Здравейте! Вероятно използвате блокиращ рекламите софтуер. В това няма нищо нередно, много хора го правят.

     Но за да помогнете този сайт да съществува и за да имате достъп до цялото съдържание, моля, изключете блокирането на рекламите.

  Ако не знаете как, кликнете тук

Wi-Fi

feed Процесор, дънна платка, видео карта, RAM памет, захранващ блок, твърд диск, компютърна кутия.
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Wi-Fi

Мнение от Mouse »

Nibelung написа:
пет юни 29, 2018 17:46
Нали имаш комшия-компютърджия, той един кабел ли не може да ти пусне ...
Може Ниб, мислила съм го ама направо вече ми е неудобно от тези хора. Нещо да се купи - хайде той, ключ за лампа изгори - пак той, поливна система, на долапа си блокирах ключалката - търча да купува нови панти, да реже, да оправя, завеса зимата да изолирам стълбите .... не мога да изброя за колко неща ми е помагал. Срам ме е вече да го моля, но явно ще се наложи да го попитам кога има време. Защото и време няма. Жена му си седи в къщи, а той с децата, на работа, вечер пак с децата ..... ако са болни да ги гледа ... на болна от рахит клечка за зъби е станал. Ама ще се пресрамя да му звънна сега.
Прочетено: 2433 пъти
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20571
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112007
пол: Мъж

Re: Wi-Fi

Мнение от Montoya »

Значи изчервих се, големи хвалби сте ми ударили тука :oops: Вярно, че умея разни работи, но не съм супер можещ.
Въпрос относно местенето на рутера, тоя кабел дето доставят по него, има ли дължина за да стигне до първия етаж или ще трябва да го вадим от стената и да му търсим нов път през къщата. Не ми е проблем да взема перфоратор, мога да купя кабел и букси, нямам клещи да ги кримпна обаче.
Малко глупости съм написал, то се касае за кабел от модема до рутера, какъвто го пуснеме ние, модемът си остава горе :mrgreen:
Значи ще разчитам на Ачо да има клещи и да ги донесе
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Wi-Fi

Мнение от Mouse »

Кабел, такъв по който търчи нета и телевизията имам доста. Ама ако видите как е прокаран ще се хванете за главата. Влиза в къщата горе над балкона, та в голямата стая. От там по земята, по земята - та до онази ниша където е модема и рутера. За букси не знам, сигурно нямам защото нищо не ми се оформя в главата. Клещи имам ама от обикновените, дето във всяка къща ги има. Явно други ще трябват.
Както и да го описвам, няма да стане ясно дорде се не види. Ще видя ако до тогава ударя шанс съседът да го направи ще отпадне.
Хич не ми се иска да се занимавате с глупости. Идвате на хапване и пийване, не на работа. Така че ще се опитам да се справя някакси.
Ние не те хвалим Монти - ти си си майсторче :thumbright:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Montoya
Модератор
Модератор
Мнения: 20571
Регистриран: съб фев 15, 2014 11:32
Репутация: 112007
пол: Мъж

Re: Wi-Fi

Мнение от Montoya »

Не се притеснявай, в колата имам куфар с около 40 кг инструменти, там си стои PDT_Love_18
AsusVivoBook17
CPU 11th Gen Intel(R) Core(TM) i3-1115G4 [/color]RAM 16000MB DDR4; VC-Intel UHD Graphics G4
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Wi-Fi

Мнение от Diananet »

Кашон с FTP кабел, чантата с инструментите и Боша с бургиите отдавна са запланувани в багажа, макар че силно ме съмнява да се налага преместване на рутера. Ще взема и една безжична USB-мрежова карта за лаптопа. Сега обаче, като гледам тестовете май ще се наложи да взема и моя лаптоп, че да тестваме на място интернет връзката. Май там ще е основния проблем.

* При желание от страна на Мишлето мога да се допитам до колегите за възможни опции за доставка на интернет и евентуално телевизия.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Wi-Fi

Мнение от Mouse »

Diananet написа:
пет юни 29, 2018 21:29
* При желание от страна на Мишлето мога да се допитам до колегите за възможни опции за доставка на интернет и евентуално телевизия.
Желание има - друго няма :???:
Телевизията и нета са единственото, което "престолонаследникът" плаща. Колко пъти го моля да сменим плана, за да имам две програми, които гледам и дори са на по-евтина цена .... ама той .... "Прехвърли си го на твое име и си слагай какъвто искаш план. Аз не мога да се занимавам." Това е :sad: А към момента, докато не си изплатя двата заема, нямам шанс да отделям всеки месец и за това по 25-30 лева. За това си мълча и кротувам. Дето казват на харизан кон зъбите не се гледат.
spoiler:
Как не дойде две години една крушка да завие, един хляб да купи - все приятели и съседи помагат и за това вече ме е срам да искам услуги от тях.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Wi-Fi

Мнение от Kotkata68 »

