Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Проблем с мишката  [РЕШЕНА]

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11072
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Проблем с мишката

Мнение от Валсо »

Shaker написа:
ср май 25, 2022 06:32
За пръв път ми се случва, да ми се прецака лявото бутонче от кликане
Вземи си Хама и ако имаш късмет да тръгне под линукс, до 2 месеца лявото бутонче така ще се е прецакало, че ти кликаш един път, а то изпълнява двоен и троен клик. :lol: Също и A4Tech евтините мишки до 20 лв., дето са с отделен бутон за double click: 1 клик става равен на троен клик с непредсказуеми резултати. :toothy10: Заради A4Tech си взех мишка на Лоджитек (въпреки, че преди години имах лоши преживявания с тяхна мишка, но сега нямаше какво друго да взема) и засега левият бутон работи. Скролерът ми идва прекалено нежничък и не знам до кога ще изкара, сигурно той първи ще си отиде.
В една Телеграм група преди време ми казаха за някаква легендарна USB мишка на Майкрософт, която няма чупене, но загубих линка за нея, та не мога да се сетя модела. Ще ги питам пак в групата и ще го постна тук да го има:
https://www.computermarket.bg/mishka-mi ... 00002.html
Прочетено: 2533 пъти
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5123
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Проблем с мишката

Мнение от Shaker »

На мен ми трябва хубава Bluetooth мишка. USB мишки ми трябват в краен вариант. Все пак работя на лаптоп и не искам да хвърчат кабеляци и да заемам USB портове. За какво иначе ми е този Bluetooth на лаптопа? За красота? Трябва да мога да свързвам именно такава периферия.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Проблем с мишката

Мнение от Montoya »

Аз съм с hama CANOSA с една батерия и съм много доволен от плъха, удобен е и със само 4 копчета, ляво, дясно, скрол и бутон за промяна на dpi
Вярно, че аз не използвам кой знае колко, но да кажем с моето ползване кара по над 2 месеца една батерия, като не използвам бутона за гасене, когато си заспи сама, тогава. Бутоните са меки и удобни за работа, за 30 кинта толкова. Търсих блутут мишка с вградена батерия, но в него ден не намерих и взех тази
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5123
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Проблем с мишката

Мнение от Shaker »

Montoya написа:
пон май 30, 2022 08:04
Аз съм с hama CANOSA с една батерия и съм много доволен от плъха, удобен е и със само 4 копчета, ляво, дясно, скрол и бутон за промяна на dpi
Вярно, че аз не използвам кой знае колко, но да кажем с моето ползване кара по над 2 месеца една батерия, като не използвам бутона за гасене, когато си заспи сама, тогава. Бутоните са меки и удобни за работа, за 30 кинта толкова. Търсих блутут мишка с вградена батерия, но в него ден не намерих и взех тази
Благодаря, ще имам я имам в предвид. За сега чакам гаранционен ремонт на текущата мишка или да ми дадат нова. Може и да ме отрежат с гаранцията, нищо не се знае :)
Иначе Microsoft Sculpt Comfort Mouse не е лоша. Батериите държат много дълго (6-7 месеца и повече). Има страничен бутон за старт менюто и жестове с плъзгане. Аз си го настроих back и forward. Много ми беше удобна, нищо марката. Като минус мога да отбележа, че не предаваше на ниво ОС нивото на батерията, а единствено имаше светлинна индикация. Също не може да се настройва DPI и беше законтрен на 1000. Е, не съм много сигурен. Предлагаха някакъв инструмент за Windows и сигурно е могло да се настройва от там, ама да не съм луд да мина към Windows, и то заради една тъпа мишка :lol:
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5123
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Проблем с мишката

Мнение от Shaker »

Не ми оправиха мишката гаранционно и ми върнаха парите :shock:
Не мога да повярвам, защото малко над 2 години я използвах и накрая ми върнаха парите. Е, логично не ми върнаха и мишката де :lol:
Ще последвам съвета на @Montoya и ще си взема hama canosa.
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5123
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Проблем с мишката

Мнение от Shaker »

Е, не последвах съвета на @Montoya
Купих си преди месец-два една китайска две в едно мишка (bluetooth и 2.4 GHz USB приемник) - А4Тech fb10c и платих за нея невероятните 25 лв :lol:
https://www.a4tech.com/product.aspx?id=285
Взех я, защото мога да я свържа към две устройства едновременно, батерията е вградена и се зарежда със зарядното на телефона, има бутони за превключване на bluetooth или към USB приемника. Даже има бутон за превключване на DPI :shock:
Моите впечатления са, че е много по-добра от онзи майкрософтски боклук (Microsoft Sculpt Comfort), който беше двойно по-скъп от този евтин китаец :lol:
Единственото тъпо нещо е, че на опаковката пишеше следното - "Работи само на Windows и macOS". Да, ама перфектно и под Linux. Тъпаците, как подвеждат хората само :sick:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284003
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334807
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем с мишката

Мнение от Mozo »

Има доста продукти, на които се споменават само тези две подобия на операционни системи [-( А в най-големия сервиз в София бяха написали, че преинсталират Windows, MacOS и Linus... Преинсталираха горкия човечец...
Изображение
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5123
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Проблем с мишката

Мнение от Shaker »

