:
Прочетено: 117 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: i7-4770 & AMD видео - хипотетично

Мнение от Mozo »

При всички положения AMD е по-добре, защото се представят много по-добре под Linux. Например 7900XTX мачка 4090, при това с доста в някои игри. При Windows обаче не е така :lol: :lol: :lol:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11146
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40333
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: i7-4770 & AMD видео - хипотетично

Мнение от Валсо »

Mozo написа:
пет мар 03, 2023 17:05
При всички положения AMD е по-добре, защото се представят много по-добре под Linux. Например 7900XTX мачка 4090, при това с доста в някои игри. При Windows обаче не е така :lol: :lol: :lol:
Въпросът беше дали това твърдение от нета "карти от RX 5700 XT до RX 6650 XT ботълнекването е по-малко от 5%, което прави тези серии perfect match за i7-4770" е вярно или не е?
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284429
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335864
Местоположение: Somewhere In Time

Re: i7-4770 & AMD видео - хипотетично

Мнение от Mozo »

Няма откъде да знам аз, написал съм това, което знам :)
Изображение
Nikola_
Пристрастéн
Пристрастéн
Мнения: 945
Регистриран: вт яну 16, 2018 12:16
Репутация: 7445
пол: Мъж

Re: i7-4770 & AMD видео - хипотетично

Мнение от Nikola_ »

Впроса е комплекаен и има променливи, например:
Колкото по-висока е резолюцията толкова повече се натоварва видеокартата за сметка на процесора.
Също зависи какви ще са игрите които ще играеш. Ако са процесорно зависими ботълнекването ще е по-глямо и обратното.
Аз подозирам, че този процесор ботълнеква и сегашната ти карта. Моя съвет е да си вземеш видеокарта с мисъл за бъдещето без да мислиш за ботълнекване. Така един ден когато си купиш съвременен процесор картата ще се отпуши.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”