Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

ЛАН картата не се събужда сама след приспиване на компа

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11112
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40111
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

ЛАН картата не се събужда сама след приспиване на компа

Мнение от Валсо »

Това от вчера започна да се случва - като приспя компа и после го събудя, ЛАН картата си остава заспала и съответно компютърът не открива интернет връзка. Единственият начин да я събудя е извадя кабела от нея и пак да ѝ го вкарам.
Кърнълът не е мърдал като версия от поне 5 дни насам, така че няма как да е от него. Обаче нямам идея какво контролира състоянието на ЛАН картата, за да го тествам и може би даунгрейдна, така че вие ако имате идеи - давайте ги.
Прочетено: 81 пъти
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284165
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 335253
Местоположение: Somewhere In Time

Re: ЛАН картата не се събужда сама след приспиване на компа

Мнение от Mozo »

Аз първо бих пробвал LTS ядро.
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11112
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40111
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: ЛАН картата не се събужда сама след приспиване на компа

Мнение от Валсо »

Ми сега заредих ЛТС ядрото и ще видим утре сутринта как ще е, когато го събудя. 6.0.2 ядрото го имам от 8-9 дни вече (на 15-16 Октомври дойде при мен) и до оня ден включително го нямаше този проблем и затова си мисля, че е от нещо друго. От нетуърк мениджъра едва ли е, защото той управлява само сървиса за интернета, не самата лан карта.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”