Офтопик:
Значи, така като гледам, програмата за седянката е ясна. Монти и Ди опъват кабели, дупчат дупки, замерват и диагностицират. Льо, може да прекопа градинката, да прегледа навесчето защото той си е по тая част, ако трябва да подсили с някое желязо и да измери там каквото трябваше за да е топло и сухо на Мишлето през зимата. Аз и Мишлето, дегостираме кайсиевата, която Ди не е забравил да донесе и от време на време инспектираме кой какво е свършил. Неби ако го довлече Ди, ще го оставиме да оценява работата. :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Wi-Fi

Мнение от Diananet »

Офтопик:
Мишле, напиши ми на ЛС колко телевизора ползваш и какви са (плоски от новите или с кинескоп). Освен това дай някакви данни за селището или вилната зона, където живееш. Искам да проверя нещо.

Коте, утре ще запиша съкратен курс по дегустация та да се намъкна във вашия отбор :toothy10: Значи от сега си представям как лазя по нервите на Монти с "мъдри" съвети, докато блажено отпийвам огнена вода под някоя хубава сянка, а като се изморя ще насъскам Неби :toothy10: На Льо само ще му кажа, че най-хубавата кола е Рено и цирка ще е пълен :p
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Wi-Fi

Мнение от Mouse »

Внасям корекции. Аз ще съм направила салата, свински и пилешки пържолки, нещо безалкохолно, мога и печени картофки ако обичате. Пиенето не го знам, та си се погрижете.
За теб Коте има една важна задача - да пренесеш нещата на масата, да сложиш салфетки и прибори, а мъжете да и помогнат да я разпъна тази пуста маса, че е зациклила. После почва купона.
Никакво копане, никакви навеси, никаква работа. релакс на макс. Искам да го запомните това гостуване с хубаво \:D/
ПП - Ди, ще ти отоговоя утре ако не е късно.
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Wi-Fi

Мнение от Nibelung »

Kotkata68 написа:
пет юни 29, 2018 23:15
Неби ако го довлече Ди, ще го оставиме да оценява работата. :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Най-вероятно няма да ме има, и ще трябва да изготвите и пратите доклад с приложени фотоматериали :lol:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Diananet
Почетен член
Почетен член
Мнения: 4301
Регистриран: съб фев 28, 2015 10:45
Репутация: 63398
пол: Мъж

Re: Wi-Fi

Мнение от Diananet »

Офтопик:
Корекциите... :toothy10:
Няма да е късно утре.
Почнеш ли да лепиш пари по монитора, докато слушаш музика в youtube - лягай си! Много си пиян!
Kotkata68
Глобална котка-идиотка
Глобална котка-идиотка
Мнения: 29946
Регистриран: пет ное 30, 2007 12:06
Репутация: 58101
пол: Жена

Re: Wi-Fi

Мнение от Kotkata68 »

Офтопик:
Мишле, ти осигуряваш терена, пък ние ще домъкнем кой каквото може да отмъкне от вкъщи. :toothy10: :toothy10: :toothy10: Според зависи и настроението ми, може да спретна и една питка. Само за салатката, МОЛЯ, който има домашни селски доматки да донесе, :pray: че бедните софиянчета ги гледаме само на снимки и по телевизията. :тревожен:

Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Опознават ме само тези, на които позволя... за останалите съм просто това, което виждат!

Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Wi-Fi

Мнение от Mouse »

Офтопик:
Оценката е за питката и доматите. Вярно е, че аз ако купя ще същите като долу в града. Не че няма да има никакви. Страхотно тройно отрицание :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Питка и аз мога да направя, че за теб това е ден за почивка Коте PDT_Love_18
Храна няма да носите, аз ви посрещам = аз трябва да ви нагостя. Виж пиенето не го знам. Имам само червено винце и водка (нямам спомен от кога е, но тя не се разваля :toothy10: )
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Потребителски аватар
Nibelung
Философ с чук в ръка
Философ с чук в ръка
Мнения: 19524
Регистриран: пон апр 14, 2008 01:19
Репутация: 48382
пол: Мъж

Re: Wi-Fi

Мнение от Nibelung »

Mouse написа:
съб юни 30, 2018 15:40
Не че няма да има никакви.
Страхотно тройно отрицание :mrgreen:
Не че хич няма да няма никакви :lol:
Ний тука сички парле ву франсе

Изображение
Потребителски аватар
Mouse
VIP
VIP
Мнения: 12914
Регистриран: вт дек 29, 2009 17:10
Репутация: 61599
пол: Жена
Контакти:

Re: Wi-Fi

Мнение от Mouse »

Преди малко говорих със съседчето да погледне рутера и да свърже лаптопа на кабел. Имал букси, кабел, клещи ама няма с какво да пробие плочата. Та ще огледа да види как може принципно да стане обиколно. Според мен няма как да стане така, но нека той си види нещата. Дано намери време и стане :pray:
Плъхолюбител
Изображение
Колкото повече опознавам хората,
толкова повече обиквам животните!
Нова тема Отговори

Върни се в “Хардуер”