Mozo написа:
чет сеп 15, 2022 10:28
Има доста продукти, на които се споменават само тези две подобия на операционни системи [-( А в най-големия сервиз в София бяха написали, че преинсталират Windows, MacOS и Linus... Преинсталираха горкия човечец...
Мисля да се избъзикам с тях и да им кажа - "Инсталирайте ми LFS или Gentoo, моля" :lol:
Може и Slackware :lol:
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284003
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334807
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем с мишката

Мнение от Mozo »

И аз си го помислих това между другото :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Изображение
Потребителски аватар
Валсо
Дарител
Дарител
Мнения: 11072
Регистриран: нед мар 03, 2019 20:29
Репутация: 40021
пол: Мъж
Местоположение: /home/$USER
Контакти:

Re: Проблем с мишката

Мнение от Валсо »

Shaker написа:
чет сеп 15, 2022 08:02
Единственото тъпо нещо е, че на опаковката пишеше следното - "Работи само на Windows и macOS". Да, ама перфектно и под Linux. Тъпаците, как подвеждат хората само :sick:
Аз отдавна спрях да чета какво пише на опаковката. Дълги години карах с един и същ модел на А4Тек, защото от многото марки, само тази марка мишка (и клавиатура) работеше и в БИОС/УЕФИ, и в ОС. Докато всичко останало, което пробвах, загасваше в момента, в който ОС спре и в БИОС духаш супата. Все още съм с А4Тек клавиатурата, а мишката я смених с Лоджитек и за разлика от предишния Лоджитек, тази не сдаде багажа след 2 месеца ползване, та да се надяваме, че ще изкара дълго. Лоджитекът също работи в БИОС/УЕФИ. За разлика от скапаната Хама, която в самата ОС не работи, камо ли в БИОС. BFF ми беше подарил една геймърска мишка на Хама за 100 лв., но той откъде можеше да знае, че тия са некадърници... Тогава още бях с dual boot и я пробвах на всички възможни Говна - 7,8, 8.1, а 10-ката тъкмо беше чисто нова и традиционно бъгава. Прехвалената Хама запираше и се телепортираше по екрана, вместо да върви плавно като нормална мишка, а в линукс изобщо не съществуваше. При това с инсталирани драйвъри за нея в Говната. Тръгна нормално единствено в Говно XP, само че игрите, които играя не поддържат XP, така че за к'ъв чеп ми е да работи там... :lol: Отидох в магазина и я върнах, разказах им цялата одисея с тоя боклук и им пожелах да си я ползват със здраве в умрялото XP.
След това в един друг магазин видях A4Tech OP620-D за 9 лв., която ми стана любим модел, с който изкарах малко повече от 6 години, като съм сменил самата мишка само 2 пъти за това време, заради износване на двете копчета (почна да дабъл и трипъл кликва без мое съгласие към средата на третата година от ползването). Обаче този модел спряха да го произвеждат, цената му скочи и стана труден за намиране, така че минах на Лоджитек Б100.
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20597
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112167
пол: Мъж

Re: Проблем с мишката

Мнение от Montoya »

Shaker написа:
чет сеп 15, 2022 08:02
Е, не последвах съвета на @Montoya
Купих си преди месец-два една китайска две в едно мишка (bluetooth и 2.4 GHz USB приемник) - А4Тech fb10c и платих за нея невероятните 25 лв :lol:
https://www.a4tech.com/product.aspx?id=285
Взех я, защото мога да я свържа към две устройства едновременно, батерията е вградена и се зарежда със зарядното на телефона, има бутони за превключване на bluetooth или към USB приемника. Даже има бутон за превключване на DPI :shock:
Моите впечатления са, че е много по-добра от онзи майкрософтски боклук (Microsoft Sculpt Comfort), който беше двойно по-скъп от този евтин китаец :lol:
Единственото тъпо нещо е, че на опаковката пишеше следното - "Работи само на Windows и macOS". Да, ама перфектно и под Linux. Тъпаците, как подвеждат хората само :sick:
Е тя е по яка от моята, аз тогава търсих с вградена батерия, но не намерих, а ми беше спешно, понеже като си наумя нещо то трябва да стане :mrgreen:
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Shaker
Доктор
Доктор
Мнения: 5123
Регистриран: нед дек 06, 2009 20:18
Репутация: 34677
пол: Мъж

Re: Проблем с мишката

Мнение от Shaker »

Полакумих се и си взех втора bluetooth мишка, защото беше на 24-25 лв. от Кауфланд :lol:
Тя е oт друг представител на китайците и се казва Xiaomi Dual Mode Wireless Mouse Silent Edition. Много по-добра е от A4Tech. Изключително е тиха при цъкане на бутоните. Работи с донгъл и Bluetooth.
Най-много ме изкефи тази функция:
Изображение
Вече мога да си гледам батерията с един клик на мишката. Единственото кофти нещо при нея, че трябва да слагаш външни батерии "AAA".
Потребителски аватар
Mozo
Skynet Cyber Unit
Skynet Cyber Unit
Мнения: 284003
Регистриран: пет юни 01, 2007 14:18
Репутация: 334807
Местоположение: Somewhere In Time

Re: Проблем с мишката

Мнение от Mozo »

Яко е, преди 4-5 години инсталирах Linux Mint на един iMac и там също имаше индикатор за батерията на тъпата им мишка, мамка им епълска долна :mrgreen:
Изображение
Нова тема Отговори

  • Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Хардуер”