Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Андроид телевизор Филипс, може би проблем в дистанционното

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Нова тема Отговори
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Андроид телевизор Филипс, може би проблем в дистанционното

Мнение от Montoya »

Здравейте, дори не знам как правилно да си формулирам въпроса та евентуално нещо в гугъл да открия по въпроса.
Имам един андроид телевизор Philips 58PUS8536/12, инсталирал съм си няколко приложения за телевизия на него до които имам достъп и НВО макс. Всичко си работи безпроблемно, обаче понякога, не се получава всеки път, да кажем в 10-15% от случаите при намаляване или увеличаване на звука излиза една нула на екрана все едно превключвам каналите на антенния вход. Това не е проблем в EON и InfiniTV приложенията, защото нулата изчезва и друго не се случва, но в Bbox приложението ме връща на Канал 1.
Сега се чудя, дали това е проблем на телевизора или на дистанционното или пък не е проблем. И телевизора и дистанционното са с последните ъпдейти които има за тях. Връщах му и фабричните настройки, инсталирах всичко на ново и въпреки това от време на време го има тоя проблем
Прочетено: 186 пъти
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Андроид телевизор Филипс, може би проблем в дистанционното

Мнение от Montoya »

В друг форум изказаха идеи, че най вероятно проблемът е в дистанционното, за сега мисля другата седмица да си взема едно дистанционно за да си имам резервно така или иначе щото е скъпо и особено като изпълнение, но ако някой има някаква идея по проблема, нека сподели
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284003
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334797
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Андроид телевизор Филипс, може би проблем в дистанционното

Мнение от Mozo »

Да, изключваме софтуерен проблем щом си ресетнал ОС, остава да е дистанционното. Изглежда най-логичната причина, но, естествено, гаранция няма 8-[
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11072
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40011
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Андроид телевизор Филипс, може би проблем в дистанционното

Мнение от Валсо »

Бест френдът е един от разработчиците на портала Infomir и като такъв, редовно оправя всякакви клиентски проблеми. Копи-пейстнах му твоя пост в Телеграм и когато отговори, ще ти кажа какво е казал по твоя случай.

Ей т'ва е Инфомир, ако не знаеш за какво говоря:

Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11072
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40011
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Андроид телевизор Филипс, може би проблем в дистанционното

Мнение от Валсо »

Каза, че е хардуерен проблем с дистанционното, да го отвориш и почистиш платката. Каза, че копчетата не правят добър контакт с платката и затова като натиснеш едно копче, все едно натискаш и друго. В случая - нулата.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Андроид телевизор Филипс, може би проблем в дистанционното

Мнение от Montoya »

Интересно, само че аз не смея още да го отварям, все пак е на няма 6 месеца, по скоро бих купил друго ново дистанционно, тъкмо ще имам и резервно, благодари му от мое име на твоя човек :headbang:
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11072
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40011
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Андроид телевизор Филипс, може би проблем в дистанционното

Мнение от Валсо »

Montoya написа:
нед юни 19, 2022 14:17
Интересно, само че аз не смея още да го отварям, все пак е на няма 6 месеца, по скоро бих купил друго ново дистанционно, тъкмо ще имам и резервно, благодари му от мое име на твоя човек :headbang:
Щом е на 6 месеца, значи още е в гаранция. Носи го на сервиз да си го оправят и почистят. Но иначе да, може да си купиш друго за резерва, защото тия по сервизите обикновено не хващат твоето веднага и минават няколко дни, понякога и месец.
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”